Electric Way

Glommen Bil blir VOYAH-forhandler

Del

– Et meget godt eksempel på en dyktig, lokal aktør som vi ønsker å ha med på laget, sier Torje Aleksander Sulland, CEO i Electric Way.

Andreas Schøyen i Glommen Bil viser frem sine nye VOYAH-modeller
Andreas Schøyen i Glommen Bil viser frem sine nye VOYAH-modeller

Glommen Bil på Oppaker i Nes er en tradisjonsrik bilforhandler på Romerike med røtter tilbake til 1960. Virksomheten har siden starten vært eiet og drevet av familien Schøyen, og er i dag en komplett  forhandler som tilbyr salg av nybil og bruktbil, service og reparasjon.

Nå får daglig leder Andreas Schøyen Electric Way og VOYAH med på laget.

– Vi er glade for at vi nå får på plass et premium merke som VOYAH, og jeg gleder meg mildt sagt til kundene våre får testet ut både VOYAH Free og VOYAH Courage, sier Andreas Schøyen.

– Vi har hatt dialog med Glommen Bil om et samarbeid gjennom lengre tid, og begge parter er veldig fornøyde med å nå ha avtalen på plass. Vi vet Andreas og gjengen er gode til å selge bil, og nå skal vi sørge for at de har gode modeller å selge, sier Torje Aleksander Sulland, CEO i Electric Way, eksklusiv importør av de kinesiske bilmerkene VOYAH, Dongfeng og MHero.

Allerede før første VOYAH-modell var på plass i lokalene, hadde Glommen Bil solgt sitt første eksemplar. Andreas Schøyen har god tro på at VOYAH også vil falle i smak hos kundene i fortsettelsen:

– Elbiler er like etterspurte hos oss som i de større byene. Distriktet har eksempelvis  mange pendlere som skal til og fra Oslo på fast basis, og de ser gjerne mot elektriske modeller. VOYAH-modellene gir et eksklusivt inntrykk fra du åpner bildøren, og jeg syns selv de er fine og samtidig veldig spennende. Dette er en type bil vi aldri har tilbudt hos oss tidligere, så jeg er veldig spent og føler meg sikker på at dette vil bidra til at vi nå har bilmodeller til alle våre kundegrupper.

Oppgradert garanti

VOYAH-modellene som nå blir til salgs gjennom Glommen Bil fikk nylig oppgradert nygaranti, som nå  strekker seg til 5 år/150 000 kilometer.

I tillegg til nybilgarantien inkluderer den oppgraderte pakken:

  • Høyvoltsbatteri: 8 år / 200 000 km (tidligere 160 000 km)
  • Drivmotor og MCU: 8 år / 200 000 km (tidligere 5 år/100 000 km)
  • Rustgaranti: Opptil 12 år
  • Lakk: 3 år

– Dette er en garanti som tåler sammenlikning med hvem som helst i markedet. Vi gir kundene våre bedre betingelser enn det som har vært normen i bransjen til nå. Garantien gjelder alle biler som er registrert fra 1. januar 2025. For mange vil den oppgraderte garantipakken bety at man knapt nok har fortløpende utgifter til vedlikehold så lenge man eier bilen. sier salgssjef i Electric Way, Morten Brurud.

Ønsker flere forhandlere

Electric Way har allerede etablert et sterkt forhandlernettverk gjennom samarbeid med Sulland og Motor Forums forhandlere i Norge. Samtidig har Torje Aleksander Sulland et sterkt ønske om å etablere ytterligere forhandlere med lokal tilknytning. Spesielt oppforder han mindre aktører med vekstplaner om ta opp telefonen og gi lyd fra seg.

– Vi ønsker å knytte til oss flere uavhengige forhandlere som er kjent for god kundeservice og har ambisjoner om å øke volumet. Ikke vær beskjedne! Alle som passer til denne beskrivelsen må gjerne ta direkte kontakt med salgssjef Morten Brurud eller meg. Målet er å styrke en allerede solid tilstedeværelse i det norske markedet og tilby attraktive elbiler i alle prisklasser til kunder over hele landet, understreker Sulland.

Morten Brurud og Torje Aleksander Sulland i Electric Way ønsker å knytte til seg flere forhandlere som Glommen Bil

Kontakter

Bilder

Andreas Schøyen i Glommen Bil viser frem sine nye VOYAH-modeller
Andreas Schøyen i Glommen Bil viser frem sine nye VOYAH-modeller
Last ned bilde
Morten Brurud og Torje Aleksander Sulland i Electric Way ønsker å knytte til seg flere forhandlere som Glommen Bil
Morten Brurud og Torje Aleksander Sulland i Electric Way ønsker å knytte til seg flere forhandlere som Glommen Bil
Last ned bilde
Nye VOYAH Courage er nå til salgs gjennom Glommen Bil
Nye VOYAH Courage er nå til salgs gjennom Glommen Bil
Last ned bilde
Den romslige suv`en VOYAH Free er blitt godt mottatt i Norge og blir nå å finne hos Glommen Bil
Den romslige suv`en VOYAH Free er blitt godt mottatt i Norge og blir nå å finne hos Glommen Bil
Last ned bilde

Følg pressemeldinger fra Electric Way

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Electric Way på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Electric Way

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye