Rockoss gjenåpner etter omfattende renovering
5.12.2025 13:55:17 CET | Alpinco | Pressemelding
Alpinco ser frem i mot nyåpningen av Rockoss i Oppdal Skisenter den 20. desember. Etter en omfattende oppgradering gjenoppstår Rockoss som en moderne bistro, åpen gjennom hele skisenterets åpningstid. På kveldstid vil bistroen tilby smaksrike 3- og 5-retters menyer hver torsdag, fredag og lørdag, og dermed gi både lokale og tilreisende et nytt og gjennomført mattilbud midt i fjellmiljøet.

Prosjektet er utviklet i tett samarbeid med Troll Arkitekter, og den lokale entreprenøren Olav Solberg AS har hatt hovedansvaret for byggingen. Alpinco understreker hvor verdifullt det er å bruke lokale aktører som kjenner området, tradisjonene og de særlige forholdene i fjellet — og som bidrar til å styrke både næringslivet og kvaliteten i sluttresultatet.
– Dette er den første eiendomsinvesteringen Alpinco gjør i Oppdal, og resultatet er vi svært fornøyde med. Vi har hentet frem de originale tegningene og videreført mange av de arkitektoniske planene, slik at Rockoss både fremstår nytt og samtidig tro mot sitt opphav. Det betyr mye for oss at dette løftet er gjort sammen med dyktige lokale entreprenører, sier Rune Smidesang, eiendomssjef i Alpinco.
Rockoss vil by på nye serverings- og opplevelsesfasiliteter tilpasset både skikjørere og sommergjester.
Driver av Rockoss, Rune Nilsen, er svært fornøyd med den nye restauranten.
«Vi ser frem til å tilby gjestene et helt nytt serveringssted i Oppdal, der høy kvalitet, lokale råvarer og gode mat- og drikkeopplevelser står i sentrum. Vi har endelig fått oppfylt en drøm om en ordentlig oppgradering av restauranten her i Stølen. I prosessen har Metos levert nytt og moderne kjøkkenutstyr, mens Culina har sørget for kvalitetsglass og porselen. Vi ønsker også å rette en stor takk til Alpinco for denne muligheten,» sier han.
Alpinco ser frem til å ønske publikum velkommen når dørene åpnes 20. desember.
Nøkkelord
Kontakter
Amanda Wold KortnesAlpinco AS / Kommunikasjonsansvarlig
Tel:48258894amanda@alpinco.noBilder





Følg pressemeldinger fra Alpinco
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Alpinco på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Alpinco
Masterplan Oppdal 2035: Slik skal Oppdal bli Nordens mest attraktive fjelldestinasjon1.10.2026 11:30:40 CEST | Pressemelding
Oppdal har vært med på å forme norsk alpinhistorie. Nå er planen lagt for neste kapittel. Med Masterplan Oppdal 2035 setter vi retningen for den langsiktige utviklingen av Oppdal som alpinanlegg og fjelldestinasjon. Ambisjonen er tydelig: Oppdal skal være Nordens mest attraktive fjelldestinasjon i 2035.
Sterk sommer i Hafjell22.9.2026 06:30:00 CEST | Pressemelding
Til tross for en kortere sommersesong og endringer i tilbudet, passerte Hafjell Bike Park fjorårets totale besøkstall allerede i midten av august. Også overnatting og heispass leverer over budsjett. Nå gir årets resultater styrket tro på potensialet for Hafjell som sommerdestinasjon.
Gratis fotoutstilling på 1 125 moh2.7.2026 14:13:48 CEST | Pressemelding
I sommer inviterer Alpinco Oppdal og naturfotograf Vegard Antonsen til en gratis utendørs fotoutstilling på toppen av Hovden. Besøkende får oppleve noen av Oppdals mest spektakulære naturmotiver i en setting som i seg selv er en av bygdas mest populære utsiktsplasser.
Alpinco, Tinde og Logg arkitekter mottok prisen for Årets Hytteprosjekt 2026 med Origo22.5.2026 15:02:10 CEST | Pressemelding
Alpinco, Tinde og Logg arkitekter er tildelt prisen Årets Hytteprosjekt 2026 for leilighetsprosjektet Origo i Kvitfjell. Prisen deles ut av Boligprodusentene og hedrer forbildeprosjekter innen kategoriene årets hytteprosjekt, årets småhusprosjekt og årets leilighetsprosjekt.
Klart for påske i verdenscupbakkene1.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Etter World Cup i alpint i Hafjell og Kvitfjell, og snowboardkonkurransen Features Cup i Oppdal, ligger forholdene nå til rette for publikum i arenaer som holder verdensnivå.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom