ISS Facility Services

En ny standard for personalrestauranter!

Del

I tett samarbeid med Norwegian Property har ISS utviklet en moderne og funksjonell personalrestaurant i Martin Linges vei 33 (ML 33) på Fornebu. Prosjektet er en del av et større initiativ for å skape bedre arbeidsmiljø og økt trivsel blant medarbeidere i området.

Martin Linges vei 33
Martin Linges vei 33

I forbindelse med at Equinor reduserte sitt leieareal, fikk utleier over 20.000 kvm som skulle reutleies. Innspillet fra markedet var at personalrestauranten måtte oppgraderes fra klassisk kantine til en moderne personalrestaurant med hyggelige og uformelle møteplasser for de ansatte. I tillegg ønsket vi en mer effektiv logistikk under lunsjavviklingen. Planleggingen av prosjektet ble gjennomført i godt samarbeid mellom utleier, Form3 (design), ISS og Equinor. Dette sikret et produkt som både så bra ut, var attraktivt for leietakere og som fungerer i praksis, forteller Pål Magnus Nygård, Kunde- og utleiesjef, Norwegian Property (NPRO).

Målsettingen var tydelig:

  • Skape en kantine med kapasitet og kvalitet som matcher en moderne arbeidsplass
  • Tilby et bredt og bærekraftig mattilbud
  • Redusere matsvinn og øke driftsmessig effektivitet 
Flyten i lokalene er nøye planlagt for å unngå køer

Løsningen

Resultatet ble en personalrestaurant utformet som en food court med seks ulike matstasjoner:
Salat- og suppebar | Fisk | Plantebasert varmmat | Påsmurte sandwicher | Comfort food | Deli.

Restauranten har en fast ukesmeny med stor bredde. Dette gir både forutsigbarhet i produksjon og reduserer matsvinn. Flyten i lokalene er nøye planlagt for å unngå køer – slik at medarbeiderne kan bruke pausen på det viktigste: å nyte maten og hverandres selskap.

Lokalene er utformet med tanke på sosial trivsel

Resultater

  • Kantinen har kapasitet til å betjene opptil 2000 medarbeidere daglig
  • Den faste menyen gir både variasjon og effektiv drift
  • Lokalene er utformet med tanke på sosial trivsel, med rom for uformelle møter og felleskap 
Kantinen har kapasitet til å betjene opptil 2000 medarbeidere daglig

Dette prosjektet er et godt eksempel på hva som skjer når kundeinnsikt og ambisjoner møter driftskompetanse og gjennomføringsevne. Sammen med Norwegian Property har vi i ISS utviklet en løsning som kombinerer funksjonalitet, trivsel og bærekraft – skreddersydd for en moderne arbeidsplass. Det tette samarbeidet har vært avgjørende for å lykkes, og resultatet er en personalrestaurant som setter en ny standard for hvordan fremtidens arbeidsmiljø kan se ut – og smake.

"Samarbeidet med ISS har vært godt, som en profesjonell rådgiver som har sikret en god leveranse for tiden fremover." - Pål Magnus Nygård, Kunde- og utleiesjef, Norwegian Property (NPRO).

Kontakter

Bilder

Martin Linges vei 33
Martin Linges vei 33
Last ned bilde
Flyten i lokalene er nøye planlagt for å unngå køer
Flyten i lokalene er nøye planlagt for å unngå køer
Last ned bilde
Lokalene er utformet med tanke på sosial trivsel
Lokalene er utformet med tanke på sosial trivsel
Last ned bilde
Kantinen har kapasitet til å betjene opptil 2000 medarbeidere daglig
Kantinen har kapasitet til å betjene opptil 2000 medarbeidere daglig
Last ned bilde

Lenker

Om ISS Norge

  • Leverer FM-tjenester innen Renhold, Mat, Eiendom, Support og Workplace Experience

  • Over 7 000 medarbeidere i Norge med 120+ nasjonaliteter  

  • Tjenestene leveres med egne ansatte over hele landet – inkludert Svalbard 

  • Ledes av Mette Nilsen (Country Manager) 

Følg pressemeldinger fra ISS Facility Services

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra ISS Facility Services på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra ISS Facility Services

Ombruk gir nytt liv til moderne arbeidsplasser! - sirkulær eiendom i praksis på Snarøyveien 2016.6.2025 13:16:31 CEST | Pressemelding

I en tid hvor bærekraftige løsninger står høyt på agendaen, er ombruk av bygg en viktig del av det grønne skiftet. Oppgraderingen av Snarøyveien 20 på Fornebu er et forbildeprosjekt hvor eksisterende bygningsmasse er ivaretatt - kombinert med moderne fasiliteter og ansvarlig ressursbruk. Resultatet er både redusert klimafotavtrykk og et mer sirkulært eiendomsmarked

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye