St1 Norge

Første St1 stasjon i Rogaland offisielt åpnet

Del

St1 Madlakrossen var Stavangers aller første Shell-stasjon og ble bygget på 90-tallet. Nå er stasjonen offisielt åpnet i ny St1-drakt av ordfører Tormod W. Lonsedal. Han vokste selv opp i nærheten, og hadde området som sin «fritidsklubb».

Ordfører Tormod W. Losnedal sammen med St1s Erlend Føleide under åpningen
Ordfører Tormod W. Losnedal sammen med St1s Erlend Føleide under åpningen St1

Åpningstalen av Lonsedal bar preg av en som kjenner stasjonen bedre enn de fleste og hadde med mye historikk. Samtidig var det også et fremadrettet blikk.

«Stasjonen har vært et viktig samlingspunkt i min oppvekst, og det er viktig å ha denne type møtepunkter i nærområdene. Man må også følge med i utviklingen og endre seg i takt med denne. Derfor er jeg glad for å se at stasjonen blant annet har fått hele seks hurtigladere», uttalte han.

St1 er nå i full gang med omprofileringer i Rogaland. Stasjon nummer to i Rogaland er S1 Solakrossen, og snart starter arbeidet med Shell Express Rennesøy.

Vellykket resultat

Markedsdirektør Erlend Føleide var svært fornøyd med åpningsdagen på Madlakrossen og benyttet anledningen til å takke de involverte.

«Jeg vet det er krevende når et stort team rykker inn og stenger ned store deler av uteområdet. Likevel har dere tatt imot kundene våre på en strålende måte og passet på at alt har gått fint. Uten dere ville vi ikke fått til dette vellykkede resultatet», roste han.

Samler alt under én merkevare

St1 har eid og drevet Shell-stasjonene i Norge siden 2015. Nå samles alle under St1-navnet – en prosess som skal være gjennomført i hele landet innen utgangen av året.

Butikkene på stasjonene har siden april hatt navnet «réal», med samme utvalg som kundene kjenner fra før – inkludert den populære bollen med sjokolade og vanilje, som nå heter «réal-bolle».

Et selskap i energiomstilling

St1 er et nordisk selskap som satser stort på omstilling til alternative og mer bærekraftige energiløsninger som som lading, biodrivstoff, biogass, vind- og solkraft. I Norge har selskapet 264 energistasjoner, og i Norden over 1200.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Ordfører Tormod W. Losnedal sammen med St1s Erlend Føleide under åpningen
Ordfører Tormod W. Losnedal sammen med St1s Erlend Føleide under åpningen
St1
Last ned bilde
fra venstre: Erlend Føleide (markedsdirektør), Ole Bratteli (retailer), Tormod W. Losnedal (ordfører), Randi Kvaløy (regionssjef) og Thomas Lillegraven (butikksjef)
fra venstre: Erlend Føleide (markedsdirektør), Ole Bratteli (retailer), Tormod W. Losnedal (ordfører), Randi Kvaløy (regionssjef) og Thomas Lillegraven (butikksjef)
St1
Last ned bilde
Ordfører Tormod W. Losnedal feiret åpningen av St1 Madlakrossen, som han omtalte som sin gamle "fritidsklubb"
Ordfører Tormod W. Losnedal feiret åpningen av St1 Madlakrossen, som han omtalte som sin gamle "fritidsklubb"
St1
Last ned bilde

Om St1 Norge

St1 er et nordisk energikonsern med visjon om å være ledende på produksjon og salg av CO2-bevisst energi. Konsernet forsker på, og utvikler, økonomisk- og miljømessig bærekraftige energiløsninger. St1 fokuserer på salg av drivstoff, raffinering og fornybare energiløsninger som avfallsbasert biodrivstoff og vindkraft. Konsernet har 1270 St1 og Shell-stasjoner i Norge, Sverige og Finland. Selskapet har sitt hovedkontor i Finland og har mer enn 1000 ansatte. I Norge har St1 om lag 300 Shell-stasjoner, samt depot- og forsyningsnettverk over hele landet. St1 Norge jobber også aktivt med vindkraft, lading og andre alternative energikilder for transport. www.st1.no

Følg pressemeldinger fra St1 Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra St1 Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra St1 Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye