Invitasjon til pressedag for Funkyfam
«Funkyfam» får premiere mandag 26. januar, og torsdag 22. januar inviteres presse til å møte profilene for intervjuer.

Endelig er Funkyfam tilbake!
Denne sesongstarten møter vi en annerledes og mer sårbar familie som står i tøffe utfordringer. Morten og Jørgine går gjennom vanskelige tider når to av barna blir alvorlig syke, og livet for småbarnsfamilien snus på hodet. Vi får et rørende møte med Funky-familien.
Vi blir bedre kjent med Jørgines datter Filippa, som har blitt tenåring og som også har fått egne sterke meninger. Trude blir realitykjendis, Noah er stormende forelsket, og Emil og Silas inviterer begge kjærestene inn som samboere. Og det blir ekstra utfordrende da Jørgine blir skadet og hverken kan bære sønnen, trene skikkelig eller kjøre hundeløp. Denne sesongen byr på både rørende og humoristiske øyeblikk.
Presse inviteres til pressedag
Tid: Torsdag 22. januar, kl. 10.30-12.30.
Sted: Shutter bar, Clarion hotel Oslo, Bjørvika.
Påmeldt presse vil få tilsendt påsynskopier i forkant av pressedagen.
Påmelding innen til nina.engh@tv2.no innen tirsdag 20. januar.
Funkyfam – sesong 5, får premiere mandag 26. januar på TV 2 Play og TV 2 Livsstil.
Nye episoder publiseres mandag til onsdag – og sesongen består av totalt 21 episoder.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghPR- og kommunikasjonsansvarlig
Showtime, Hotellet, Hver gang vi møtes, Forræder, Kokkeskolen, Flukten fra Bolivia, Victor, Chris og Rob gamer, Vokteren, Bloggerne, Kids in crime og Funkyfam.
Bilder

Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 Play utvider med fotballpakke fra Viaplay6.1.2026 09:30:00 CET | Pressemelding
Fotballfans med TV 2 Play-abonnement kan nå glede seg over et betydelig utvidet tilbud. Det tidligere omtalte samarbeidet mellom TV 2 og Viaplay, er nå fullt tilgjengelig på TV 2 Play under tilvalget «Mer fotball».
Snakker for første gang i TV 2-serie5.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
For aller første gang får vi høre dobbeltdrapsdømte Elisabeth Aaslies egen historie på TV. Dokumentarserien «Jakten på Norges farligste kvinne» gir et unikt innblikk i den intense etterforskningen som endte med at Aaslie ble dømt for å ha drept sin egen far og ekskjæreste.
TV 2 bekrefter ny sesong av Rampenissen etter milliontall23.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Over én million har sett første episode av TV 2s julekalender Rampenissen, nå bestiller kanalen en ny sesong.
Showtime er TV 2s nye underholdningsprogram – her er dommerne!18.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Kurt Nilsen, Henriette Steenstrup, Bård Ylvisåker og Alexandra Joner blir dommere i TV 2s nye underholdningsprogram «Showtime – Scenen er din». Innspillingen starter i slutten av januar.
Slik sendes Norges kamper i fotball-VM16.12.2025 14:45:00 CET | Pressemelding
NRK og TV 2 deler nok en gang rettighetene når de norske fotballherrene skal spille i et VM-sluttspill for første gang på 28 år. Her er fordelingen av kampene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom