- Aldri hatt ett sterkere lag!
Akkurat nå har Norge tre spillere blant de 225 beste i verden, og dermed kan Davis Cup Kaptein Anders Håseth ta ut ett av tidenes sterkeste norske lag til møtet med Taiwan 13 og 14 september.

Det norske Davis Cup laget kjemper om plass i Qualifiers til høsten, og forhåpentligvis Final 8 i 2026, men da må Taiwan beseires på bortebane 13 og 14. september.
Det norske laget er: Casper Ruud (ATP 13), Nicolai Budkov Kjær (ATP 163), Viktor Durasovic (ATP 225), Herman Høyeraal (ATP 1521) og Lukas Hellum-Lilleengen (ATP 1751).
- Vi har aldri tatt ut ett sterkere lag, sier Davis Cup Kaptein Anders Håseth. - Vi har en bredde i toppen nå, som vi aldri har hatt før. Viktor Durasovic og Nicolai Budkov Kjær har tatt store steg, så nå har vi tre spillere som på en god dag kan slå hvem som helst, legger han til, og avslutter med at han gleder seg til møtet med Taiwan på bortebane.
Taiwans beste spiller, Chun-Hsin Tseng, er ranket 113 i verden, og Taiwan har 3 spillere inne på lista over de 300 beste i verden.
Kontakter
Espen TvedtKommunikasjonssjefNTPF
Tel:+47 99 53 38 80espen.tvedt@tennis.noOm oss
Forbundet er en sammenslutning av de lag eller grupper av lag innenfor Norges Idrettsforbund og olympiske og paralympiske komitè (NIF) som driver med tennis og padel.
Følg pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Tennis- og Padelforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Tennis- og Padelforbund
TENNIS: Nytt styre i Norges Tennis- og Padelforbund26.10.2025 15:55:42 CET | Pressemelding
Forbundstinget 2025 har valgt nytt Forbundsstyre for Norges Tennis- og Padelforbund for perioden 2026/27.
Tennis: NM-arrangører 2027 og 202826.10.2025 14:23:26 CET | Pressemelding
Forbundstinget i Norges Tennis- og Padelforbund har tildelt NM og Landsturneringen i 2027 og 2028 til følgende klubber:
Gratis sommertennis for 300 barn og unge22.10.2025 22:09:41 CEST | Pressemelding
BNP Paribas og Norges Tennis- og Padelforbund jobber sammen for å redusere økonomi som barriere for å spille tennis, og i sommer fikk 300 barn og unge gratis sommeraktiviteter i norske tennisklubber.
Tennis: En global idrettsgigant – men fortsatt en underdog i Norge22.10.2025 14:03:19 CEST | Kronikk
Fredrik Lovén er Landslagssjef i Norges Tennis- og Padelforbund, og har vært en viktig brikke i utviklingen av norske toppspillere. Norge er nå en kjent tennisnasjon i de fleste land i verden, men får sporten den oppmerksomheten den fortjener her hjemme?
NM i padel på Eidsvoll 20-23 november3.10.2025 08:59:05 CEST | Pressemelding
Eidsvoll Padelklubb har blitt tildelt NM i padel 2025. Mesterskapet arrangeres i Letohallen 20-23.november.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom