"Propaganda" er tilbake - med Stig Brenner
26.9.2025 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding
Briskeby feirer 25-årsjubileeum av hiten "Propaganda" med en ny versjon - på norsk og med Stig Brenner.

7. september år 2000 debuterte Briskeby sterkt med albumet «Jeans for Onassis», som solgte 130 000 eksemplarer. Hiten «Propaganda» gjorde bandet til superstjerner. Samme år tok de fire Spellemannspriser, og ble kåret til Årets norske gruppe under HitAwards 2001.
Nå, 25 år senere, er sangen tilbake i ny drakt - denne gangen på norsk og sammen med Stig Brenner. I tillegg til å være et nostalgisk tilbakeblikk, er dette også en bro mellom to generasjoner. Låta bærer med seg alt det som gjorde originalen til en hit - den umiddelbare gjenkjennelige melodien, det fengende hooket og den nostalgiske energien som treffer på alle de riktige stedene. Briskeby viser at de fortsatt har teften, energien og evnen til å definere øyeblikk - akkurat som de gjorde da originalen først traff en hel generasjon. Nå, med Stig Brenner på laget, er scenen satt for et nytt kapittel.
"Herregud, hva har vi gjort
Vi er stolte av at Propaganda fremdeles betyr veldig mye for veldig mange. Og at den overlever flere generasjoner, uavhengig av tid og sted. Briskeby og Stig har begge definert lyden av to veldig forskjellige tider i norsk musikk, på hver sin måte. Og nå møtes vi i Propaganda. Og i dag, i et urolig verdensbilde, betyr ordene i teksten mer enn noen gang. Det er viktig å ikke alltid mene det andre gjør, bare fordi det er komfortabelt. Det er veldig viktig å stå på sitt for rettferdigheten. I dagens samfunn er det vanskelig å vite hvor du bør være, og hva du bør mene. Men magefølelsen og det menneskelige i oss må vi lytte til. Vi kan ikke ende opp som kalde maskiner. Det er Propaganda. Du vet."
-Briskeby og Stig
På 25-årsjubileet den 7. september i år feiret Briskeby med en eksklusiv konsert i Operaen i Oslo til fullsatt sal, og spilte for første gang den norske versjonen sammen med Stig Brenner, som resulterte i stående applaus fra publikum.
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder




Lenker
Om oss
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Norges nye countrystjerne slipper låta "Odelsgut"13.5.2026 11:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 15. april slipper countryartisten Karen Moe sin nye singel «Odelsgut». Låten er et gitardrevet kjærlighetsbrev til livet på gård, med alt det innebærer av traktor, dongeri og flanell. Og kanskje en odelsgut?
Samuel Lola kan få spille sin nye singel for titusenvis på VG-lista.13.5.2026 10:05:02 CEST | Pressemelding
15. mai gir Samuel Lola ut sin nye singel "Igjen". Dersom han vinner det norske folks hjerter, får han spille på VG-lista på Rådhusplassen 13. juni.
Ys1 og Amara slipper singelen 2AM8.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 8. mai kommer Ys1 med låta 2AM. Hans andre singel i år er et samarbeid med Amara, og handler om suksess, ambisjoner og flyktige relasjoner.
Dagny fortsetter sin nye æra med «Closet Disco Queen»7.5.2026 10:22:30 CEST | Pressemelding
Singelen er drevet av selvtillit, attitude og kompromissløs selvutfoldelse, og viser en artist som beveger seg tydelig videre inn i et friere, skarpere og mer uredd uttrykk.
Ramón åpner dørene til RAMUELO 05.054.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
På sitt tredje album, RAMUELO, inviterer Ramón lytterne inn i et varmt og lekent popunivers preget av sommer, nostalgi og kjærlighet. Albumet slippes 05.05 og markerer starten på et nytt kapittel for en artist som aldri har hatt det morsommere i studio.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom