Nonnesetergaten i Bergen fylles opp

Del

(Bergen, 7. juli 2025) Fonn Group har signert leieavtale med Entra for kontorlokaler i Nonnesetergaten 4 i Bergen. Avtalen omfatter 1500 kvadratmeter og har en varighet på fem år. Mer enn 80 prosent av arealene i Nonnesetergaten 4 er nå utleid.

Nonnesetergaten 4 har en meget sentral beliggenhet i Bergen, tett på to bybanestopp og busstasjonen. (Foto: Magent Fotografer)
Nonnesetergaten 4 har en meget sentral beliggenhet i Bergen, tett på to bybanestopp og busstasjonen. (Foto: Magent Fotografer)

Fonn Group består av flere selskaper, og grunnleggerne bak konsernet har vært kunde av Entra i åtte år. Det er forventet at Fonn Group flytter inn i sine nye lokaler sommeren 2026. Selskapet vil disponere arealer i de tre øverste etasjene i bygget som strekker seg hele 14 etasjer over gateplan. Nonnesetergaten 4 er et av Bergens høyeste kontorbygg, og eiendommen rehabiliteres nå til fremtidsrettede kontorer.

– Vi er i sterk vekst, og behovet for mer plass og moderne fasiliteter er åpenbart. Nonnesetergaten 4 gir oss både fleksibilitet og inspirerende omgivelser for videre utvikling. Vi ser frem til å samle våre selskaper på tvers av konsernet i nye lokaler, med utsikt over hele Bergen og i hjertet av byen. Som en internasjonal aktør med tilreisende kolleger og kunder fra hele verden, er det også viktig for oss å ha representative kontorlokaler som gjenspeiler hvem vi er og hvor vi skal. Samarbeidet med Entra har vært preget av tillit, løsningsorientering og felles ambisjoner for fremtidens arbeidsplass, sier Haavard Myklebust, CEO i Fonn Group.

Bygget, som ble oppført i 2008, blir under rehabiliteringen utstyrt med nye systemer som effektiviserer driften samtidig som de gir nye digitale muligheter og en mer smidig arbeidshverdag for byggets brukere.

– Takket være tett samarbeid og god dialog med Fonn Group har vi funnet gode løsninger for en kunde som har vokst ut av sine eksisterende kontorlokaler. Vi gleder oss til å fortsette det gode samarbeidet og ser frem til å ønske dem velkommen til kontorer med Bergens beste utsikt, sier Sturla Hjelmervik, leder for Entras virksomhet i Bergen.

Snart fullt utleid

Fra tidligere er det klart at Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse flytter inn i Nonnesetergaten. I tillegg flytter Skatteetaten tilbake til eiendommen når arealene er ferdig rehabilitert.

Skatteetaten har også utøvd en opsjon på leie av ytterligere én etasje etter en optimaliseringsperiode, og leieavtalen er utvidet med i overkant av 800 kvadratmeter.

– Det er gledelig å se hvordan markedet har respondert på mulighetene for å leie kontorer i denne prakteiendommen. Inkludert de nye avtalene som nå er inngått, er allerede 83 prosent av eiendommen utleid, forteller Hjelmervik.

Kontoreiendommen har en meget sentral beliggenhet i Bergen, tett på to bybanestopp, samt busstasjonen, togstasjonen og Bygarasjen.

Nøkkelord

Kontakter

– Stein-Arne Tjore, kommunikasjonssjef i Entra, tlf. 915 39 846, epost: stj@entra.no

Bilder

Fra Nonnesetergaten 4 er det en fantastisk utsikt over Bergen. (Illustrasjon: Plyo.com)
Fra Nonnesetergaten 4 er det en fantastisk utsikt over Bergen. (Illustrasjon: Plyo.com)
Last ned bilde
Første etasje blir aktivisert med servering ut mot gateplan. I etasjen over skal Entra lansere et helt nytt treningskonsept som vi tror leietakerne vil bli svært fornøyd med. (Illustrasjon: Plyo.com)
Første etasje blir aktivisert med servering ut mot gateplan. I etasjen over skal Entra lansere et helt nytt treningskonsept som vi tror leietakerne vil bli svært fornøyd med. (Illustrasjon: Plyo.com)
Last ned bilde
Nonnesetergaten 4 har en meget sentral beliggenhet i Bergen, tett på to bybanestopp og busstasjonen. (Foto: Magent Fotografer)
Nonnesetergaten 4 har en meget sentral beliggenhet i Bergen, tett på to bybanestopp og busstasjonen. (Foto: Magent Fotografer)
Last ned bilde

Om Entra

Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.

Følg pressemeldinger fra Entra ASA

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Entra ASA

Første norske eiendomsselskap med klimamål i tråd med ny internasjonal standard4.7.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

(Oslo, 4. juli, 2025) Entra har forpliktet seg til å redusere klimagassutslipp i hele verdikjeden til netto null innen 2050. Målene for utslippsreduksjon er utarbeidet etter Science Based Targets initiative (SBTi) sin nye standard for eiendomssektoren. Entra er det første eiendomsselskapet i Norge, og det andre i Europa, som får sine mål verifisert etter denne standarden. Klimagassreduksjonen er i tråd med Parisavtalens mål om å begrense global oppvarming til 1,5 grader.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye