Skanska Norge

Byggestart for Løkeberggrenda – 86 nye hjem i Bærum

Del

Skanska har besluttet byggestart for boligprosjektet Løkeberggrenda i Bærum. Totalt skal det bygges 58 leiligheter og 28 rekkehus – et boligprosjekt med høy bokvalitet og sentral beliggenhet.

Salget startet i april, og så langt er 35 enheter solgt. Det viser at prosjektet treffer godt i et marked som fortsatt er preget av usikkerhet.
Salget startet i april, og så langt er 35 enheter solgt. Det viser at prosjektet treffer godt i et marked som fortsatt er preget av usikkerhet. EVE

– Vi er veldig glade for å kunne sette spaden i jorda på Løkeberggrenda. Dette er et prosjekt vi har stor tro på, og som vi vet mange har ventet på. Nå gleder vi oss til å komme i gang med byggingen og til å skape et godt bomiljø for fremtidige beboere, sier Thomas Børnich, konserndirektør for boligutvikling i Skanska.

Salget startet i april, og så langt er 35 enheter solgt. Det viser at prosjektet treffer godt i et marked som fortsatt er preget av usikkerhet.

– Vi har lyttet til markedet og gjort viktige justeringer i prosjektet siden sist. Med større variasjon i boligtypene og mer arealeffektive løsninger, har vi klart å skape et tilbud som treffer bredere. Responsen vi har fått viser at det fortsatt finnes kjøpekraft og interesse – når produktet er riktig, legger Børnich til.

Løkeberggrenda ligger sentralt til med kort vei til både butikker, barnehager, skoler og kollektivtransport. Prosjektet består av 58 leiligheter fra 43 til 110 kvm og 28 rekkehus fra 118 til 143 kvm. I tillegg skal det bygges parkeringskjeller og et allsidig og innbydende tun midt i hjerte av prosjektet.

Byggestart er satt til 1. desember, men rivningsarbeidene er allerede i gang. Planlagt ferdigstillelse i løpet av 4. kvartal 2027.   

Kontakter

Thomas BørnichKonserndirektør Boligutvikling

Tel:+4799639783

Bilder

Salget startet i april, og så langt er 35 enheter solgt. Det viser at prosjektet treffer godt i et marked som fortsatt er preget av usikkerhet.
Salget startet i april, og så langt er 35 enheter solgt. Det viser at prosjektet treffer godt i et marked som fortsatt er preget av usikkerhet.
EVE
Last ned bilde
Thomas Børnich, Konserndirektør for boligutvikling
Thomas Børnich, Konserndirektør for boligutvikling
Skanska
Last ned bilde

Om oss

Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.

Følg pressemeldinger fra Skanska Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Skanska Norge

Skanska utvider boligporteføljen i Trondheim – kjøper prosjekter fra Nordr29.9.2025 08:45:00 CEST | Pressemelding

Skanska kjøper en stor del av Nordr sin portefølje i Trondheim for 515 millioner kroner. Avtalen med Nordr innebærer kjøp av boligprosjektene Lillebytunet og Lilleby B4 i Trondheim. I tillegg kjøper Skanska Nordr sin del av Ranheim Senter, som eies i Joint Venture med Coop Midt-Norge SA. Samlet representerer dette en betydelig styrking av Skanskas boligportefølje i Trondheim med opptil 800 nye boliger.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye