Tryg advarer: - Sjekk at pipen ikke gikk tett i natt
24.12.2025 07:15:00 CET | Tryg Forsikring | Pressemelding
En undersøkelse Tryg Forsikring har fått utført viser at hele 8 av 10 nordmenn hevder de har vært snille i år. Overraskende nok betyr det risiko for at julegaver kan ha kilt seg fast i pipen.

– Det måtte jo gå veldig kjapt unna for julenissen i natt, når så mange har gjort seg fortjent til gaver. Vi frykter derfor at fastklemte pakker tetter pipeløpet, sier Christer Kjørsvik, kommunikasjonssjef i Tryg i Norge.
Seks prosent av de spurte i undersøkelsen bekrefter at de ikke har vært snille, mens 12 prosent er usikre. Kjørsvik mener at også de bør sjekke skorsteinen.
– Det er best å være på den sikre siden. De kan ha gjort en ekstra innsats helt på tampen før jul, og dermed sikret seg plass på nissens liste over snille barn og voksne.
Julenissen fikk trolig en skikkelig logistikkutfordring med å levere gaver i år, siden de aller fleste ser ut til å ha fortjent gaver.
– Jeg håper han har oppgradert slede og reinsdyr til årets runde. Vi står uansett klare til å hjelpe våre kunder hvis nissen skulle ha bommet på landingen i natt og forårsaket skade, sier Kjørsvik.
Undersøkelsen er gjennomført av analyseinstituttet YouGov. Det er i perioden 13.–18. november gjennomført til sammen 1013 CAWI-intervjuer med personer i alderen 18+ år.
Tryg ønsker alle en riktig god og trygg jul!
Kontakter
Christer Kjørsvikkommunikasjonssjef
Tel:(+47) 907 86 142christer.kjorsvik@tryg.noBilder


Vi gjør det enklere å være trygg
For oss i Tryg handler forsikring om så mye mer enn premier og poliser. Det handler om engasjement. Om å bry seg. Om å ta ansvar i en verden som forandrer seg. Om å gjøre det enklere å være trygg. Det handler om å være en trygghetsskaper. Ikke bare i ordet. Men også i handling.
Følg pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Tryg Forsikring på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Tryg Forsikring
Trombonist Guro Kitterød er historiens første vinner av Trygs Musikkpris6.9.2026 10:17:08 CEST | Pressemelding
Trondheim, 6. september 2026: Trombonisten Guro Kitterød (24) er tildelt Trygs Musikkpris for 2026. Prisen ble overrakt i Nidarosdomen lørdag kveld. Prisen er på 200.000 kroner, og skal være en inspirasjon for unge musikktalenter fra korpsmiljøet.
Flere boligtyverier i sommer5.9.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Antallet tyverier fra boliger økte med 19 prosent i sommer sammenlignet med fjoråret, viser tall fra Tryg Forsikring. Samtidig økte erstatningsutbetalingene med nær 30 prosent.
Kraftig nedgang i lynskader1.9.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Hittil i år har Tryg Forsikring registret omtrent 1200 skader som følge av lynnedslag. Det er en nedgang på nærmere 25 prosent sammenlignet med 2025. – En kombinasjon av færre lynnedslag og økt fokus på forebygging er nok mye av forklaringen, sier Espen Borge, kommunikasjonsrådgiver i Tryg.
Denne vil du ikke ha i bilen27.8.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Den første høstmåneden nærmer seg, og temperaturen kommer til å synke flere steder i landet. Dette er begynnelsen på en periode hvor Tryg hvert eneste år ser at mus og andre gnagere gjør stor skade på kjøretøy.
Tryg advarer: Ikke send 12-åringen til skolen på elsparkesykkel25.8.2026 07:15:00 CEST | Pressemelding
Nå ferdes tusenvis av skolebarn i trafikken, og august og september står for nesten 30 prosent av alle trafikkulykker der myke trafikanter ble påkjørt i fjor. Nå ber Tryg Forsikring foreldre tenke seg nøye om før de lar barn bruke elsparkesykkel til og fra skolen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom