St1 Norge

St1 starter omprofileringen i Møre og Romsdal

Del

Mandag 25. august starter St1 arbeidet med å gi Shell-stasjonene i Møre og Romsdal ny profil. Først ut er Shell Ørskog. Uken etter følger Shell Express Åndalsnes i Rauma og Shell Vegsund i Ålesund. 10. september, står Shell Vestnes for tur.

Stasjonen på Etterstad i Oslo var den første av nærmere 300 stasjoner som står ferdig som St1-stasjon.
Stasjonen på Etterstad i Oslo var den første av nærmere 300 stasjoner som står ferdig som St1-stasjon. St1

Omprofileringen fra Shell til St1 er allerede godt i gang andre steder i landet, og nå er turen kommet til Møre og Romsdal. Endringen innebærer nye fasadeskilt, oppgradering av uteområder og tydeligere profilering av selskapets tilbud innen drivstoff, lading og bilvask.

– Møre og Romsdal er en viktig del av vårt norske nettverk, og vi ser frem til å møte både nye og gamle kunder under St1-navnet. Omprofileringen handler om mer enn nye skilt – den synliggjør oss som selskap og viser retningen vi tar, sier Anita Sørlundsengen, retaildirektør i St1 Norge.

Samler alt under St1-navnet
St1 har eid og drevet Shell-stasjonene i Norge siden 2015. Nå samles alle under én felles merkevare, en prosess som skal være fullført i hele landet innen utgangen av året.

Butikkene på alle St1s egeneide stasjoner fikk navnet «réal» allerede i april, med samme sortiment som kundene kjenner fra før – inkludert den populære bollen med sjokolade og vanilje, som nå heter «réal-bolle».

Et selskap i energiomstilling
St1 er et nordisk selskap som satser stort på omstilling til alternative og mer bærekraftige energiløsninger som som lading, biodrivstoff, biogass, vind- og solkraft. I Norge har selskapet 264 energistasjoner, og i Norden over 1200.

– Omprofileringen er mer enn en ny logo. Den synliggjør hvem vi er og hvor vi skal, sier Sørlundsengen.

Flere stasjoner følger
I løpet av noen hektiske måneder fremover vil alle Shell-stasjonene i Møre og Romsdal bli til St1. Alle åpninger markeres lokalt med aktiviteter og gode tilbud.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Stasjonen på Etterstad i Oslo var den første av nærmere 300 stasjoner som står ferdig som St1-stasjon.
Stasjonen på Etterstad i Oslo var den første av nærmere 300 stasjoner som står ferdig som St1-stasjon.
St1
Last ned bilde
Retaildirektør i St1 Norge, Anita Sørlundsengen
Retaildirektør i St1 Norge, Anita Sørlundsengen
St1
Last ned bilde

Om St1 Norge

St1 er et nordisk energikonsern med visjon om å være ledende på produksjon og salg av CO2-bevisst energi. Konsernet forsker på, og utvikler, økonomisk- og miljømessig bærekraftige energiløsninger. St1 fokuserer på salg av drivstoff, raffinering og fornybare energiløsninger som avfallsbasert biodrivstoff og vindkraft. Konsernet har 1270 St1 og Shell-stasjoner i Norge, Sverige og Finland. Selskapet har sitt hovedkontor i Finland og har mer enn 1000 ansatte. I Norge har St1 om lag 300 Shell-stasjoner, samt depot- og forsyningsnettverk over hele landet. St1 Norge jobber også aktivt med vindkraft, lading og andre alternative energikilder for transport. www.st1.no

Følg pressemeldinger fra St1 Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra St1 Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra St1 Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye