Varsler nedbemanning i Lyses televirksomhet
5.11.2025 12:08:12 CET | Lyse | Pressemelding
Omtrent 140 stillinger kan bli berørt.

De ansatte i selskapet Lyse Tele AS ble informert om organisasjonsjusteringene i et allmøte onsdag. Lyse Tele ble dannet gjennom sammenslåing av ice, Altibox og flere fiberselskaper i 2024 og har til sammen 1200 ansatte.
- Vi har det siste halvannet året opparbeidet oss verdifulle erfaringer og ser at tiden nå er inne for å realisere de organisatoriske synergiene vi har identifisert. Målet er å etablere en enklere og mer effektiv driftsmodell, sier konserndirektør tele, Kristin Dahle Larsen.
Lyse Tele står midt i en periode med betydelige investeringer – både i utbygging av nasjonal mobildekning og i digitalisering av verdikjeder. Samtidig utfordres lønnsomheten i selskapet av økende konkurranse, høye kostnader og omfattende markedsendringer. Fiberbransjen beveger seg fra utbyggingsfase til forvaltningsfase, noe som krever annen kompetanse.
– Dette gjør det nødvendig å redusere kostnadsnivået og organisere oss mer effektivt for å styrke konkurransekraften. Nå er vårt hovedfokus å ivareta de ansatte som berøres av prosessen, sier Dahle Larsen.
Nøkkelord
Kontakter
Andreas VeggelandKommunikasjonssjef tele
Tel:98 29 67 08andreas.veggeland@lyse.noBilder

Følg pressemeldinger fra Lyse
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Lyse på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Lyse
Tord Helland blir ny administrerende direktør i Lyse Neo21.1.2026 11:15:00 CET | Pressemelding
Tord Helland får ansvaret for blant fjernvarmen i Stavanger-regionen. Han er ansatt som ny administrerende direktør i Lyse Neo AS.
Steinar Bjørnsen er ny konserndirektør for infrastruktur og sirkulær energi i Lyse12.1.2026 12:26:51 CET | Pressemelding
Steinar Bjørnsen er ansatt som ny konserndirektør for Infrastruktur og sirkulær energi i energi- og telekomkonsernet Lyse. Han tiltrer stillingen senest 1. februar 2026.
To vinnere av Lyses forskningspris for 20246.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Hvert år deler Lyse ut en pris for å løfte frem forskere som utmerker seg med fremragende vitenskapelig arbeid og som bygger sterke fagmiljøer innen strategisk viktige områder. I år går prisen til to forskere ved Universitetet i Stavanger – på hvert sitt fagfelt.
Norgesnyhet: Tungtransport kan nå reservere ladeplass4.11.2025 10:56:26 CET | Pressemelding
Lyse tester booking av hurtigladeplass – vil gjøre elektrifisering av transportnæringen enklere
Geir Magne Tjåland blir ny finansdirektør i Lyse2.10.2025 15:30:00 CEST | Pressemelding
Geir Magne Tjåland er ansatt som ny konserndirektør for økonomi og finans (CFO) i Lyse-konsernet. Han kommer fra stillingen som administrerende direktør i Jæren Sparebank.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom