DERTOUR Group styrker konsernledelsen etter rekordvekst
Utvider ledergruppen for å drive kundesentrering, lønnsom vekst og teknologisk innovasjon.

DERTOUR Group, som Apollo er en del av, kunngjør strategiske endringer i konsernledelsen for å styrke selskapets internasjonale vekst og teknologiske satsing. Endringene følger etter oppkjøpet av Hotelplan Group i august 2025 – en milepæl som gjør DERTOUR Group til paraply for nærmere 200 selskaper og 15 000 ansatte.
– Vår gruppe har gått inn i en ny æra. Med et større internasjonalt fotavtrykk må også lederstrukturen utvikles. Den utvidede konsernledelsen vil sikre tettere samarbeid mellom regioner og forretningsområder, og gi oss kraft til å levere enda bedre reiseopplevelser og drive vår teknologiske transformasjon – særlig innen AI, sier Christoph Debus, konsernsjef i DERTOUR Group.
Nye nøkkelroller i konsernledelsen
Blant de nye tilskuddene er Boris Raoul, som tiltrer som CEO for DERTOUR Tyskland og Østerrike, samt Chief Technology Officer (CTO) for konsernet. Stephanie Schulze zur Wiesch (DERTOUR Suisse) og Jiří Jelínek (DERTOUR Øst-Europa) blir også en del av konsernledelsen. Ingo Burmester går over til rollen som CEO for Hotelldivisjonen, mens Dr. Klaus-Ulrich Sperl får ansvar for videreutvikling av konsernets opplevelses- og tilleggstjenester.
I tillegg blir Britta Fischer utnevnt til Chief HR Officer DERTOUR Group og medlem av den utvidede konsernledelsen.
– Med denne strukturen bygger vi et sterkt og integrert lederteam som kan drive strategien vår videre med fokus på kundesentrering, lønnsom vekst og innovasjon. Vi kombinerer teknologi, bærekraft og menneskelig ekspertise for å skape unike reiseopplevelser som gir varige minner, sier Debus.
Pressekontakt
Corporate Communications
t: +49 69 9588 8000
e: presse@dertour.com
Nøkkelord
Kontakter
Apollos Pressetelefon
Tel:22 33 45 00Beatriz RiveraNordisk kommunikasjonssjef
beatriz.rivera@apollo.noOm Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der du selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir, Lime Travel og Xtravel samt treningshotellet Playitas er Apollo en del av gruppen DER Touristik Nordic AB. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Apollo øker på Torp – og Kreta topper listen!2.12.2025 08:30:00 CET | Pressemelding
Apollos salg av sommerreiser fra Torp er opp hele 50 prosent mot samme tid i fjor. Kreta troner topplisten - og det er sjarmerende, familiedrevne hoteller som lokker mest.
Stavanger går mot strømmen – velger Kroatia2.12.2025 08:15:00 CET | Pressemelding
Salget av Apollos sommerreiser fra Sola er opp 45 prosent. Samtidig skiller Stavanger seg ut som eneste flyplass i landet der Kroatia troner topplisten!
Kreta gjør comeback fra Molde!2.12.2025 08:10:00 CET | Pressemelding
Endelig er Apollo tilbake med direktefly fra Årø til Norges mest ettertraktede øy.
Sporty bergensere løfter feriesalget2.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Salget av Apollos sommerreiser for 2026 er opp hele 50 prosent fra Flesland. Kreta troner topplisten - og bergenserne utmerker seg som landets mest sporty!
Rekordhøy reisefeber i Alta2.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Reiselysten i Alta når nye høyder. Apollo melder om en salgsøkning på nærmere 70 prosent - og nok en gang markerer regionen seg som landets mest kvalitetsbevisste!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom