Telia Norge

Telia Norge vokste mest i 2023

13.6.2024 07:00:00 CEST | Telia Norge | Pressemelding

Del
N/A

Helt ferske tall fra Nasjonal kommunikasjonsmyndighet viser at Telia er vekstvinner i bedriftsmarkedet i 2023. Selskapet er for femte år på rad den aktøren i bedriftsmarkedet som vokser mest.

Nasjonal kommunikasjonsmyndighet (Nkom) presenterte 25. mai sin statistikk for ekommarkedet 2023. Tallene viser at Telia bedrift, som også inkluderer merkevaren Phonero, har en vekst på 15 255 nye abonnement, og er dermed den aktøren i bedriftsmarkedet som vokser mest.

– Vårt nettverk og våre tjenester utgjør en fundamental del av den teknologiske grunnmuren til et stort antall offentlige og private aktører over hele landet, og vi er svært stolte over og glad for tilliten kundene våre viser oss hver eneste dag, sier Jon Christian Hillestad, direktør for Telias bedriftsmarked. – Det er veldig inspirerende å bidra til og å være med på våre kunders digitaliseringsreise, og spesielt vår offensive 5G-utbygging kommer svært mange bedrifter til gode.

I løpet av de siste par årene har Telia samarbeidet med en rekke sentrale samfunnsaktører for å teste ut mulighetene som ligger i 5G-teknologien, som blant annet skivedeling sammen med Forsvaret og privat 5G-nett for Posten Brings nye innovative logistikklager i Drøbak.

Telia var først i Norge med å lansere private mobilnett til bedrifter, industri og offentlige virksomheter våren 2021. Den såkalte «Enterprise Mobile Network»-porteføljen til Telia omfatter rene private mobilnett, hybride mobilnett, virtuelle eller skivedelte private mobilnett, samt spesialiserte tjenester i mobilnettet. Selskapet opplever i dag økende etterspørsel i bedriftsmarkedet etter denne type tjenester, som kan leveres både på 4G og 5G.

Utvidet sikkerhetsportefølje

– I 2023 utvidet vi dessuten vår portefølje innen sikkerhet, skytjenester og lokale nettverk for norske bedriftskunder. Med skreddersøm tilpasset den enkelte kunde er vi nå en totalleverandør for en sikker digital hverdag for norske bedrifter, forteller Hillestad.

Flere store og samfunnskritiske aktører har valgt Telia og Phonero de siste årene, blant annet Politiet, Posten Bring, Utenriksdepartementet, NRK, Skatteetaten, Tromsø kommune, Statens innkjøpssenter, Forsvaret og et stort antall kommuner.

– Vi holder god fart også i 2024. Med ett av verdens beste mobilnett og vårt snart landsdekkende 5G-nett er vi et naturlig og trygt valg for mange bedriftskunder, sier Hillestad.

Nøkkelord

Kontakter

Pressetelefon (kun for journalister)
Mandag-fredag kl. 08-18
+47 465 00 000

Bilder

Følg pressemeldinger fra Telia Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Telia Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Telia Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye