Pipelife skal effektivisere norske bygge- og anleggsplasser
Pipelife Norge lanserer nå et tydelig kundeløfte: Vi effektiviserer norske bygge- og anleggsplasser. Dette er mer enn et slagord – det er en forpliktelse til kvalitet, samarbeid og løsninger som gir verdiskaping for både store og små prosjekter.

— Vårt mål er at kunden skal tenke: "Jeg velger Pipelife fordi det gjør hverdagen min enklere og mer effektiv", sier Jørn Fragge, salgs- og markedsdirektør i Pipelife Norge.
— Det handler om kvalitet, presisjon og bærekraft – men også om hvordan vi med solid kompetanse følger opp og rådgir ute i felt.
Et løfte for fremtiden
Det nye kundeløftet er resultatet av en grundig prosess. Gjennom interne workshops og diskusjoner med markedet, ble én ting klart: Effektivisering er nøkkelen til å skape verdi for den norske bygge- og anleggsbransjen.
— Noen kan tenke at det er en dristig påstand for en produsent av plastrør. Men her ligger nøkkelen i hvordan vi designer produktene våre for enkel montering, vår evne til å levere riktig kvalitet og levetid, og ikke minst hvordan vi sammen med vår kompetanse og våre tjenester klarer å levere helhetlige løsninger, forklarer Fragge.
Produkter og tjenester som sparer tid og kostnader
For å levere på kundeløftet har Pipelife de siste årene videreutviklet sine produkter og tjenester. Produktene er designet for å være monteringsvennlige, holdbare og tilpasset norske forhold. I tillegg tilbys tjenester som tegning, skreddersøm, prosjektstøtte og logistikkløsninger, noe som sparer tid og kostnader for kunden.
— Produkter som varer lenge, tåler belastning under installasjon og bidrar til færre avbrudd gir direkte utslag i effektiviteten hos kundene, sier Fragge.
Løftet forplikter – også internt
Kundeløftet er ikke bare en ekstern kommunikasjonsstrategi. Det er også et internt styringsverktøy.
— Når vi sier hva markedet kan forvente av oss, forplikter det oss til å levere. Samtidig gir det folka våre en klar retning og en forståelse av hvordan deres rolle bidrar til helheten, sier Fragge.
Han trekker paralleller til idretten:
— Ingen holder seg på toppen uten kontinuerlig trening. Vi må alltid være på tå hev for å opprettholde vår posisjon.

Lytter til bransjen – lanserer stor markedsundersøkelse
For å sikre at Pipelife leverer på det nye kundeløftet, rulles det nå ut en omfattende markedsundersøkelse rettet mot aktører i hele bygge- og anleggsbransjen. Målet er å samle innsikt som kan styrke produktutvikling, service og kundedialog.
— Vi må tørre å spørre kundene hva de mener om oss. Hvordan bidrar vi til å effektivisere deres prosjekter? Hvordan gjør vi det eventuelt ikke? Det gir oss verdifulle svar for å bli bedre, sier Fragge.
Klar for neste etappe
Pipelife ser kundeløftet som starten på en ny fase. Et tydelig fokus på hvordan selskapet skal skape større verdi – fra store infrastrukturprosjekter og boligbygging, til industri og mindre anlegg.
— Med dette løftet på plass er vi klare til å møte fremtiden med entusiasme, engasjement og en klar visjon. Sammen skal vi ikke bare levere rør. Vi skal gjøre hverdagen enklere for hele bygge- og anleggsnorge, avslutter Fragge.
Nøkkelord
Kontakter
Brage Stenberg JohnsenKommunikasjons- og markedssjefPipelife Norge AS
Tel:+47 480 25 439brage.johnsen@pipelife.comJørn FraggeSalgs- og markedsdirektørPipelife Norge AS
Tel:+47 950 63 749jorn.fragge@pipelife.comBilder


Om Pipelife Norge
Pipelife Norge er Norges største produsent og leverandør av rørsystemer i plast. Selskapet er en del av wienerberger-konsernet, som er blant Europas ledende industriaktører innen bygg og anlegg. Våre rør benyttes til vann, avløp, kabelbeskyttelse og elektriske husinstallasjoner.

Følg pressemeldinger fra Pipelife Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Pipelife Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Pipelife Norge
Lene Fosseng Sjøholt ny daglig leder i Ulmo AS4.7.2025 14:33:07 CEST | Pressemelding
1. juli tiltrådte Lene Fosseng Sjøholt som ny daglig leder i Ulmo AS.
Fagdager med fokus på miljø i offentlige anbud28.2.2025 09:05:32 CET | Pressemelding
8. og 10. april inviterer ULMO til gratis fagdager for VA-bransjen, med fokus på miljøvennlige løsninger.
Lanserer nye EPD-er med norskprodusert PVC17.2.2025 14:13:02 CET | Pressemelding
Pipelife Norge har lansert nye miljødeklarasjoner (EPD-er) basert på spesifikke norske data, noe som gir et mer nøyaktig bilde av produktenes miljøpåvirkning, ifølge administrerende direktør Sigmund Aandstad.
Andreas Larem blir ny salgssjef VVS i Pipelife Norge12.2.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Pipelife Norge har gleden av å ønske Andreas Larem velkommen som ny salgssjef for VVS. Andreas tiltrer stillingen 10. mars 2025, og vil med sin solide erfaring og bransjekunnskap bidra til å styrke selskapets posisjon i markedet.
Pipelife og Elkonor inngår strategisk samarbeid8.11.2024 13:26:43 CET | Pressemelding
Gjennom norsk produksjon og et bredt produktsortiment tilpasset det norske markedet, skal samarbeidsavtalen med Pipelife styrke tilbudet til Elkonor-medlemmer over hele landet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom