TV 2 Play utvider med fotballpakke fra Viaplay
6.1.2026 09:30:00 CET | TV 2 | Pressemelding
Fotballfans med TV 2 Play-abonnement kan nå glede seg over et betydelig utvidet tilbud. Det tidligere omtalte samarbeidet mellom TV 2 og Viaplay, er nå fullt tilgjengelig på TV 2 Play under tilvalget «Mer fotball».

Avtalen mellom de to mediehusene innebærer en deling av hverandres fotballrettigheter i begge strømmetjenestene. Totalt omfatter samarbeidet over 3000 fotballkamper i året.
– Vi vet at mange fotballelskere ønsker at fotballen de følger skal bli mer oversiktlig og enkelt tilgjengelig. Dette er et ledd i å tilgjengeliggjøre flere rettigheter innenfor samme avsender, sier Vegard Jansen Hagen, sportsredaktør i TV 2.
TV 2s rettigheter som LaLiga og utvalgte landskamper er allerede tilgjengelig på Viaplay, og nå berikes også tilbudet på TV 2 Play.
Produktet «Mer fotball», er nå tilgjengelig som tilvalg til de allerede eksisterende pakkene «TV 2 Play Favoritt» og «TV 2 Play Total» til en kostnad på 99,- per måned.
«Mer fotball» vil gi tilgang til kamper i europeiske fotballturneringer som FA Cup, Bundesliga, Ligue 1, engelsk Championship, League One og League Two, UEFA Conference League og UEFA Europa League. Produktet inkluderer ikke kamper med norske lag i Conference -og Europa League.
TV 2 og Viaplay vil fortsatt produsere og sende hver sine utvalgte kamper i FA Cupen, men som «Mer fotball»-kunde på TV 2 Play, får du tilgang til hele runden. Det samme gjør du som Viaplay «Medium Pluss» eller «Total Pluss»-kunde. Rent teknisk vil Viaplays sendinger tilgjengeliggjøres på TV 2 Play, og vice versa.
– Vi er veldig begeistret over å kunne tilby en solid utvidelse av fotballtilbudet vårt. Samarbeidet med Viaplay styrker TV 2 Plays posisjon som en destinasjon for sportselskere. Denne fotballpakken komplementerer og beriker fotballtilbudet på TV 2 Play som allerede inneholder flaggskip som Champions League, Eliteserien og landslagsfotball, avslutter Jansen Hagen.
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
For spørsmål om TV 2s innhold, TV 2 Play, seer- og strømmetall, og sportsrettigheter.
Kontaktperson for TV 2s leder- og redaktørgruppe.
Lene MykjålandPR- og kommunikasjonsansvarlig, sport
TV 2 Sporten.
Bilder

Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Invitasjon til pressedag for «Evig Singel»26.5.2026 10:25:49 CEST | Presseinvitasjon
Presse inviteres til pressedag for den tredje sesongen av «Evig singel» tirsdag 2. juni.
TV 2 og NRK er klare for norsk VM-fest20.5.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Endelig skjer det igjen. Etter 28 års ventetid er de norske herrene tilbake på verdens største scene. TV 2 og NRK gir deg all dramatikken fra sommerens fotball-VM.
Over 40 seriepremierer på TV 2 Play i sommer!18.5.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Det blir en fantastisk seriesommer med over 40 premierer på TV 2 Play. Det blir premierer og nye sesonger av kritikerroste internasjonale serier i alle sjangre, samt flere populære reality-snakkiser.
Nytt TV 2-program med Jens Christian Nørve15.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Tidligere «Åsted Norge»-programleder Jens Christian Nørve er i gang med et nytt programkonsept. I serien «Forsvunnet» skal han ta seerne med i jakten på spor etter savnede personer.
Bryllup, fødsel og sexterapi i ny sesong av «Evig singel»12.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Noen mennesker er rett og slett vanskelig å leve med – og akkurat det gjelder alle de seks vi møter i «Evig singel». Men nå øyner flere av de populære karakterene håp. Vil de endelig lykkes i jakten på en livspartner? Gir samlivsterapi eller sexterapi best resultat? Uansett blir det nye komiske utfordringer på reisen når tredje sesong av «Evig singel» får premiere 12. juni!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom