Her er årets masker i Maskorama
17.10.2025 15:00:00 CEST | NRK | Pressemelding
Lørdag 8. november er Maskorama tilbake med ny sesong. Nå kan NRK presentere årets masker.

– Det er bare å glede seg til å bli kjent med årets spektakulære masker! Alle har egentlig blitt favoritter, og vi kunne ikke ha vært stoltere over det Kjell Nordström og teamet har tryllet frem i år. Det ligger enormt mange arbeidstimer bak å skape dette universet, og jeg håper publikum lar seg begeistre i år også, sier eksekutiv produsent i NRK, Pia Basberg.
I år skal seerne finne identiteten til Skrotnissen, Hundevalpen, Brokkolien, Orken, Marionetten, Hybelkaninen og Badeanda.
Barna kan gjette med egen profil
Nytt av året er at barna kan bruke sin egen barneprofil til å gjette og velge sine favoritter.
– Endelig trenger ikke familien bli enige om hva de skal gjette og hvem de skal stjernemarkere – barna kan nå gjøre sine egne gjett og markere sine favoritter med sin barneprofil. Dette har vært etterlengtet hos publikum! sier Basberg.
Har ikke barnet ditt egen barneprofil? Gå til NRK TV, logg deg på NRK og legg til barneprofil via din profil.
Du finner mer informasjon om barneprofiler her på våre hjelpesider.
Kontakter
Helene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noJanina MostiKommunikasjonsansvarlig
Tel:48058688janina.mosti@nrk.noBilder

















Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Innspillingen av «Mesternes mester team» er i gang21.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Mandag denne uken startet produksjonen av «Mesternes mester team» i Hellas. Her konkurrerer deltakerne sammen i makkerpar. Programmet kommer på NRK til høsten.
Unike møter med herrelandslaget i ny NRK-serie17.4.2026 07:30:00 CEST | Pressemelding
I «Vi skal til VM!» følger Erik Solbakken og Morten Ramm fotballandslaget i tiden frem mot sommerens store mesterskap.
Fotball-VM 2027 på NRK og TV 213.4.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Brasil er vertskap når de beste fotballandslagene på kvinnesiden samles i VM i 2027. Mesterskapet ser du på NRK og TV 2.
Isalill Kolpus takker for seg i «Nytt på nytt»11.4.2026 10:05:00 CEST | Pressemelding
Inneværende sesong blir den siste for Isalill Kolpus som fast paneldeltaker i «Nytt på nytt». Komikeren forlater fredagsflaggskipet for å gå løs på nye prosjekter.
Suksess for dramaserien «Kameleon»9.4.2026 12:21:00 CEST | Pressemelding
Serien om de to bestevennene som drømmer om å bli fotballproff, har slått an. Neste sesong kommer våren 2027.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom