Opel avduker Corsa GSE Vision Gran Turismo
20.8.2025 08:26:29 CEST | Stellantis Norge | Pressemelding
Når den store IAA-bilutstillingen i München åpner andre uken i september, dras også duken av Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo, et helelektrisk konsept som kombinerer ekstrem ytelse, dristig design og digital tilgjengelighet.

I tillegg til å være en fysisk showbil, blir også bilen tilgjengelig for alle i Gran Turismo 7 på PlayStation 4 og 5 allerede denne høsten.
Med en samlet effekt på 588 kW (800 hk), et dreiemoment på 800 Nm, permanent firehjulsdrift og toppfart på 320 km/t, setter Corsa GSE Vision Gran Turismo en ny standard for Opels sportslige merkevare; GSE. Akselerasjonen fra 0–100 km/t går unna på bare 2,0 sekunder – og en egen boost-funksjon gir ytterligere 80 hk i fire sekunder for maksimalt trøkk på banen.
– Opel Corsa GSE Vision Gran Turismo løfter vår GSE-satsing til neste nivå. Den viser hva som er mulig på en småbilplattform, gir et blikk inn i fremtiden – og for første gang kan alle prøve den selv, digitalt. Resultatet av å kombinere ikoniske Corsa med GSE-navnet snakker for seg selv, sier Opels toppsjef Florian Huettl.
Kazunori Yamauchi, produsent av Gran Turismo-serien, gleder seg til lanseringen:
– Opel har en rik racing-historie, og Corsa GSE Vision Gran Turismo vil bli en favoritt blant GT-spillere verden over. Vi kan knapt vente på reaksjonene når bilen vises i München og senere på Gran Turismo World Series i Berlin 20. september.
Banebrytende design og aerodynamikk
Konseptet bygger på STLA Small-plattformen, og med en lav og bred profil viser den en ny teknisk tolkning av Opels «Bold & Pure»-designfilosofi. Opel Compass – med lysende vertikale og horisontale elementer – fungerer som en visuell ryggsøyle både foran og bak.
Bilen har avanserte aero-løsninger som aktiv diffusor, aktiv spoiler, aero-blade skjermbreddere og spesialutviklede hjul, som sikrer både stabilitet og effektivitet i høye hastigheter.
Lett, men kraftfull
Til tross for et batteri på 82 kWh, veier bilen kun 1170 kg – takket være konsekvent bruk av lette materialer.
«Detoxed» racing-opplevelse
Innvendig møter føreren et rendyrket racingmiljø: et slankt ratt med fritt utsyn til HUD-projeksjon, en hengende lettvekts racingstol med seks-punkts seler, og lysende tekstiler som varsler om kjøretøy i blindsone. Ingen skjermer distraherer – alt er designet for maksimal fokus.
Tradisjon møter fremtid
Med Corsa GSE Vision Gran Turismo bygger Opel videre på en lang konseptarv – fra Experimental GT i 1965 til dagens kombinasjon av fysisk konsept og digital kjøreopplevelse. Bilen knytter sammen motorsportarven, den ikoniske Corsa-modellen og fremtidens elektriske GSE.
Oppsummert er dette selve essensen av Opel GSE – i småbilformat, men med nærmest ubegrensede kraftressurser.
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonsdirektør Stellantis Norge
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Stellantis Norge er en del av Bertel O. Steen AS og er importør av merkene Alfa Romeo, Citroën, DS, Fiat, Jeep, Peugeot, og Opel til Norge. Opel er en av de største europeiske bilprodusentene og ble startet av Adam Opel i Rüsselsheim, Tyskland i 1862. Selskapet startet bilproduksjon i 1899. I august 2017 ble Opel en del av Groupe PSA som i 2021 sammen med FCA dannet Stellantis. Sammen med sitt britiske søstermerke Vauxhall, er selskapet representert i mer en 60 land over hele verden. Opel er i implementeringen av sin elektrifiseringsstrategi for å møte kundenes krav til bærekraftig mobilitet. Innen 2024 skal alle Opel-modeller være tilgjengelig i en elektrifisert variant og fra 2028 skal alle Opels modeller i Europa være elektriske.
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Peugeot E-408: Fransk design og eleganse – nå fra 379.900 kroner10.3.2026 10:58:35 CET | Pressemelding
Prisen er klar på nye Peugeot E-408. Den elektriske fastbacken får kampanjepris fra 379.900 kroner – 70.000 kroner lavere enn ordinær startpris.
Jeep kutter prisene med opptil 40.000 kroner – Avenger nå under 300.000 kr26.2.2026 10:14:54 CET | Pressemelding
Jeep tar et offensivt grep i det norske markedet. Derfor kan Jeep Norge nå tilby Avenger til under 300.000 kroner – en viktig milepæl som gjør modellen til en av de mest prisgunstige og velutstyrte B-SUVene på markedet.
Opel Frontera Electric: 400 kilometer rekkevidde under momsgrensen16.2.2026 10:17:13 CET | Pressemelding
Opel styrker satsingen på prisgunstige elbiler i Norge. Nye Opel Frontera Electric leveres nå med større batteri og opptil 406 kilometer rekkevidde (WLTP) – rundt 100 kilometer mer enn 44 kWh-versjonen.
Nye ë-C3 Aircross: Får 100 kilometer ekstra rekkevidde21.1.2026 07:43:23 CET | Pressemelding
Med 400 kilometer rekkevidde og et batteri på 54 kWh, blir nye Citroën ë-C3 Aircross et enda bedre valg for kunder som ønsker en fullverdig familiebil under momsgrensen på 300 000 kroner.
CITROËN RACING TAR SIN FØRSTE FORMULA E-SEIER I MEXICO12.1.2026 19:06:55 CET | Pressemelding
Citroën Racing feiret denne helgen en historisk milepæl da de tok sin første seier i FIA ABB Formula E World Championship foran et utsolgt Autódromo Hermanos Rodríguez i Mexico by.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom















