Peab oppgraderer Fjordgate 5 i Harstad
24.10.2025 08:00:00 CEST | Peab | Pressemelding
Peab Bogstrand har fått oppdraget med å rehabilitere fasade og tak på bygget i Fjordgate 5, i Harstad sentrum. Arbeidene starter i uke 43, og kontrakten har en verdi på 5,4 millioner kroner ekskl. mva.

Prosjektet omfatter riving av eksisterende fasade og montering av nye fasadeplater, samt nytt takdekke. Oppdragsgiver er Nordic Eiendom, en betydelig aktør i Harstad og Nord-Norge.
– Vi er stolte over å ha blitt valgt til dette prosjektet, hvor vi vil benytte egne håndverkere og lærlinger i gjennomføringen. Vi vil følge opp prosjektet tett for å sikre et vellykket resultat, sier produksjonsleder Tor Arne Aronsen i Peab Bogstrand.
Arbeidene starter i uke 43 og skal ferdigstilles våren 2026.
– Dette prosjektet styrker vår posisjon i Harstad og regionen. Samtidig bidrar vi til å løfte uttrykket i sentrum, og skaper et mer moderne og helhetlig bymiljø. Det er viktig for oss å være med på å utvikle lokalsamfunnene vi er en del av, sier prosjektsjef Christian Gödeke i Peab Bogstrand.
Nøkkelord
Kontakter
Svein ArstadKommunikasjonsrådgiverPeab Norge
Tel:+47 482 23 877svein.arstad@peab.noChristian GödekeProsjektsjef Peab Bogstrand AS
Tel:+47 40215931christian.godeke@bogstrand.noBilder



Om oss
Peab er Nordens samfunnsbygger med 13 000 medarbeidere og en omsetning på 59 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1500 ansatte og en omsetning på ca. 6,4 milliarder kroner.

Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Bytorget i Askim går inn i gjennomføringsfasen15.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Avrop 2 i totalentreprisen med Peab Bygg er utløst. Dermed går hoveddelen av prosjektet Bytorget i Askim, med 116 boliger og næringsarealer, inn i gjennomføringsfasen. Bestillingen har en verdi på 319 millioner kroner ekskl. mva.
Peab sikret kontrakt for ny sykkelveg i Trondheim30.9.2026 13:30:51 CEST | Pressemelding
Peab Solberg Maskin er tildelt kontrakten for bygging av ny sykkelveg og fortau langs Torbjørn Bratts veg i Trondheim. Kontrakten med Trøndelag fylkeskommune har en verdi på om lag 74 millioner kroner ekskl. mva.
Peab blir partner i Kunnskapsarena for ombruk i byggebransjen3.9.2026 09:46:36 CEST | Pressemelding
Peab går inn som partner i nasjonal kunnskapsarena for ombruk. – For oss betyr det en verdifull tilgang til kunnskap, praktiske verktøy og erfaringer fra aktører i hele bransjen, sier regiondirektør Magnus Taugbøl Brekke i Peab.
13 000 medarbeidere deltok i Peabs arbeidsmiljøuke2.9.2026 09:19:48 CEST | Pressemelding
Den 24. – 28. august samlet Peab-konsernet rundt 13 000 medarbeidere til årets Arbeidsmiljøuke. Gjennom praktiske øvelser, dialog og beredskapstrening satte ansatte over hele Norden ekstra fokus på helse, arbeidsmiljø og sikkerhet.
Kommende endringer i Peabs konsernledelse28.8.2026 08:07:40 CEST | Pressemelding
1. januar 2027 går Peab inn i en ny forretningsplanperiode for 2027–2029. For å legge til rette for videre lønnsom vekst og som en del av pågående etterfølgerprosesser, gjøres følgende endringer i Peabs konsernledelse.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom