TV 2 bekrefter enda en sesong etter monstertall
De ni første episodene av «Norges dummeste» sesong to har et snitt på over én million seere, da er det ingen overraskelse at TV 2 bekrefter enda en sesong.

Sesong én av «Norges dummeste» var høstens store overraskelse på TV 2 i fjor, og sesong to har heller ikke skuffet. Torsdag kan seerne følge finalen på TV 2 Play, og skal vi tro snittet på resten av sesongen så skal over én million nordmenn få med seg den siste episoden.
– «Norges dummeste» er et TV-eventyr av de sjeldne og alt tyder på at vi setter nye rekorder med denne sesongen, sier programredaktør Trygve Rønningen i TV 2.
Så langt har syv av ni episoder over én million seere, og tallene øker dag etter dag.
– Selvsagt kommer det nok en sesong av «Norges dummeste» på TV 2 neste år, bekrefter Rønningen.
Det er Montreux Film og Fjernsyn som produserer programmet for TV 2, med Erik Solbakken og Jørgen Høst som produsenter. Sistnevnte er naturlig nok fornøyd med den andre sesongen.
– Det er overveldende, det er fantastisk gøy. Det er egentlig ikke noe mer å si om det, sier Høst om seertallene.
Han sier at «Norges dummeste» var fjorårets store overraskelse også for dem, så at folk kom tilbake i høst var ikke helt uventet, men desto morsommere. Nå gleder han seg til å starte arbeidet med sesong tre.
– Det er en hyggelig nyhet, og vi gleder oss til å begynne på en ny runde. Det er flere kjendiser der ute som jeg ønsker å se bli grilla, ler Høst, som sier at det ikke har vært vanskelig å få med deltagere.
– Det har gått greit å caste begge sesonger. Folk skjønner greia, og jeg opplever at våre kjendiser er ganske sporty, har selvironi og god humoristisk sans, forklarer Høst.
Alle episodene av «Norges dummeste» sesong to kan du se på TV 2 Play nå.
Nøkkelord
Kontakter
Kristoffer ArnesenPR- og kommunikasjonsansvarlig
Nepobaby, Psykodrama, Norges dummeste, Åsted Norge, Farmen/Torpet (inkl. kjendis), Rampenissen
Bilder








Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Jon Martin Henriksen leder TV 2s nye humorkonkurranse «Ligaen»7.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Morten Ramm, Jenny Skavlan, Truls Svendsen, Tete Lidbom og Helene Olafsen er plukket ut til å kjempe om tittelen som den mest minneverdige atleten i et format som kombinerer knallhard konkurranse med humoristiske tvister. Det splitter nye humorkonseptet ledes av Jon Martin Henriksen og har premiere i februar.
Ny og tøffere sesong av «Vokteren»6.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
På nyåret er den populære realityserien «Vokteren» tilbake – i en enda tøffere og mer intens utgave. Målet er å bestige «kongen av Sunnmørsalpene», også kjent som Kolåstinden (1432 moh.), der én million kroner venter på toppen. Her er de 14 nye deltakerne.
Nye kjendisrekrutter klare for «Kompani Lauritzen»4.12.2025 14:00:00 CET | Pressemelding
I februar 2026 får vi se når 12 nye kjendisrekrutter blir innlosjert på Bømoen leir med mål om å bli den beste versjonen av seg selv og kjempe seg gjennom harde og intense militæreøvelser.
Disse flytter inn på Torpet kjendis2.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
TV 2 kan i dag avsløre hvem som deltar på Torpet kjendis, og som dermed skal prøve å kjempe seg inn på Farmen kjendis-gården.
«Nepobaby» har satt tidenes TV 2 Play-rekord1.12.2025 11:32:40 CET | Pressemelding
Dramaserien «Nepobaby» passerte i helgen den magiske millionen. Det gir også serien tidenes rekord-tall på TV 2 Play.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom