Mysen bru ferdig rehabilitert til våren
22.1.2026 11:06:28 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
Mysen bru på riksveg 22 gjennomgår en omfattende rehabilitering. Det tar lenger tid enn antatt.

Rehabiliteringa av Mysen bru, som startet i august i fjor, skulle etter planen vært ferdig ved årsskiftet, men blir ikke ferdig før til våren.
– Rehabiliteringa er omfattende og arbeidsprosessene tar derfor lenger tid enn ventet. Vi gjør det vi kan i løpet av vinteren, men så må arbeidet settes på pause ei stund. Noe av det vi skal gjøre – som å legge membran og asfalt – må nemlig vente til det blir varmere i været, sier byggeleder Johnny Rindal i Statens vegvesen.
Stort sett åpen for toveistrafikk
I resten av perioden brua blir rehabilitert, vil den stort sett være åpen for trafikk i begge retninger. Det blir kun korte perioder med enveiskjøring. Da vil trafikken bli styrt med trafikklys eller manuell dirigering. Slike perioder legges til kvelds- eller nattestid når trafikken er mindre.
Fortsatt skoleskyss
Fortauet på Mysen bru er stengt mens brua er under rehabilitering. Siden i høst har derfor barna ved Mysen skole fått busstransport.
– Vi opprettholder skoleskyssen til bruarbeidene er ferdig, sier Rindal.
Omfattende arbeid
Mysen bru gjennomgår en omfattende rehabilitering for å innfri dagens krav til trafikksikkerhet og for å forlenge bruas levetid.
Brua får nye kantdragere og kjøresterkt rekkverk. Det gamle fortauet blir fjernet og bygd opp på nytt.
– I tillegg legger vi nye brufuger i hver ende av brua, utbedrer betongen og landkarene, og rehabiliterer overvannsystemet, forteller Johnny Rindal.
– Til våren legger vi til slutt ny membran og ny asfalt, og Mysen bru kan da igjen tas i bruk av både bilister, fotgjengere og syklister, sier han.
Trafikkmeldinger
Oppdaterte trafikkmeldinger finner du alltid på 175.no, eller i appen Vegvesen trafikk der du kan sette opp varslinger for for eksempel ditt område.
Kontakter
Johnny RindalByggeleder Statens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:907 98 670johnny.rindal@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Nattestenging på E39 Vikane i Alver18.2.2026 08:29:58 CET | Pressemelding
I tre veker framover nattestenger Statens vegvesen E39 i Alver mellom Vikane og Eikangervåg fire netter i veka.
Slik fikk Vegvesenet ned svevestøv-verdiene i Bergen sentrum18.2.2026 07:15:00 CET | Pressemelding
Vedvarende kaldt og klart vintervær ga høy luftforurensning i Bergen sentrum. Da gjorde Vegvesenet et vellykket grep.
Innstiller Risa AS til å bygga gang- og sykkelveg langs E3913.2.2026 14:41:43 CET | Pressemelding
Statens vegvesen har innstilt Risa AS som totalentreprenør til prosjektet E39 Gismarvik-Aksdal.
Kan brøytebilen kjøre raskere og fjerne like mye snø?13.2.2026 11:51:33 CET | Pressemelding
Snøbrøyting er en viktig oppgave i driften av vintervegene. Nylig testet Statens vegvesen ulike brøyteploger for å se om de rydder like effektivt i ulike hastigheter.
Klar for vinterferieutfart? Dette bør du vite før du kjører12.2.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Vinterferien står for døren og Statens vegvesen forventer stor utfart de kommende ukene. Mange vil kjøre på strekninger der de vanligvis ikke ferdes – over fjelloverganger, til hytter i høyden eller på landeveier med skiftende føre. Da er gode forberedelser helt avgjørende.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom