Helt i toppen på kundetilfredshet
For fjerde gang på rad plasserer Landkreditt seg helt i toppen i EPSI sin store undersøkelse av kundetilfredshet i bankbransjen. Med en samlet andreplass og hele 12 poeng over bransjesnittet, bekrefter kundene at Landkreditt er blant de mest attraktive bankene i Norge.

EPSI trekker frem at Landkreditt oppleves som en pålitelig og enkel bank å forholde seg til, og at kundene får mye «bank for pengene». Resultatene viser også at banken er ledende på både konkurransedyktige priser og på å innfri kundenes forventninger til tjenester og løsninger.
– Fantastiske resultater! Vi har vokst og levert bedre resultater over tid nå, men årets gode økning i samtlige parametere var spesielt gøy. Det viser at arbeidet vi har gjort med å ta posisjon med merkevare- og prisstrategi og levere tett på det kundene bryr seg om, over tid, det funker. Det er ikke lett i vekst, men det har vi klart å få til, sier Ole Laurits Lønnum, konsernsjef i Landkreditt.
En stor takk til kundene
Med 79,1 poeng øker Landkreditt med 1,5 poeng fra i fjor, og ligger helt i toppen på de fleste kategoriene med nesten alle plassert godt over 80 prosentpoeng.
– Vi skårer enormt høyt på lojalitet, pålitelighet og image. Vi holder også de samme nivåene i forventinger og produktkvalitet. Vi får ærlig bekreftelse fra de som gjør at vi er her, altså kundene. De er fornøyde, og de anbefaler oss videre. Ingenting er mer motiverende enn det sier Lønnum.
Stor pågang
Det siste året har Landkreditt markert seg med flere rentekutt, og ligger jevnt over i toppsjiktet på prisoversikter. Det har gitt rekordhøy trafikk og en sterk vekst i lånesøknader.
– Vi opplever en svært høy etterspørsel i samtlige selskap og produkter, men det har vært særlig trykk på boliglånet de siste månedene, og vi vet at noen kunder opplever litt lengre behandlingstid enn vanlig. Men når EPSI-tallene viser at kundene synes det er verdt å vente på oss og at vi klarer å forventingsstyre i riktig grad, tar vi det som et tegn på at vi leverer reell verdi. Vi kommer til å fortsette å satse på konkurransedyktige vilkår og enkle løsninger, avslutter Lønnum.
Nøkkelord
Kontakter
Mathias YtterdahlKommunikasjonsrådgiver
Tel:95 02 47 32mathias.ytterdahl@landkreditt.noFølg pressemeldinger fra Landkreditt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Landkreditt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Landkreditt
Dette er de fem superfinalistene til Landbrukets bærekraftpris23.10.2025 11:25:00 CEST | Pressemelding
Over 550 kandidater ble nominert til Landbrukets bærekraftpris 2025. Nå har juryen plukket ut fem superfinalister – bønder som på hver sin måte viser vei mot et mer bærekraftig landbruk. En av dem stikker snart av med 100 000 kroner og den gjeve prisen.
Landkreditt – utlån økte med 23 prosent22.10.2025 12:42:58 CEST | Pressemelding
Landkreditt presenterte i dag resultater for tredje kvartal som viser tosifret volumvekst i alle selskaper.
Så tidlig vil nordmenn slutte å jobbe24.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Svært mange nordmenn vil helst slutte å jobbe lenge før de fyller 67 år, viser ny undersøkelse. Én aldersgruppe peker seg ut som særlig innstilt på kort yrkeskarriere.
Ikke helt først, men fortsatt i tet19.9.2025 13:24:28 CEST | Pressemelding
Landkreditt besluttet i dag å sette ned renten med inntil 0,26 prosentpoeng. Denne gangen var vi ikke blant de første til å kutte, men vi plasserer oss fortsatt helt i toppen, sier konsernsjef Ole Laurits Lønnum.
Over 500 nominasjoner til Landbrukets bærekraftpris: – Et tydelig engasjement for framtidens landbruk3.9.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Landbrukets bærekraftpris 2025 har allerede passert godt over 500 nominerte – og det én uke før fristen går ut. Det er en kraftig økning fra i fjor, da totalt 334 ble nominert.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom