Nyhet! Apollo lanserer Albania som nytt reisemål fra Sola
9 av 10 av Apollos reiser fra Sola til Preveza i sommer er allerede utsolgt. Neste år utvider reisearrangøren derfor satsingen med direktefly til Ioannina – og åpner dermed også opp for reiser til Albania!

Sommerferien er i full sving og hos Apollo er totalt 8 av 10 reiser fra Sola utsolgt. Samtidig melder reisearrangøren om stor pågang etter sommerens restplasser og en salgsøkning på 16 prosent denne uken, sammenlignet mot uken før.
Hellas er det mest populære reisemålet fra Sola – og det er det greske fastlandet som utmerker seg som storfavoritten. Hele 9 av 10 av Apollos reiser til Preveza og feriebyer som Parga og Sivota er solgt. Neste sommer utvider reisearrangøren derfor satsingen og setter opp en ekstra rute til fastlandet – denne gangen til Ioannina.
- Interessen for det greske fastlandet har nærmest eksplodert de siste årene, og det er nå det andre mest populære reisemålet fra hele landet kun slått av Kreta. Vi gleder oss derfor veldig til å tilby også Ioannina direkte fra Sola i 2026 – og ekstra spennende er det at man da kan også kan reise til Albania! Sier Beatriz Rivera, kommunikasjonssjef i Apollo.
Når man flyr til Ioannina med Apollo får man nemlig ikke bare herlige, greske feriebyer i programmet, men også den populære kystbyen Saranda i Albania. Dermed får rogalendingene et helt nytt land å utforske.
Direktefly og konsepthoteller
I tillegg til det greske fastlandet, har rogalendingene også soleklare hotellpreferanser. Topplisten preges nemlig av Apollos egne konsepthoteller – og særlig Apollo Mondo Family, som er rendyrkede hoteller for familier. Mythos Beach Resort på Rhodos topper listen etterfulgt av Caldera Beach Resort på Kreta. Også Apollo Sports er ekstra populært. Etterspørselen rundt reisearrangørens sportshotell har økt markant de siste årene – ikke bare blant hardbarkede treningsentusiaster, men også par og familier.
Sist, men ikke minst, er det også rekordmange som sikrer seg kun flybilletter gjennom Apollo fra Sola.
- Mens trønderne foretrekker lekre voksenhotell, viser det seg at rogalendingene er både familieorienterte og sporty. Det er veldig gøy! Samtidig viser det seg at det er mange som kjøper kun flystoler gjennom oss, som også er veldig spennende. Det er nemlig ikke så mange som har fått med seg at det er mulig, sier Rivera.
Sommerens toppliste fra Sola:
- Preveza (Parga, Lefkas, Sivota, m.m)
- Kreta
- Rhodos
- Kroatia
- Bulgaria/Santorini
Nøkkelord
Kontakter
Apollos Pressetelefon
Tel:22 33 45 00Beatriz RiveraNordisk kommunikasjonssjef
beatriz.rivera@apollo.noOm Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der du selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir, Lime Travel og Xtravel samt treningshotellet Playitas er Apollo en del av gruppen DER Touristik Nordic AB. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
8 av 10 reiser solgt fra Evenes3.7.2025 14:25:05 CEST | Pressemelding
Apollos direkterute fra Evenes til Kreta nærmer seg utsolgt. Samtidig melder reisearrangøren gladnyheten om at de vil gjenta suksessen i 2026.
Storsuksess for Apollos nysatsing fra Molde3.7.2025 14:16:31 CEST | Pressemelding
Apollos nye direkterute til Preveza på det greske fastlandet er allerede en stor suksess. Med smekkfulle avganger så langt og 8 av 10 reiser solgt totalt i sommer, melder reisearrangøren nå at de gjentar suksessen i 2026.
Bergenserne kaster seg over restplasser til varmen3.7.2025 14:09:20 CEST | Pressemelding
Reisearrangøren Apollo melder om en salgsøkning på 15 prosent fra Flesland siste uken. Over 8 av 10 sommerreiser er nå solgt.
Trønderne har talt: Ny Hellasfavoritt!3.7.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo melder om 9 av 10 utsolgte reiser til årets sommernyhet fra Værnes.
Gladnyhet! Apollo fortsetter storsuksess fra Alta3.7.2025 13:57:52 CEST | Pressemelding
Reisearrangørens sommernyhet fra Alta til Kreta resulterte i smekkfulle fly – og en overaskende høy etterspørsel etter én spesifikk ferieby, og femstjernershotell.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom