Klar, ferdig, ski! Sesongen starter i Hafjell 29. november
Endelig! Førstkommende lørdag åpner Hafjell for en ny vintersesong, og en av anleggets mest populære løyper står klar for å gi både ferske og erfarne skikjørere sesongens første svinger.

I Hafjell har mannskapet stått på døgnet rundt de siste 1,5 ukene, siden kuldegradene tillot oppstart av snøkanonene, for å klargjøre sesongåpning.
– Vi er godt i rute, og det er alltid en egen stemning når den første snøen legger seg i bakkene. Nå går snøproduksjonen for fullt, og forholdene ligger an til et veldig godt tidligåpningsprodukt den 29. november, sier Frode Warming, avdelingsleder Arena i Hafjell.
Den første løypen som åpner er Nyseterløypa, som går fra Hafjelltoppen og ned til Gondoltoppen. Fra toppen møter gjestene den klassiske Hafjell-utsikten, og nedover venter traseen som er manges desiderte favorittløype i Hafjell.
Åpningsdagen vil markeres ved påstigning, der det blir god stemning, sprell med Hafjellmaskoten Isa, og den energien som hører til når det er sesongstart i Norges beste familieskidestinasjon.
– Dette er dagen vi har ventet på. Nå er det full fart igjen, og vi gleder oss enormt mye til å ta imot gjestene våre for en ny og viktig vintersesong, sier kommunikasjonsansvarlig Amanda Wold Kortnes.
Foran kommende vintersesong kan gjestene i Hafjell se frem til flere oppgraderinger som vil løfte både skiopplevelsen og kapasiteten i anlegget. Det er investert i nytt snøanlegg, nytt lysanlegg på Gondoltoppen, utvidet familieprogram, oppussede varmestuer og en etterlengtet gjenåpning av påstigningen på Gondolen på midtstoppet, Klingenberg.
Salgstallene foran årets sesong er svært lovende, med tydelig økning i interesse fra utenlandske gjester. Alt ligger til rette for en sterk start på vinteren.
– Det er veldig gøy å se at Hafjell får stadig mer oppmerksomhet, både nasjonalt og internasjonalt. Hafjell er en destinasjon som treffer bredt, her finner både nybegynnere og erfarne alpinister masse skiglede", avslutter Wold Kortnes.
Nøkkelord
Kontakter
Amanda Wold KortnesAlpinco AS / Kommunikasjonsansvarlig
Tel:48258894amanda@alpinco.noBilder




Om Alpinco
Alpinco ble etablert i 2012 og er i dag en ledende aktør innen norsk alpinindustri. Selskapet eier og driver flere av Norges mest populære skidestinasjoner, inkludert Hafjell, Kvitfjell og Oppdal skisenter. I tillegg omfatter porteføljen Alpinco Hospitality og Gudbrandsgard Hotell i Kvitfjell. Med nasjonal forankring og internasjonale ambisjoner har Alpinco som mål å bli Norges ledende alpinaktør.
Vi ønsker å få deg ut i snøen, ut i naturen - uansett om du velger grønn, blå, rød eller sort løype.
Alpinco - find your path

Følg pressemeldinger fra Alpinco
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Alpinco på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Alpinco
Tjuvstarter skisesongen fredag 28. november26.11.2025 07:45:00 CET | Pressemelding
Fredag 28. november tjuvstarter Kvitfjell vintersesongen, og i helgen venter en av de mest innholdsrike sesongåpningene noensinne. Det åpner bakker på både øst- og vestsiden, til stor glede for små og store som endelig får ta fatt på skisesongen.
Oppdal skisenter åpner lørdag – blant de første i landet19.11.2025 15:54:35 CET | Pressemelding
Oppdal skisenter åpner for sesongen førstkommende lørdag 22. november kl. 10, og blir med det ett av de aller første anleggene i landet som starter heisene.
Knut Sneve blir ny destinasjonsleder i Oppdal4.11.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Alpinco har ansatt Knut Sneve som ny destinasjonsleder i Oppdal. I sin nye rolle vil Sneve ha det overordnede ansvaret for videreutviklingen av Oppdal som helårsdestinasjon, med mål om å styrke regionen som et attraktivt reisemål både vinter og sommer.
Nytt samarbeid: Create X Alpinco4.11.2025 10:51:32 CET | Presseinvitasjon
På onsdag 5. november går startskuddet for et nyskapende samarbeid mellom Alpinco og Create VGS. Målet er å skape magiske øyeblikk for barnefamilier, samtidig som vi bygger bro mellom skole og næringsliv, og gir unge skapere ekte arenaer for læring, mestring og entreprenørskap.
Nasjonalanleggsavtalen videreføres i Hafjell og Kvitfjell25.9.2025 18:39:55 CEST | Pressemelding
Hafjell, 25.09.25: Hafjell og Kvitfjell beholder sin status som nasjonalanlegg
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom