Velkommen til jubileumsseminar for LMD 5.desember
1.12.2025 11:48:20 CET | Landbruksdirektoratet | Pressemelding
Mattilsynet og Landbruksdirektoratet ønsker å gratulere Landbruks- og matdepartementet (LMD) med 125 år ved å arrangere et frokostseminar om beredskap og bærekraftig matforsyning i urolige tider. Seminaret holdes fredag 5. desember kl 09:00-10:30.

Seminaret arrangeres i fellesskap mellom Mattilsynet og Landbruksdirektoratet og omfatter viktige temaer fra begge etatenes samfunnsoppdrag.
I urolige tider stilles det mange spørsmål rundt blant annet beredskapstenking, forsyningssikkerhet, selvforsyning og internasjonalt samarbeid.
Mattilsynet og Landbruksdirektoratet håper seminaret kan gi noen svar på hvordan vi innretter oss for å være forberedt på det som kan treffe Norge og at vi samtidig får belyst utfordringene.
Seminaret er åpent for alle som er interesserte i disse temaene, men det er begrenset antall plasser for dem som ønsker å delta fysisk (se påmeldingslenken).
Dato: Fredag 5. desember kl 09:00-10:30
Påmeldingsfristen er 4. desember.
Sted: Digitalt og Innspurten 11D Oslo (Landbruksdirektoratets lokaler). Det er kaffe og servering fra kl 08:30.
Nøkkelord
Kontakter
Robert RønningKommunikasjonsdirektørLandbruksdirektoratet
Tel:915 39 513Tel:915 39 513robert.ronning@landbruksdirektoratet.noLenker
Om oss
Landbruksdirektoratet gir faglige råd, iverksetter landbrukspolitikken og legger til rette for landbruket og matindustrien.
Følg pressemeldinger fra Landbruksdirektoratet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Landbruksdirektoratet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Landbruksdirektoratet
Mer økologisk mat - seminar hos Landbruksdirektoratet torsdag24.3.2026 10:20:40 CET | Pressemelding
Produksjonen og salget av økologiske matvarer økte i 2025. Det viser Landbruksdirektoratets nye rapport om økologisk jordbruk som er bakteppe for økoseminaret torsdag 26. mars.
Nye krav om avskogingsfrie produkter vil berøre mange gårdsbruk11.3.2026 10:17:50 CET | Pressemelding
Den nye avskogingsforordningen betyr nye krav til dokumentasjon for norsk skog- og storfenæring. Meld deg på Landbruksdirektoratets konferanse 12. mars og få siste nytt om de nye kravene.
Landbruksdirektoratets kunnskapskonferanse 12. mars11.3.2026 08:19:00 CET | Presseinvitasjon
Er du interessert i norsk landbruk og matproduksjon? Da er du hjertelig velkommen på Landbruksdirektoratets kunnskapskonferanse.
350 millionar kroner investert i skogsvegar i 202520.2.2026 11:03:42 CET | Pressemelding
Investeringane til skogsvegar viser ein svak nedgang frå 2024 til 2025. Det vart bygd 455 kilometer skogsveg i 2025. Samtidig auka kostnadene til bygging av nye skogsbilvegar med nesten ti prosent.
Økt import og eksport av jordbruksvarer i 202516.2.2026 13:18:09 CET | Pressemelding
I 2025 importerte Norge jordbruksvarer for 125,5 milliarder kroner. Det er en økning på 6,1 prosent målt i verdi og 4,9 prosent målt i mengde, viser en fersk rapport fra Landbruksdirektoratet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom