Hvor ble det av Markus Neby?
Den populære TV-personligheten er kanskje borte fra skjermen i år, men han er straks på plass både med og – bokstavelig talt! – i en bok!

Lei av Neby
Markus Neby er i knipe. Han har våknet opp fanget i en bok, omgitt av store ord. Noen har sett seg lei av alt fjaset hans på skjermen – og gir ham en brutal beskjed: Den eneste måten å slippe ut på, er hvis leseren løser alle kidnapperens oppgaver. Gjennom klassisk hjernetrim og bokstavlek får hele familien bryne seg på 100 nøtter fordelt på sju kategorier.
– Aktivitetene er laget av tidligere leder av Mensa Oslo Anne Lene Johnsen, og det var inspirerende å oppleve hennes boblende kreativitet i møte med logisk intelligens. Det er jo ikke så ofte jeg møter folk som er både kreative og smarte i min bransje, selv om jeg møter veldig mange som er kreative!
Vil samle hele familien
Nå på høsten og i jula blir det mye innetid med familien. Neby håper boken blir et fint bidrag til familiehyggen hos alle dem som er vant til å se ham på skjermen før jul.
– Når jeg har konkurranseprogrammer på TV, så hender det at jeg får meldinger av foreldre som engasjerer seg i programmet sammen med barna, forteller Neby. – Nå kan de samle seg rundt boken og delta i oppgavene selv!
Om forfatteren
Markus Neby (f. 1991) er komiker, musiker og programleder. På NRK er han blant annet kjent fra 24-stjerners julekalender, Kåss til kvelds og P3morgen. Dette er første gang han er fanget i en bok.
Hjelp, jeg er fanget i en bok lanseres 31. oktober. Ta kontakt for anmeldereksemplar og inetervju.
Nøkkelord
Kontakter
Mathias LordPresseansvarlig i Bonnier Norsk Forlag
Tel:929 86 349mathias.lord@bonnierforlag.noBilder


Følg pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bonnier Norsk Forlag på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bonnier Norsk Forlag
Krimpris til Kaja Nygaard24.10.2025 18:30:00 CEST | Pressemelding
Et mørkere vann av Kaja Nygaard er vinner av «Maurits Hansen-prisen – Nytt Blod» for beste krimdebut 2024.
Tore Strømøy: – Den neste historien starter nå21.10.2025 13:18:12 CEST | Pressemelding
Om et halvt år skulle «Tore på sporet» ha feiret 30 år, og Tore Strømøy skulle ha avsluttet sitt livsprosjekt. Slik ble det ikke.
Hva er så kult at Frode Øverli sluttet å tegne Pondus? Jo, «Frida i Aquador!»21.10.2025 10:44:14 CEST | Pressemelding
Frode Øverli har tegnet sin siste Pondus-stripe. Men universet lever videre gjennom datterkarakteren Frida – tidligere kjent som Sneipen. Med «Frida i Aquador» vier Frode seg til langformatet og en hel generasjon yngre lesere.
Svensk journalist gransker det norske oljeeventyret20.10.2025 12:29:52 CEST | Pressemelding
I Norgesparadokset dykker den svenske gravejournalisten Lisa Röstlund ned i oljen som smører hele vårt samfunn. Hun avdekker hvordan vårt grønne selvbilde kolliderer med den store oljeformuen.
Endelig ny bok fra Heidi Bjørnes!20.10.2025 07:12:00 CEST | Pressemelding
Det har tatt hele seks år, men nå er ventetiden omsider over: Heidi Bjørnes gir ut feelgood-perlen Tre søsken og en gul moped.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom