Tidenes Black Week for VG
12.12.2025 12:22:37 CET | Schibsted | Pressemelding
VG har i mange år hatt Norges største satsing på kommersielle partnerskap under Black Week. I 2025 bidro det til omsetningsrekord.

Gjennom 11 dager, fra “Fake Friday” (fredagen før Black Friday) til Cyber Monday, fra 7 om morgenen til 23 om kvelden, har VGs affiliate-team sittet parat og servert leserne de beste tilbudene, fra de største butikkene og annonsørene.
Totalt har det vært over 1,5 millioner besøk i VGs Black Week-studio, utviklet av mediehusets egen innovasjonsavdeling, VG Lab. Samlet solgte VGs samarbeidende butikker og annonsører for 140 millioner kroner i løpet av Black Week-perioden.
– Med resultatene våre fra november, med en all-time high på 26,5 millioner i affiliateinntekter, så viser vi at dette fagområdet har et stort vekstpotensiale, og at VG og Schibsted er riktig sted for denne satsingen. Vi gikk offensivt ut i 2021 med et for mange hårete mål om 100 millioner i inntekter innen utgangen av 2024. Når det målet ble nådd, er det ekstra gledelig at vi fortsetter veksten, og styrer mot over 130 millioner i affiliateinntekter i 2025, sier leder for affiliate i VG, Sigurd Blystad.
– Dette er helt avgjørende inntekter som bidrar til å finansiere VGs journalistikk, legger han til.
Under Black Week hadde også Norges største redaksjonelle testunivers, Tek.no, butikkene under lupen med den daglige “Tilbudssjekken” og et kritisk blikk på de butikkene som ikke holder det de lover.
VGs nye storsatsing, ønskeliste-appen Ønsk, leverte sin beste Black Week så langt, og har for alvor meldt seg på i kampen om å bli hele Norges prefererte ønskeliste-app.
– Neste år blir enda mer spennende. Vi har ambisjon om ytterlige vekst, nye storsatsinger og flere nye ansettelser. Med merkevarer som VG, Tek og Ønsk i spissen, kombinert med innovasjons- og investeringsviljen, samt dekningen til Schibsted, er vi perfekt plassert for å få til nettopp det, sier Blystad.
For mer informasjon, vennligst kontakt:
Sigurd Blystad, leder affiliate VG, på telefon 975 85 514 eller e-post sigurd.hagemann.blystad@schibsted.com.
Nøkkelord
Kontakter
Bjørn-Martin Bache NordbyKommunikasjonssjefSchibsted - Norge
Tel:+47 977 00 019bjorn-martin.bache.nordby@schibsted.comOm Verdens Gang (VG)
Verdens Gang (VG) er del av Schibsted-konsernet, som også eier andre norske aviser slik som Aftenposten, Stavanger Aftenblad og Bergens Tidende.
VG skal være Norges fremste leverandør av nyheter, underholdning og nyttestoff gjennom døgnet. VG har som mål hver dag å sette dagsorden for både det folkelige og det offisielle nyhetsbildet i Norge. VG har den største leserdekningen av norske mediehus og når daglig rundt 2,2 millioner lesere gjennom papir-, nett- og mobilutgaven.
VG består av ulike selskaper og avdelinger. Selskapene under VG er E24 og VGTV. Andre kjente merkenavn under VG er MinMote, Godt.no, Vektklubb, Dine Penger og Tek.no.
Gard Steiro er i dag VGs administrerende direktør og ansvarlig redaktør.
Det er rundt 200 redaksjonelle medarbeidere i VG - fordelt på ulike avdelinger. I tillegg kommer administrasjon og de som jobber med kommersiell virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Schibsted
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Schibsted på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Schibsted
Spårtsklubben fortsetter uten Ida Fladen19.8.2026 15:01:04 CEST | Pressemelding
Etter åtte år som en sentral del av Spårtsklubben, blir Ida Fladen ikke med videre.
Isalill Kolpus gjør TV-comeback – nå skal «Pølsa» Pettersen grilles på Lillehammer14.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Kolpus skal sammen med et stjernelag grille «Pølsa» i VGTVs Rikets Roast denne høsten.
Schibsted styrker sin nordiske posisjon – leverer sterkere resultater30.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Schibsted gjennomførte i 2025 sitt første hele driftsår som selvstendig medieselskap. Oppkjøpene av TV4 i Sverige og MTV i Finland styrket samtidig konsernets posisjon som Nordens ledende mediekonsern. Begge divisjonene, News Media og TV Media, leverte sterk vekst i digitale inntekter og betydelig forbedret lønnsomhet gjennom året.
Schibsteds norske mediehus fortsatte den digitale veksten i 202530.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Flere av mediehusene styrket de digitale abonnementsinntektene gjennom året, samtidig som kostnadstiltak og organisatoriske endringer preget Schibsteds medier i 2025.
Podme Norge i pluss etter flere år med vekst og investeringer30.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Podme Norge styrket både abonnementsinntektene og lønnsomheten i 2025. Etter flere år med investeringer i innhold, produktutvikling og vekst gikk selskapet fra negativt til positivt resultat.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom