Sandvikselva åpnes opp: Fisken får tilbake elva etter 150 år
Rivingen av Bjørumdammen åpner opp ni kilometer av Sandvikselva.

Statens vegvesen er i gang med å rive Bjørumdammen, som i over 150 år har vært til hinder for oppvandring av laks og sjøørret i Sandvikselva. Når dammen er fjernet åpnes ni nye kilometer med elv, og gir tilgang til omtrent 24 kilometer med laks – og sjøørettførende elvestrekning.
Den øvre delen av elva, som nå blir tilgjengelig, ligger innenfor Djupdalen og Kjaglidalen naturreservat. Her er naturen nærmest urørt, med intakt kantvegetasjon og naturlige gyte- og oppvekstområder for fisk. Dette gjør området ideelt til å styrke den naturlige rekrutteringen av laks og sjøørret i Sandvikselva, som allerede er en av de viktigste laks- og sjøørretselvene i Indre Oslofjord. Gjenåpningen av elva markerer en viktig og historisk milepæl for både vassdraget og fisken i elva.
Et viktig tiltak for laks og sjøørret
– Å tilrettelegge for fiskens vandring er et av de viktigste tiltakene for å nå de nasjonale målene om å restaurere 15 % av de forringede vassdragene i Norge innen 2030, forteller Ole Jørgen Sæves som er Ytre Miljø-koordinator i Statens vegvesen.
– Nå kan laks og sjøørret igjen vandre fritt oppover elva til gyteplasser som tidligere har vært utilgjengelige. Dette vil styrke den naturlige rekrutteringen av bestanden og det biologiske mangfoldet i området. Norge har et internasjonalt ansvar for å ta vare på atlanterhavslaksen, men til tross for dette har tilbakegangen vært så stor at den nå står som "nært truet" på den norske rødlista. I tillegg sliter bestandene av sjøørret i store deler av landet, og som følge av dette er det blitt innført strenge begrensninger på fisket de senere årene. Mange mener at sjøørreten er en av de viktigste indikatorartene for tilstanden i Oslofjorden. Gjenåpningen av den øvre delen av Sandvikselva vil trolig føre til at vi får styrket den naturlige rekrutteringen av laks og sjøørret på sikt. Dette er gode nyheter, både for fisken og for de som ønsker å fiske i Sandviksvassdraget i fremtiden, poengterer Sæves.
Fisken får nesten dobbelt så lang elv
Bjørumdammen ble i sin tid bygget for å holde tilbake trestokker i elva og sørge for jevn tilgang på tømmer for Bjørum sag. Samtidig blokkerte dammen for laks og sjøørret, som dermed ikke kom seg videre oppover i vassdraget. Sagbruket har vært nedlagt i mange år, men dammen har stått igjen. Det finnes fortsatt folk i området som husker både driften av saga og aktiviteten ved dammen.
Gjennom mange år har dammen fylt seg opp med naturlige sedimenter, som elva har ført med seg. Store mengder av disse sedimentene er nå tatt ut. Det var knyttet stor spenning til om det var et naturlig vandringshinder under disse sedimentene. Det var derfor gledelig da det ble oppdaget at det ikke fantes noe vandringshinder under sedimentene. I dag kan fisken vandre omtrent 15 kilometer opp fra Sandvikselvas utløp i fjorden og opp til Bjørumdammen. Når dammen nå fjernes, åpnes ytterligere ni kilometer av Sandvikselva, slik at elva blir «hel» og til sammen vil gi rundt 24 kilometer med elvestrekning som laks og sjøørret kan boltre seg i.
Restaurering av natur stadig mer viktig
Rivingen av Bjørumdammen er et av miljøtiltakene i forbindelse med utbyggingsprosjektet E16 Bjørum - Skaret, og et viktig grep for å føre naturen tilbake til det opprinnelige elvelandskapet.
– Når vi jobber i og ved vassdrag er vi underlagt strenge føringer både etter naturmangfoldloven og vannforskriften. For å få lov til å rive dammen måtte vi blant annet ha konsesjon fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE), samt tillatelse fra Statsforvalteren til å ta ut massene og arbeide inne i naturreservatet, forklarer Sæves.
Dammen tilfredsstiller ikke dagens krav til stabilitet etter damsikkerhetsforskriften, så rivingen øker også sikkerheten for turgåere i det populære friluftsområdet. Observante turgåere har allerede sett skilting om at Vegvesenet er i gang med å rive Bjørumdammen.
Statens vegvesen har som et definert bærekraftsmål å ta vare på naturen og ha null nettotap av biologisk mangfold. Fjerningen av Bjørumdammen er et viktig bidrag for å nå disse målene, samt for å oppfylle målet om å restaurere 15 % av landets vassdrag innen 2030, slik det står i Nasjonal strategi for restaurering av vassdrag 2021-2030.
Det er sjelden at dammer i Norge fjernes for å bedre fiskens vandringsmuligheter, og derfor har Statens vegvesen hatt tett samarbeid med Bærum kommune, NVE og Statsforvalteren i denne saken.
– De ni nye kilometerne som nå åpnes for fiskevandring ligger inne i et landskapsvernområde og er derfor minimalt påvirket av menneskelige aktivitet, noe som står i sterk kontrast til de nedre delene av Sandvikselva. Her oppe får elva flyte fritt og forme seg på sin egen naturlige måte. Naturen rundt, med naturlige elvebredder og frodig kantvegetasjon, gir perfekte leveområder for laks og ørret i ulike størrelser. Det er en ekte perle og et fantastisk område som fisken nå får tilgang til, sier Sæves.
Tiltak for å beskytte vannkvaliteten
På grunn av manglende vedlikehold av tappelukene i dammen har det bygget seg opp sedimenter foran damkrona. Nå som dammen skal rives, må en del av disse massene fjernes for at arbeidet skal kunne gjennomføres trygt. Arbeidene gjøres hovedsakelig med gravemaskin. Prøvetaking viser at sedimentene ikke er forurenset, noe som betyr at massene kan gjenbrukes og gi en mer positiv miljøgevinst.
De øverste 1–2 meterne av massene i dammen består hovedsakelig av lettoppløselig, organisk materiale. Under dette laget finnes fin sand og småstein som er avsatt fra elva over tid. For å hindre at store mengder partikler spres nedover vassdraget og tetter gyteområder eller andre viktige habitat for fisk, er det etablert flere fangdammer for sedimenter nedstrøms dammen. Fangdammene tømmes jevnlig ved behov.
Det er også installert måleutstyr som kontinuerlig overvåker sedimenttransporten. Dersom nivåene overstiger fastsatte grenseverdier, varsles maskinføreren umiddelbart, og arbeidet i dammen stanses. Aktiviteten kan da først starte opp igjen når sedimentnivået i elva igjen er innenfor akseptable verdier. Disse tiltakene skal beskytte vannkvaliteten mens arbeidet pågår.
Vegvesenet har også, i forbindelse med den nye vegutbyggingen, jevnlig kartlagt den økologiske tilstanden i elva nedenfor dammen. Denne kartleggingen vil fortsette også etter at tiltaket med Bjørumdammen er ferdigstilt for å sikre god informasjon om hvordan elva påvirkes.
– Vi har som mål å levere et prosjekt som ivaretar både sikkerhet, miljøhensyn og lokal verdiskaping. Fjerningen av dammen vil naturlig nok føre til økt sedimenttransport nedover elva. Det er foreløpig for tidlig å si nøyaktig hvordan vassdraget vil tilpasse seg endringene etter at dammen er fjernet, og vi vil derfor følge utviklingen nøye i tiden som kommer. Det vi vet, er at sedimenttransporten vil være noe høyere enn normalt en periode. Dette kan føre til noe mindre gunstige forhold i elva nedstrøms på kort sikt, men på lengre sikt vil fisk og annet liv få en mer naturlig elv tilbake, og samtidig nyte godt av at nye gyte- og oppvekstområder umiddelbart blir tilgjengelige ovenfor dammen, forklarer Sæves.
– Når Bjørumdammen er borte, åpnes nye muligheter for friluftsliv og naturopplevelser langs øvre del av Sandvikselva. Turgåere, fiskere og naturentusiaster kan allerede i løpet av høsten få muligheten til å observere gytende laks og sjøørret i naturreservatet, og få oppleve elva slik den en gang var, sier han.
Et viktig bidrag til restaurering av Oslofjorden
Rivingen av Bjørumdammen vil legge til rette for økt naturlig rekruttering av både laks og sjøørret, noe som vil gi en mer robust bestand, og på sikt øke mengden av laks og sjøørret i Oslofjorden. Styrking av fiskebestanden i Sandvikselva anses som et svært positivt bidrag til både det marine økosystemet og næringskjeden i fjorden.
– Etter at selve Bjørumdammen er revet, vil fangdammene og området der arbeidene har foregått bli istandsatt. Restaurering av elveløpet og sideområdene vil gi bedre leveområder for insekter, fugler og små dyr, noe som bidrar til økt biologisk mangfold, både lokalt og for økosystemet i Oslofjorden. Mens laksen vanligvis forlater Oslofjorden for å vokse seg stor ute i havet, trives sjøørreten bedre inne i fjordområdene, og regnes derfor også som en viktig indikatorart for tilstanden på fjorden. På sikt kan tiltaket dermed gi positive ringvirkninger for Oslofjorden og bidra til å styrke bestandene av sjøørret, avslutter Sæves.
Arbeidet med rivingen av Bjørumdammen skal etter planen være ferdig til høsten, før gyteperioden for laks og sjøørret i Sandvikselva starter.
Kontakter
Ole Jørgen SævesRådgiver, ytre miljøStatens vegvesen
Tel:95097744ole.jorgen.saeves@vegvesen.noLinda GrønstadKommunikasjonsrådgiverStatens vegvesen Utbygging
Tel:93684351linda.gronstad@vegvesen.noBilder





Lenker
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Informasjonsmøte for Rv. 22 Hafslund-Dondern – 13. august, kl. 18.006.8.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen og Isachsen Anlegg AS inviterer media til informasjonsmøte om fremdrift og påvirkning av omgivelsene i forbindelse med det pågående arbeidet med Rv. 22 Hafslund-Dondern.
Asfaltering om natta i Stjørdal sentrum5.8.2025 16:26:21 CEST | Pressemelding
Det skal gjøres asfaltarbeider om natta i Stjørdal sentrum fra søndag kveld og frem til torsdag 14. august. Arbeidene omfatter både fresing og asfaltering.
Statens vegvesen under Arendalsuka5.8.2025 13:17:58 CEST | Pressemelding
Her er en oversikt over alle arrangementene Statens vegvesen arrangerer og deltar i under Arendalsuka. Totalberedskap er naturlig nok et av hovedtemaene i år og veiene våre har en viktig rolle. Vegvesenet deltar også i flere arrangementer og debatter om MC og sikkerhet under uka i år.
Ole-Mathias Nes blir ny seksjonsleiar for Utgreiing vest5.8.2025 09:39:50 CEST | Pressemelding
Frå og med 1. august 2025 går Ole-Mathias Nes inn i stillinga som seksjonsleiar for Utgreiing vest i Statens vegvesen.
Svært kraftige vindkast er varsla, vis aktsemd på vegane4.8.2025 15:05:55 CEST | Pressemelding
Meteorologisk institutt har sendt ut oransje farevarsel for svært kraftige vindkast for delar av Sunnhordland, Rogaland og Agder.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom