Kevin Vågenes og Herman Flesvig er klare for jul: Se traileren til «Nissene i skjul»
29.10.2025 07:00:00 CET | NRK | Pressemelding
1. desember er det premiere på en helt ny julekalender på NRK, «Nissene i skjul», med Kevin Vågenes, Herman Flesvig og Mikkel Niva i hovedrollene.

«Nissene i skjul» henter inspirasjon fra populære realityserier som «Forræder» og «Spillet», og byr på en solid dose parodi, varme og julestemning.
I serien følger vi 24 nisser som skal leve sammen på en nedlagt grisegård i 24 dager, mens en rampenisse i skjul saboterer konkurransen. Hver kveld blir en mistenkt nisse sendt hjem. På julaften blir det avgjort om det er en rampenisse eller en ekte nisse som stikker av med pengepremien.
Den nye julekalenderen er en videreføring av det populære «Nissene på låven»-universet, som første gang ble vist på TVNorge i 2001.
Trailer til redaksjonell bruk kan lastes ned her.

Flesvig og Vågenes i flertall
«Nissene i skjul» samler noen av Norges største komikere og skuespillere foran kamera. Herman Flesvig og Kevin Vågenes spiller fire roller hver, mens Mikkel Niva leder det hele som programleder.
– Det er gøy å få muligheten til å være med på «Nissene i skjul». Siden jeg var liten har jeg vært stor fan av originale «Nissene på låven» med Espen Eckbo, sier Herman Flesvig.
– Det har vært fantastisk å jobbe med så mange morsomme og dyktige folk, og virkelig en drøm å endelig få jobbe sammen med Herman, sier Kevin Vågenes.
Om samarbeidet seg imellom er tonen mer spøkefull:
– Espen Eckbo er erstattet av Kevin Vågenes. Begge er enormt talentfulle, men jeg er ganske sikker på at Espen aldri ville prøvd å kysse meg hver dag på opptak, sier Flesvig.
– Det var synd at Herman ikke umiddelbart var åpen for den sterke fysiske kjemien som oppstod mellom oss, men innen premieren 1. desember kan jeg garantere at vi har flyttet sammen, sier Vågenes.
Andre kjente fjes som Amalie Stuve, Kåre Conradi, Marit Andreassen, Jan Sælid, Tuva Billing og Javad Bakali spiller også i serien. Økonom Hallgeir Kvadsheim fra Luksusfellen dukker opp som seg selv.
Juleklassiker i ny drakt på ny kanal
Dette markerer fjerde gang det lages en sesong i «Nissene på låven»-universet. Serien ble en umiddelbar klassiker da Espen Eckbo og Kristian Ødegård produserte den første gang for TVNorge i 2001.
Når serien nå får premiere på NRK, fornyes konseptet med nytt navn, nye fjes og en ny fortelling – men med samme satiriske blikk på kjendisreality og gruppedynamikk i juledrakt.
– «Nissene»-universet har vært en del av juletradisjonen i over tjue år og da er det er utrolig stas å kunne bringe det til NRK i ny versjon. Med en helt fantastisk rollebesetning vil «Nissene i skjul» by på latter, intriger og spenning gjennom hele adventstiden. Det er bare å glede seg til 1. desember, sier Christina Rezk Resar, redaksjonssjef for humor i NRK.
Serien produseres av Seefood TV, som også stod bak de tidligere sesongene av «Nissene på låven».
Kontakter
Janina MostiKommunikasjonsansvarlig
Tel:48058688janina.mosti@nrk.noBilder





Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Kasper Wikestad skal jobbe for NRK under fotball-VM10.3.2026 13:20:12 CET | Pressemelding
Han har formidlet noen av de største øyeblikkene i internasjonal fotball til det norske folk. Til sommeren skal Kasper Wikestad jobbe for NRK under fotball-VM.
Suksessen fortsetter - NRK søker nye deltakere til «Team Pølsa»10.3.2026 13:00:00 CET | Pressemelding
«Team Pølsa» engasjerer og berører nok en gang det norske folk. Nå søker NRK etter ungdommer til sesong tre.
Rekordstor interesse for NRK FleRe: 377 søkere kjemper om plassene10.3.2026 09:02:15 CET | Pressemelding
NRKs talentprogram for journalister med flerkulturell kompetanse, NRK FleRe, knuser alle tidligere rekorder med hele 377 søkere.
«Blåtur»: Ny humorpodkast fra BMI-trio10.3.2026 06:00:00 CET | Pressemelding
Christian Mikkelsen, Olav Svarstad Haugland og Emil Lystvedt Berntsen inviterer inn i et uforutsigbart humorunivers. Podkasten har premiere i NRK Radio tirsdag 10. mars.
Isalill Kolpus og Ánte Siri er programledere for Sámi Grand Prix 20265.3.2026 12:00:00 CET | Pressemelding
Tolv artister er klare for å imponere i den største samiske musikkonkurransen. Få oversikten her.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom