Europris utvider med ny butikk i Asker
20.2.2025 12:23:16 CET | Europris | Pressemelding
Torsdag klokken 10.00 åpner Europris ny butikk i Røykenveien 142 i Asker. Dette er butikk nummer 284 i Europriskjeden - en fullskala butikk med alt det beste Europris kan by på. Som om ikke dette er nok, vil selveste ordføreren gjøre hva hun kan for å rekke åpningen og ønske både butikk og kunder lykke til på ferden. 100 velkomstgaver venter på de første kundene. Og ellers er butikken breddfull av alt det beste Europris har å by på.

-Jeg gleder meg til åpningen torsdag, sier butikksjef Morten Karlsen, og mener det blir «veldig-veldig» spennende å se og høre kundenes reaksjon på den nye butikken.
Mange gode tilbakemeldinger
-Jeg tror kundene har store forventninger og er spente og gleder seg til åpningen torsdag, sier butikksjefen. -Også vi som jobber her gleder oss. Vi har et flott team av ti dyktige medarbeidere som gleder seg til å møte kundene. Den nye butikken har allerede fått mange gode tilbakemeldinger fra dem som har tittet innom. Dette er deres lokalbutikk, og det er dem vi i Europris lever for. Europris-kundene vil møte et varehus smekkfullt av produkter. Høyt varetrykk – og rett vare til rett pris er viktig, understreker butikksjefen. -Ekstra fokus blir det naturligvis på de mange åpningstilbudene hvor de fleste gjelder helt fra og med torsdag til og med lørdag.
Egne shops in shop
Butikken er bygd opp med egne shops in shop, hvor varegruppene er inndelt etter kategorier. Siste tilskudd som rulles ut i Europris-butikkene over hele landet, er den nye kjøkkenavdelingen –
«Kokepunktet». Fra torsdag finner kundene også «Rom for velvære» med varer for personlig pleie og hygiene. Helt siden korona-perioden har varene til vask og rengjøring vært de viktigste i Europris-butikkene. «Ren Glede» med alt av vaskemidler til hus og hjem er svaret på dette.
«Lekeplassen» som har det meste for den som liker leker. «Fikse selv» har alt av verktøy, malerutstyr, bilpleie, og el-materiell. «Knallgodtland» er stedet for sjokolade, snack og sukkervarer – for ikke å snakke om smågodt.
Alltid en sesong
Alle Europris-butikkene er kjent for å følge sesongene, og alltid ha varer som passer til den sesongen vi er inne i.
-Nå har vi lagt enda bedre til rette for dette. Vi prøver hele tiden å fokusere på sesongene som kundene er opptatt av. Og her i Europris skjer det jo noe hele tiden –så det gjelder å følge med.
-For oss er det utrolig fint å se at det skjer så mye, sier butikksjefen. - Ikke minst er det blitt mye lettere å drive butikkene lokalt. Alt er godt tilrettelagt og satt i system. Dette merker kundene også og viser at de setter pris på oss og kommer stadig tilbake for en ny handel. Det meste går som kjent i forbruksvarer, men også i mye annet. Smågodt er den største enkeltvaren med et fantastisk utvalg og mange sorter. Vi har fått en butikk som er enkel og oversiktlig for både kunder og ansatte. Og vi har fått plass til et stort utvalg i de enkelte varegruppene, sier butikksjefen, som lever for Europris, og er «veldig stolt av å jobbe for Europris». Nå ser han fram til en hektisk tid med god stemning i butikken og masse kunder og varer.
En nyåpnet butikk i 2024, 14 flyttet i nye lokaler eller utvidet og 9 ble modernisert
Europris-kjeden åpnet i 2024 en butikk, gjennomførte 14 relokaliseringer og utvidelser, mens ni butikker ble bygget om og modernisert. Europris vil fortsette å oppgradere både butikker og kategorier, samt relokalisere og åpne nye butikker for å fortsette å tilfredsstille kundene i årene som kommer. Europris har hatt vekst hvert år siden første butikk åpnet i 1992. Europris som kjede hadde i 2024 en total vekst på 4,2%.
Kontakter
Anneli SetaloKommunikasjonssjefEuropris AS
Tel:+47 45 28 06 63presse@europris.noOm Europris
Europris er Norges største aktør innen bredt vareutvalg med 283 lavprisvarehus over hele landet, og vokser stadig. Forretningene selger alt fra dagligvarer til jernvarer, dyrefor, vaskemidler, lys, servietter, smågodt, oppbevaring, kjøkkenutstyr, tekstiler, garn, alt til sesongene og mye annet. Over 37 millioner kunder handlet i 2024 hos Europris til lave priser og fikk mer til overs. Kjeden omsatte i 2024 for 9,3 milliarder kroner og har over 3000 medarbeidere. Selskapet gikk på børs i juni 2015, har hovedkontor i Fredrikstad og hovedlager i Moss. Konsernet har også 93 butikker i Sverige og eier noen rene nettselskaper innen leker og strikking.
Følg pressemeldinger fra Europris
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Europris på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Europris
Europris Evje flytter til moderne lokaler – Ønsker velkommen til påske24.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Tirsdag 24. mars klokken 9.00 åpner Europris Evje dørene igjen i nye lokaler. Butikken er bygget etter det nyeste butikkonseptet fra Europris, med tydeligere inndeling av varekategorier. Butikken ønsker alle besøkende velkommen til nyåpning med kaffe, kaker, gode tilbud – og ikke minst goodiebags til de 100 første betalende kundene.
Nyåpning av Europris Ulsteinvik3.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Europris Ulsteinvik åpner dørene igjen 3. mars klokken 9.00. Butikken har gjennomgått en omfattende modernisering med ny planløsning, nytt interiør og forbedret kundeflyt. På åpningsdagen blir det en markering med kaffe og kaker, gode tilbud – og goodiebags til de 100 første betalende kundene.
Nyåpning av Europris Verdal – Styrker sin posisjon i lokalmiljøet26.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Europris Verdal åpner dørene igjen 26. februar klokken 9.00. Butikken har gjennomgått en modernisering med ny planløsning, nytt interiør og forbedret kundeflyt. Det blir en markering med kaffe og kaker, gode tilbud – og goodiebags til de 100 første betalende kundene.
Europris Mandal markerer 30-års jubileum i nye lokaler – Kundene fortjener det beste19.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Europris Mandal gjenåpner torsdag 19. februar klokken 9.00. Butikken har flyttet til nye lokaler med ny planløsning, forbedret kundeflyt og det nyeste Europris-konseptet. Åpningen skal markeres med kaffe og kaker, gode tilbud – og ikke minst goodiebags til de 100 første betalende kundene. Tidligere ordfører i Mandal og stortingsrepresentant, Alf Erik Andersen, skal også delta.
Europris Åsane vinner årets butikk 2025 – Best på salg og miljø11.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
(10. februar, Gardermoen) Tirsdag kveld var det kick-off for Europris. Dette var en anledning til å hylle de ansatte, butikkene og distriktene med prisutdeling. Blant 289 butikker og mange sterke kandidater i kategorien Årets Butikk, var det til slutt Europris Åsane som ble kåret til vinner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom