Frafall til NM i rulleskiskyting
19.9.2025 12:36:00 CEST | Norges Skiskytterforbund | Pressemelding
To eliteløpere og én rekrutt må stå over helgens konkurranser i Molde.
Både Ida Lien og Martin Uldal er småforkjølet og har derfor i samråd med sportslig ledelse og helseteam besluttet å bli hjemme i stedet for å konkurrere kommende helg. Begge skulle deltatt i NM-konkurransene på Skaret Skisenter i Molde.
Også rekruttløperen Isak Frey står over Norgesmesterskapet. Frey har ikke respondert like godt på tøff trening den siste tiden, og velger derfor å droppe to harde konkurranser til fordel for gode treningsøkter hjemme.
NM i rulleskiskyting streames på direktesport.no og fullstendig program for helgen finnes her: https://anviser.skiskyting.no/...
For mer informasjon, vennligst kontakt:
Per Arne Botnan, landsslagsjef i Norges Skiskytterforbund, på telefon 900 42 212.
Kontakter
Morten DjupvikGeneralsekretær
Tel:91683540morten@skiskyting.noEmilie NordskarKommunikasjonssjef
Tel:90055379emilie.nordskar@skiskyting.noVerdens ledende skiskytter-nasjon
Norges Skiskytterforbund ble stiftet 10. desember 1983. NSSF har ca. 7000 medlemmer fordelt på 160 klubber og 15 skiskytterkretser.
Norges Skiskytterforbunds visjon er å være verdens ledende skiskytternasjon. Langtidsplanen for 2022-2026 er derfor organisert på en ny måte. Våre verdier som skal være synlig i alt vi gjør er: Begeistrende, Idrettsglede, Samlende og Ekte.
Skiskyting er en meget populær idrett, som siden 2002 har vært i toppen av statistikk over Norges mest populære idretter. Vi har flotte profiler for skiskyting, engasjerte trenere og ildsjeler på grasrotnivå.
Følg pressemeldinger fra Norges Skiskytterforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiskytterforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiskytterforbund
Skiskytterlandslagene sesongen 2026/2027 er klare29.4.2026 10:36:23 CEST | Pressemelding
Norsk skiskyting har denne vinteren vist hvilken styrke som ligger i utviklingsarbeidet som er bygget opp over tid. Etter at brødrene Bø satte et punktum for sine landslagskarrierer etter forrige sesong, var mange spent på hvem som skulle følge opp resultatene. Gjennom årets sesong kom svarene på løpende bånd. På tvers av konkurransenivåer har flere utøvere markert seg med prestasjoner som understreker både kvaliteten, bredden og potensialet i norsk skiskyting. Resultatene denne vinteren viser ikke bare hva som er mulig på kort sikt, men vitner også om sterke rekrutteringsmiljøer som over tid har utviklet utøvere som står klare til å ta over stafettpinnen når de største profilene gir seg.
Ny trenerduo klar i skiskyting27.4.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Norges Skiskytterforbund har landet trenerne som skal lede det sammenslåtte rekruttlandslaget de neste fire sesongene.
Kjærligheten til skiskyting seiret – Hedegart snur23.4.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Tirsdag sa Einar Hedegart at skiskytterdrømmen trolig var over. I dag er beskjeden en annen: 24-åringen gjenopptar satsingen, etter å ha fått på plass viktige avklaringer med Norges Skiskytterforbund.
Nye trenerteam klare for elitelagene i skiskyting11.4.2026 18:00:00 CEST | Pressemelding
Norges Skiskytterforbund har landet to nye trenerteam som skal lede elitelagene de neste fire årene. Med en kombinasjon av solid kompetanse og sterk forankring i norsk skiskyting, er ambisjonen klar: Norge skal fortsette å være en ledende nasjon internasjonalt, med VM på hjemmebane i Oslo i 2029 og OL 2030 som naturlige hovedmål.
Disse landslagsprofilene stiller ikke til start til NM i skiskyting på Os8.4.2026 13:03:18 CEST | Pressemelding
Årets norgesmesterskap i skiskyting arrangeres på Os kommende helg. Norges Skiskytterforbund ser frem til å samle hele skiskytterfamilien en siste gang for sesongen, i det som ser ut til å bli fantastiske forhold!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom