Ingen Raw Air-turnering i OL-sesongen
18.7.2025 16:49:59 CEST | Norges Skiforbund | Pressemelding
Det blir ingen gjennomføring av hoppturneringen Raw Air kommende sesong.
Det blir likevel en tettpakket vinter med World Cup-renn i Norge: Lillehammer (før jul), Holmenkollen og Vikersund skal alle ta imot verdens beste skihoppere. Hele tre rennhelger i hopp arrangeres i Norge til vinteren.
– Det blir fortsatt spennende World Cup-konkurranser i ærverdige Holmenkollen og spektakulære Vikersund, men uten sammenlagtstilling. OL i Italia er et stort høydepunkt denne sesongen og vil få mye oppmerksomhet. Da er det viktig at vi løfter de øvrige rennhelgene, sier Terje Lund, arrangementsjef i Norges Skiforbund.
Hele pressemelding ligger på skiforbundet.no.
Kontaktpersoner:
- Terje Lund, arrangementsjef i NSF, tlf. 900 20 999.
- Jan-Erik Aalbu, daglig leder NSF hopp, tlf. 977 11 120.
Kontakter
Steinar BjerkmannMediekontakt hopp
Tel:+47 917 98 264steinar.bjerkmann@skiforbundet.noOm Norges Skiforbund
Norges Skiforbund (NSF) ble stiftet 1908, og vi er et av Norges største særforbund. Under NSF ligger grenene alpint, freeski, freestyle, hopp, kombinert, langrenn, randonee og telemark i Norge. NSF har cirka 115 000 medlemmer fordelt på 16 kretser og 1150 klubber.
Les mer på vår nettside skiforbundet.no
Besøk vårt offentlige bildegalleri

Følg pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skiforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Skiforbund
Klart for World Cup i Ål10.2.2026 15:01:39 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Telemark har tatt ut 16 utøvere til World Cup på hjemmebane 13.-15. februar. Gøril Strøm Eriksen leder World Cup foran helgens renn i Hallingdal.
Saltvik Pedersen vant World Cup-sammenlagt6.2.2026 12:34:12 CET | Pressemelding
I fjor var han fem poeng bak sammenlagt i World Cup, men i dag sikret Jesper Saltvik Pedersen (26) seg sammenlagtseieren.
Uttak U23- og junior-VM langrenn4.2.2026 14:55:02 CET | Pressemelding
Norges Skiforbund Langrenn har uttatt utøvere til årets U23- og til årets junior-VM i Lillehammer i mars.
Aleksander Aamodt Kilde deltar ikke i OL3.2.2026 15:30:12 CET | Pressemelding
Aleksander Aamodt Kilde har tatt den tunge beslutningen om ikke å delta i OL. Etter sist helgs World Cup i Crans-Montana, har Kilde og landslagsledelsen konkludert med at det er en riktig avgjørelse slik situasjonen er nå.
Sterkt startfelt i Granåsen29.1.2026 15:51:32 CET | Pressemelding
Det er flere landslagsløpere på startstreken i helgas SPAR Norgescup i langrenn. Det skjer på sportsplattformen Direkesport. Det er et ekstra bra startfelt med utenlandsk deltakelse i Granåsen ettersom det er konkurransefri i World Cup.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom