Sturla Holm Lægreid og Johan-Olav Smørdal Botn stiller ikke til start i verdenscupen
3.1.2026 18:10:07 CET | Norges Skiskytterforbund | Pressemelding
Sturla Holm Lægreid og Johan-Olav Smørdal Botn vil ikke stille til start i verdenscupen i skiskyting i Oberhof kommende helg. Begge er rammet av sykdom og er ikke klare for konkurranse.
– Jeg skulle veldig gjerne stilt til start, og kanskje ekstra mye denne gangen. Samtidig må jeg ta vare på helsa, og da er dette den eneste riktige avgjørelsen nå, sier Johan-Olav Smørdal Botn.
Som følge av dette får Sverre Dahlen Aspenes og Martin Nevland muligheten til å stille i verdenscupen i Oberhof, der Nevland får sin verdenscupdebut.
Landslagssjef Per Arne Botnan understreker at helgen vil bli spesiell uavhengig av hvem som står til start:
– Dette blir en annerledes helg for oss alle. Det viktigste nå er å ta vare på hverandre og sørge for at utøverne får en trygg og god opplevelse etter en krevende jul.
Kontakter
Emilie NordskarKonstituert generalsekretær
Tel:+47 900 55 379emilie.nordskar@skiskyting.noMaria Fæste JentoftKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 476 59 790maria.jentoft@skiskyting.noFølg pressemeldinger fra Norges Skiskytterforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiskytterforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiskytterforbund
Eidsiva er stolt sponsor av Drømmedagen i Holmenkollen med finalen av Team Pølsa som høydepunkt10.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
19.mars fylles Holmenkollen av 7 500 elever fra Osloskolen når «Drømmedagen» arrangeres – med finalen i Team Pølsa sesong 2 som dagens store høydepunkt. Eidsiva kjenner skiskytingen godt gjennom et mangeårig og tett samarbeid med Norges Skiskytterforbund, og har i lang tid vært en viktig og trofast støttespiller for idretten. Nå er de også stolt sponsor av arrangementet for skoleelever.
Uttak til verdenscupen i skiskyting i Otepää9.3.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Norges Skiskytterforbund har tatt ut troppen til neste runde i verdenscupen i skiskyting, som arrangeres i Otepää i Estland 12.–15. mars. Dette er nest siste stopp på verdenscupkalenderen før sesongfinalen i Holmenkollen 19.–22. mars. Otepää er også arena for neste sesongs verdensmesterskap.
Emilie Nordskar ny generalsekretær i Norges Skiskytterforbund6.3.2026 14:19:05 CET | Pressemelding
Styret i Norges Skiskytterforbund har ansatt Emilie Nordskar (38) som ny generalsekretær. Nordskar har hatt rollen midlertidig siden oktober 2025, og går nå inn i stillingen på fast basis.
Elfag forlenger samarbeidet med Norges Skiskytterforbund i to nye år3.3.2026 13:40:42 CET | Pressemelding
Norges Skiskytterforbund og Elfag har forlenget sitt samarbeid med ytterligere to år. Avtalen bygger videre på et sterkt partnerskap der felles verdier, lagånd og nasjonal tilstedeværelse står sentralt.
Skiskytteruttak Kontiolahti25.2.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Den norske OL-tropp reiser videre til Kontiolahti for å fortsette verdencupen neste helg. De får også selskap av Siri Skar.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom