Akademikerne

Velkommen til markering av G på torsdag

Del

Norsk studentorganisasjon (NSO) og Akademikerne inviterer til en kort markering utenfor Stortinget for å feire vedtaket som ble gjort fredag 5. desember, om å knytte studiestøtten til folketrygdens grunnbeløp (G).

G for grunnbeløpet i folketrygden. At studiestøtten knyttes til G gjør at studentene ikke risikerer tap av kjøpekraft fremover.
G for grunnbeløpet i folketrygden. At studiestøtten knyttes til G gjør at studentene ikke risikerer tap av kjøpekraft fremover. Foto: Akademikerne

Det blir feiring med G-ballonger og G-muffins, sammen med representanter fra SV, MDG, Rødt, Senterpartiet og Arbeiderpartiet

Dato: Torsdag 11. desember 2025
Tid: Kl. 09:00
Sted: Rett nedenfor Løvebakken 

Velkommen

Med vennlig hilsen

Sigve Næss Røtvold – Leder, Norsk studentorganisasjon. T: 957 92 556
Lise Lyngsnes Randeberg – Leder, Akademikerne

Nøkkelord

Kontakter

Lenker

For høyt utdannede

Akademikerne er en partipolitisk uavhengig hovedorganisasjon for folk med mastergrad eller mer. Vi ble stiftet i 1997 og har i dag 13 foreninger med tilsammen nærmere 280 000 medlemmer.

Følg pressemeldinger fra Akademikerne

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Akademikerne på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Akademikerne

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye