Alpinco

Rockoss gjenåpner etter omfattende renovering

Del

Alpinco ser frem i mot nyåpningen av Rockoss i Oppdal Skisenter den 20. desember. Etter en omfattende oppgradering gjenoppstår Rockoss som en moderne bistro, åpen gjennom hele skisenterets åpningstid. På kveldstid vil bistroen tilby smaksrike 3- og 5-retters menyer hver torsdag, fredag og lørdag, og dermed gi både lokale og tilreisende et nytt og gjennomført mattilbud midt i fjellmiljøet.

Nyrenoverte Rockoss åpner i Oppdal Skisenter
Nyrenoverte Rockoss åpner i Oppdal Skisenter Marius Nilsen

Prosjektet er utviklet i tett samarbeid med Troll Arkitekter, og den lokale entreprenøren Olav Solberg AS har hatt hovedansvaret for byggingen. Alpinco understreker hvor verdifullt det er å bruke lokale aktører som kjenner området, tradisjonene og de særlige forholdene i fjellet — og som bidrar til å styrke både næringslivet og kvaliteten i sluttresultatet.

Dette er den første eiendomsinvesteringen Alpinco gjør i Oppdal, og resultatet er vi svært fornøyde med. Vi har hentet frem de originale tegningene og videreført mange av de arkitektoniske planene, slik at Rockoss både fremstår nytt og samtidig tro mot sitt opphav. Det betyr mye for oss at dette løftet er gjort sammen med dyktige lokale entreprenører, sier Rune Smidesang, eiendomssjef i Alpinco.

Rockoss vil by på nye serverings- og opplevelsesfasiliteter tilpasset både skikjørere og sommergjester. 

Driver av Rockoss, Rune Nilsen, er svært fornøyd med den nye restauranten. 

«Vi ser frem til å tilby gjestene et helt nytt serveringssted i Oppdal, der høy kvalitet, lokale råvarer og gode mat- og drikkeopplevelser står i sentrum. Vi har endelig fått oppfylt en drøm om en ordentlig oppgradering av restauranten her i Stølen. I prosessen har Metos levert nytt og moderne kjøkkenutstyr, mens Culina har sørget for kvalitetsglass og porselen. Vi ønsker også å rette en stor takk til Alpinco for denne muligheten,» sier han.

Alpinco ser frem til å ønske publikum velkommen når dørene åpnes 20. desember.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Eiendomssjef i Alpinco, Rune Smidesang, og restaurantdriver, Rune Nilsen, er godt fornøyde med den nye restauranten og matkonseptet
Eiendomssjef i Alpinco, Rune Smidesang, og restaurantdriver, Rune Nilsen, er godt fornøyde med den nye restauranten og matkonseptet
Marius Nilsen
Last ned bilde
Hver detalj er nøye valgt for å skape en lun og innbydende atmosfære.
Hver detalj er nøye valgt for å skape en lun og innbydende atmosfære.
Marius Nilsen
Last ned bilde
Marius Nilsen
Last ned bilde
Marius Nilsen
Last ned bilde
Marius Nilsen
Last ned bilde

Følg pressemeldinger fra Alpinco

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Alpinco på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Alpinco

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye