Seefeld-trippelen: Sesongens høydepunkt for kombinertkvinnene
27.1.2026 07:52:09 CET | Norges Skiforbund | Pressemelding
Kombinertkvinnene skal ikke til OL. Dermed blir den tradisjonsrike Seefeld-trippelen sesongens høydepunkt.
– Jeg gleder meg skikkelig til å hoppe i Seefeld igjen, det er min favorittbakke. I tillegg skal vi ha sesongens første 7,5 kilometer på søndagen, noe jeg tror passer mange av oss på laget veldig bra, sier Ida Marie Hagen.
Det er fellesstart i Seefeld fredag 30. januar. Kompaktøvelsen står på programmet lørdag, mens trippelen avsluttes med tradisjonell Gundersen (12,5 km for gutta) søndag 1. februar.
– Seefeld-trippelen er nærmest som et OL for jentene denne gangen, uten tvil sesongens høydepunkt på kvinnesiden, sier sportssjef Ivar Stuan.
TV 2 sender rennene.
Mer om uttaket på skiforbundet.no.
Sportssjef Stuan er tilgjengelig på tlf. 922 54 599.
Kontakter
Steinar BjerkmannMedieansvarlig Kombinert
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Ønsker du å motta pressemeldinger fra oss? Trykk på Følg oppe til høyre - når du går inn i vårt presserom - eller klikk deg inn på Følg via menyen.
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Arild Monsen slutter som landslagstrener15.4.2026 12:06:07 CEST | Pressemelding
Arild Monsen fornyer ikke kontrakten med Skiforbundet langrenn, og slutter i jobben som landslagstrener etter 13 suksessrike år.
Telemark: Vant World Cup-sammenlagt30.3.2026 13:50:35 CEST | Pressemelding
Gøril Strøm Eriksen vant «kula». I tillegg sikret hun «kulene» i sprint og parallellsprint.
Tre norske kvinner deltar i historisk Planica-renn24.3.2026 08:06:34 CET | Pressemelding
Det er klart for sesongens siste World Cup-helg. For første gang får hoppjentene sette utfor i skiflygingsbakken i Planica.
Roger Finjord innstilt som ny president i Norges Skiforbund23.3.2026 09:30:09 CET | Pressemelding
Valgkomiteen i Norges Skiforbund innstiller Roger Finjord fra Øksfjord som ny presidentkandidat i Skiforbundet. Samtidig innstilles Ida Pinnerød fra Bodø som ny visepresidentkandidat. To sterke og erfarne lederprofiler står dermed klare til å ta Skiforbundet videre inn i en ny periode.
Langrenn: Medieinvitasjon SKI NM Lygna 27.-29. mars23.3.2026 08:12:24 CET | Presseinvitasjon
Vi ønsker mediene velkommen til NM 27.- 29. mars på Lygna.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom