Helge Eliassen blir ny daglig leder ved Moelven Sør-Tre
2.10.2025 11:30:14 CEST | Moelven | Pressemelding
Fra 1. desember tar Helge Eliassen over ledertrøya ved Moelven Sør-Tre AS. Han har lang fartstid i selskapet og kjenner virksomheten godt.

Eliassen kommer fra stillingen som økonomisjef i Moelven Sør-Tre, en rolle han har hatt de siste 14 årene. Han har vært tilknyttet selskapet siden 2000, ti år før Moelven overtok eierskapet. Eliassen har bred erfaring fra både administrative og strategiske funksjoner, og har hatt en sentral rolle i arbeidet med å implementere Moelvens nye digitale forretningssystem på tvers av konsernet.
Smidig overgang
- Helge har solid erfaring og kjenner virksomheten ut og inn. Hans analytiske ferdigheter kombinert med tydelige lederegenskaper, vil være viktig både for den videre forretningsutviklingen, produksjonen og ikke minst organisasjonen. Jeg er trygg på at han vil sikre god kontinuitet og videre utvikling for Moelven Sør-Tre, sier Lars Storslett, styreleder ved Moelven Sør-Tre og divisjonssjef i Moelven Wood.
Eliassen overtar etter Jan-Erling Wåsjø, som har valgt å trappe ned etter 15 år i lederrollen. Wåsjø har sin siste arbeidsdag 30. november.
– Jeg er takknemlig for det gode og tette samarbeidet jeg har hatt med Jan-Erling gjennom mange år. Det gir et godt grunnlag for en smidig overgang. Jeg ser fram til å ta fatt på oppgaven og bidra til at vi holder stø kurs i en utfordrende tid, sier Eliassen og legger til:
- Selv om vi har levert tilfredsstillende resultater, kjenner vi på at markedet er krevende. Det som blir viktig for oss nå er å jobbe med kontinuerlig forbedringsarbeid for å forsterke konkurransekraften.
Helge Eliassen bor i Kragerø sammen med samboer. Han har to voksne barn.
Nøkkelord
Kontakter
Helge EliassenDaglig leder, Moelven Sør-Tre AS
Tel:+47 918 16 441Helge.Eliassen@moelven.noLars StorslettDivisjonssjef Wood
Tel:+47 907 92 891Lars.Storslett@moelven.noBilder

Om oss
Moelven Industrier ASA er et skandinavisk industrikonsern som produserer og leverer bærekraftige produkter og løsninger til byggebransjen. Konsernet hadde en omsetning i 2024 på rundt NOK 12,9 milliarder, og har ca. 3200 medarbeidere. Moelvens 34 produksjonsselskaper er fordelt på 40 lokasjoner i Norge og Sverige, og er organisert i tre divisjoner: Timber, Wood og Byggsystemer.
Følg pressemeldinger fra Moelven
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Moelven på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Moelven
Fra permitteringer til rekordproduksjon: Moelven Byggmodul med historisk stor ordrebok3.8.2026 10:53:56 CEST | Pressemelding
Moelven Byggmodul går høsten i møte med den største ordreboken i selskapets historie. I september starter 35 nye medarbeidere ved fabrikken på Moelv, og selskapet skal for første gang kjøre to skift på begge produksjonslinjer samtidig. Det skjer mindre enn ett år etter at rundt 100 ansatte ble permittert.
Stig Jørgensen blir ny daglig leder ved Moelven Trysil2.7.2026 15:29:58 CEST | Pressemelding
Stig Jørgensen tar over ledertrøya ved Moelven Trysil AS. 56-åringen starter i jobben 1. oktober.
Vera Flatebø er ny konsernsjef i Moelven2.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Styret i Moelven Industrier har ansatt Vera Flatebø som ny konsernsjef. Flatebø kommer fra rollen som divisjonssjef i Moelven, og har vært konstituert konsernsjef siden mai.
Frode Henning Killi forlater Moelven Limtre2.6.2026 12:00:35 CEST | Pressemelding
Frode Henning Killi slutter som adm.dir. i Moelven Limtre AS og AB og går til en ny jobb utenfor konsernet. Thomas Haglund er konstituert som adm.dir. for limtreselskapene i Moelven fram til en permanent erstatter er på plass.
Moelven Limtre styrker konkurransekraften med ny produksjonsstruktur13.5.2026 15:30:35 CEST | Pressemelding
Moelven Limtre spesialiserer nå produksjonen ved fabrikkene i Moelv (Norge) og Töreboda (Sverige). Begge fabrikkene skal betjene sine hjemmemarkeder med mindre prosjekter, mens større og mer komplekse prosjekter samles ved fabrikken i Töreboda. Endringen berører om lag 20 stillinger.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom