Dagny varmer opp for Katy Perry!
18.12.2025 16:13:12 CET | Universal Music Norge | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.

Den norske popstjernen er kreditert som låtskriver på Katy Perrys "Never Really Over", som er inspirert av Dagnys egen "Love You Like That". Nå er det bekreftet av Dagny, som for tiden er aktuell med hele tre nye låter i sesong 3 av Netflix-serien "Hjem til Jul", skal varme opp for Katy Perry sommeren 2026, før hun skal avslutte årets Øyafestival her hjemme.
Dagny forteller: «Jeg gleder meg veldig! Jeg ble jo introdusert for Katy Perry i tenårene, og da føltes det alt annet enn realistisk å tenke seg at jeg en dag skulle varme opp for henne, så det er veldig gøy! Og så håper jeg hun spiller «Never Really Over» da, så jeg faktisk får oppleve den live!»
Les mer om Dagnys "Jupiter" som er en del av "Hjem til Jul" her::https://kommunikasjon.ntb.no/pressemelding/18715498/dagny-slipper-tre-akustiske-later-14-november?publisherId=6987388&lang=no
Mer om Dagny:
Dagny Norvoll Sandvik fra Tromsø har for lengst etablert seg som en popstjerne både i Norge og internasjonalt, med over en milliard streams og 7 Spellemanns-nominasjoner. Dagny slo gjennom i 2016 med singelen «Backbeat» som senere hadde en akustisk versjon med i serien Greys Anatomy. Hiten «Somebody» vant Årets Sang på P3 Gull da den kom ut i 2020, lå på topplistene i nesten to år og var den mest spilte sangen på radio to år på rad.
Dagny har co-skrevet sanger for Katy Perry, Ashnikko og Julie Bergan, samarbeidet med eksempelvis den amerikanske superprodusenten Steve Aoki, indie-rockestjernene The Wombats fra Liverpool og norske Kygo, Astrid S, Seeb og Marcus og Martinius. Dagny har spilt på festivaler over hele Europa, varmet opp for Justin Timberlake på hans siste turné, og spilt en utsolgt Europa-turné inkludert London 02 Academy og Oslo Spektrum.
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder




Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
ULD har sluppet livealbum fra utsolgte konserter i Oslo Konserthus13.2.2026 12:05:52 CET | Pressemelding
To utsolgte konserter i Oslo Konserthus markerte et vendepunkt for trioen ULD. Nå er liveopptaket fra kveldene, der bandet sto på scenen sammen med Det Nye Norske Storband, tilgjengelig som album.
Marcus og Martinus ute med ny vri av Hagles slager «Kjerring i fra by'n»!13.2.2026 10:45:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Marcus & Martinus «Jente i fra by'n», en splitter ny versjon av hiten til Hagle. Låten fremføres i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. I kjent HGVM-stil har duoen gitt låten sin personlige vri: «Kjerring i fra byen er en fet poplåt som vi skrev om til en litt yngre versjon av Hagle sin, den ble til Jente i fra byn! Vi likte hvordan låta hørtes ut fra før av, så nå var det bare å legge vår twist på den. Håper dere liker den!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Jente i fra by'n» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg
Seinabo Sey slipper «Yasins bön» fra det kommende albumet «Välkommen hem»13.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Seinabo Sey fortsetter å gi ut musikk fra sitt første svensk-språklige album Välkommen hem, som lanseres om nøyaktig én måned. I dag slippes singelen «Yasins bön» – et etterlengtet samarbeid som har stått på agendaen lenge og som nå endelig har blitt virkelighet.
EMI Nordic med åtte Spellemanns-nominasjoner12.2.2026 14:45:00 CET | Pressemelding
EMI Nordic er stolte av å kunne dele at Tobias Sten, lille Caesar og Ramón er blant de nominerte til Spellemann. I dag ble det bekreftet at Tobias Sten har hele 6 nominasjoner til Spellemannsprisen, i godt selskap med lille Caesar og Ramón.
Tobias Sten med 6 nominasjoner til Spellemann12.2.2026 14:20:44 CET | Pressemelding
Etter et ellevilt år har Tobias Sten landet seks nominasjoner til Spellemann, og er dermed artisten med flest nominasjoner. Countryartisten er nominert i kategoriene Årets Utgivelse for Tobias Sten (Utvida), TONOs Tekstforfatterpris og Årets Gjennombrudd, i tillegg til Årets Låt for «Fy faen du e deili», «Eli» og «Ingen her e deg» med Synne Vo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom