Julie Bergan vil være sin egen lykkes smed
Julie Bergan slipper "Make Myself Happy" - en lykkepille av en låt hun har skrevet med Jesper Borgen - på fredag 19. september.

«Make Myself Happy» er akkurat det du tror. En låt om å fokusere på egen lykke.
«Man kan ikke være lykkelig hele tiden. Men det å prioritere egen lykke, når det ikke skader andre, burde være en selvfølge. Og så er det nesten skambelagt.»
Det startet med et Ja-år som var så vellykket at Julie Bergan bare fortsatte, og nå følger hun opp med mer musikk og enda større fokus på å ha det bra.
«Jeg har snakket mye om Ja-året, men faktisk har det å si nei vært minst like viktig. Det handler mye om å ikke la seg begrense av egne og andres forventninger. Eller hva man tror at andre forventer. Jeg har hatt en bratt læringskurve når det gjelder grensesetting og å si nei uten å ha dårlig samvittighet.»
Julie har allikevel sagt mest ja. Ja til muligheter, ja til endringer og ja til utfordringer som blant annet har resultert i at DJ Julie har tilbragt mer tid på klubben det siste halvåret enn hele dekaden før det. Og det siste året har CV’en blitt utvidet til å inkludere produsent, regissør og i tillegg til DJ.
«Det å være DJ gir meg så mye mer enn jeg hadde trodd. Når jeg skriver musikk i sjangeren jeg gjør er det så sinnsykt viktig å faktisk være til stede. Og, ikke minst, så gir det meg en enda tettere relasjon med publikum, og en forståelse av hva de kicker på. Når det koker på dansegulvet får jeg en helt vilt bra energi.»
Skal vi tro Julie, og det bør vi jo, så er det først når du tør være hovedperson i ditt eget liv at du kan være en stødig og sterk støttespiller for andre. Så det å ta valg som prioriterer egen lykke har positive ringvirkninger.
«Jeg skriver gjerne låter som skal føles rett fram og feelgood, men inspirasjonen kommer alltid fra et dypere sted. Så selv Make Myself Happy, en låt helt åpenbart ment for dansegulvet, kommer fra min dragning mot alt som gir en følelse av å tro på seg selv og – vi mangler et bra norsk ord kjenner jeg – empowerment. Mot til å ta kontroll over eget liv. Det er dessverre typisk kvinner å ikke ville være krevende eller vanskelig, og å nedprioritere seg selv bare i tilfelle det kan bli tolket på feil måte.»
Og, som en liten sidekommentar, selv om Julie gir mer faen og setter tydeligere grenser så er hun like proff og arbeidsom som alltid. Hun har bare blitt bedre til å stille spørsmål og krav, å dobbeltsjekke hva som egentlig forventes, heller enn å anta at hun vet hva andre ønsker. Og selv med fokus på å ha det mer gøy tar hun ansvar for seg selv. For å være sin egen lykkes smed.
«Det er lettere sagt enn gjort, og jeg tror det er bedre å minnes på det én gang for mye enn én gang for lite. La Make Myself Happy være en oppfordring. Gi ærlige tilbakemeldinger. Avklar forventninger. Søk på den jobben. Bestill den reisen. Si du er interessert, eller takk nei til date nummer to. Stå for den du er og vil være.»
«Make Myself Happy» har Julie Bergan skrevet med Jesper Borgen som hun første gang jobbet med som tenåring, og som også bidro til å sparke i gang Euronites-eraen da de skrev «Kiss Me Better» sammen. Julie sier at med Jesper har hun alltid kunnet være seg selv. Han har alltid fått henne til å føle at hun har noe å tilby, og hører til i rommet. Det er Marcus Andersson, som blant annet har jobbet med Chappell Roan og Rina Sawayama, som har produsert.
Bli lykkeligere med «Make Myself Happy» og Julie Bergan fra fredag 19. september 2025.

Julie Bergan (1994) er en entreprenør, programleder, produsent, prisvinnende artist, DJ og låtskriver fra Skien med over 1,6 milliard streams på Spotify så langt. Hun artistdebuterte med «Supernova» som feature for Cir.Cuz i 2012, fikk platekontrakt i 2013 og sin første #1 hit med «Arigato» i 2016. Hun fikk sin første credit som musikkprodusent og musikkvideoregissør med «Kiss Me Better» i 2024. Bergan er en briljant vokalist som i tillegg er kjent for spektakulært energiske liveshow. Hun har jevnlig egne headliner-turnéer i Norge, men har også åpnet for artister som Dua Lipa og Justin Bieber. Bergan har opptrådt på festivaler i Norge og utlandet, blant annet Coachella, samt hatt konserter i UK, Frankrike og Sverige. Hun har gitt ut duetter med Astrid S og Ruben, og i tillegg vært feature-artist for blant annet K-391, R3hab, SeeB, David Guetta, Benjamin Ingrosso og Alan Walker. I 2023 lanserte Bergan plateselskapet Karate Records, hvor hun har fullstendig artistisk kontroll. Karate Records har blant annet inngått samarbeid med Sony Music Norway. Bergan har ledet flere TV-program, vært dommer i Norske Talenter på TV2 og lanserte i 2024 sitt eget radioprogram på Radio Topp 40. Hun er i tillegg aktivt involvert medeier i Crew treningsstudio i Oslo.
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of Communications
Tel:+47 920 12 160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder




Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
En countrypop villblomst fra Madeléne15.9.2025 08:05:00 CEST | Pressemelding
Countrypop-prinsesse Madeléne følger opp radiohiten "Går meg vill" og El Papi-duetten "Livet slik det var" med "Villblomst" som spirer i alle strømmetjenester fra fredag 19. september.
Pink Floyd annonserer Wish You Were Here 5012.9.2025 15:01:00 CEST | Pressemelding
12. desember kommer en 50-årsjubileumsutgivelse av Pink Floyds "Wish You Were Here" i et deluxe bokssett, på CD, vinyl, og – for første gang i Dolby Atmos – på Blu-Ray og digitalt. Samlingen inneholder seks tidligere uutgitte alternative versjoner og demoer – inkludert en demo av "Welcome to the Machine"
Damiano David har gjort frykter om til drømmer12.9.2025 11:21:47 CEST | Pressemelding
Den italienske superstjernen Damiano David bygger videre på debutalbumet albumet fra mai, med fem nye låter og flere spennende sammarbeid.
Nossan slipper kompromissløs låt med Oscar Blesson11.9.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
“… hva så, i morgen er det glemt” Nossan sparker i gang høsten med “Hva så”, en kompromissløs låt om å leve i øyeblikket fredag 12. september. Låten er fra hans kommende EP som slippes senere i høst, men før den tid står han på scenen på bransjefestivalen by:Larm i Oslo – klar for å vise frem både nytt og gammelt materiale.
Stig Brenner slipper "Prettyboy" med May11.9.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Etter år med forventninger, press og behovet for å alltid ligge et steg foran, har Stig Brenner i arbeidet med sitt kommende album funnet tilbake til gleden som en gang fikk ham til å starte med musikk. Til barnerommet på Hamar, til CD-spilleren med 50 Cent og Britney Spears – og til følelsen av å høre musikk for aller første gang. Den nye singelen «Prettyboy», som henter inspirasjon fra M2M sin klassiker med samme navn, er en del av denne reisen tilbake i tid.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom