Sivert og Kari til Glød!
Sivert Høyem og Kari Bremnes står på scenen i Rådhusparken i Bodø 13. september.

Fra før er Sondre Justad lansert som åpningsartist. Han opptrer sammen med Arktisk Filharmoni. Dermed er tre av totalt fem artister som skal opptre på konserten lansert. De to siste lanseres til høsten.
Glød-konserten arrangeres av SpareBank 1 Nord-Norge og produseres av Parkenfestivalen. Dette er tredje gang Glød arrangeres, de to første konsertene var i Harstad i 2018 og i Tromsø i 2022. Bodøfest i 2016 var forløperen til Glød.
– Vi gleder oss enormt til å lage folkefest i Bodø 13. september. Med Sondre Justad, Kari Bremnes og Sivert Høyem har vi sikra oss en skikkelig nordnorsk stjernetrio som vi er sikre på kommer til å skape stor stemning i Rådhusparken, sier prosjektleder Christian Larsen i SpareBank 1 Nord-Norge.
Glød arrangeres som en sammenhengende konsert med svært korte sceneskift. Konserten er også en feiring av frivilligheten i samfunnet. Lokale ildsjeler skal hylles, og rundt 700 ansatte fra SpareBank 1 Nord-Norge skal bidra med dugnadsinnsats i Bodø-området.
Aldersgrensa på Glød er 18 år, men de som er 16 og 17 år kan komme sammen med verge som er 25 år eller eldre. Billetter til konserten koster bare 99 kroner. Overskuddet fra billettsalget går til veldedig formål.
Billettslipp: Tirsdag 2. september
Kontakter
Jørn ResvollKommunikasjonsrådgiverSpareBank 1 Nord-Norge
Tel:911 64 985jr@snn.noBilder
Følg pressemeldinger fra SpareBank 1 Nord-Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra SpareBank 1 Nord-Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra SpareBank 1 Nord-Norge
Konjunkturbarometer for Nord-Norge 20255.11.2025 11:55:07 CET | Pressemelding
Airbnb-eksplosjon, sjømatnæring under press og svekket lokalt eierskap. Dette er noe av det du kan lese om i Konjunkturbarometeret for Nord-Norge.
Fortsatt vekst i nord28.10.2025 12:31:00 CET | Pressemelding
SpareBank 1 Nord-Norge melder om et resultat på 3.296 millioner kroner før skatt etter årets tredje kvartal. Det anser konsernsjef Hanne Karoline Kræmer som tilfredsstillende.
Kronikk: Alarmen går!24.10.2025 12:41:16 CEST | Kronikk
Men har denne alvorlige bekymringen om unge og økonomi en enkel løsning?
Ina Wroldsen og Broiler klare for Glød1.9.2025 10:17:37 CEST | Pressemelding
Artistrekka til Glød i Bodø 13. september er nå komplett. Denne uka starter billettsalget.
Fortsatt økonomisk stabilitet i nord7.8.2025 09:55:00 CEST | Pressemelding
SpareBank 1 Nord-Norge leverer et resultat på 2 178 millioner kroner før skatt for første halvår 2025. Dette er 289 millioner kroner høyere enn for samme periode i 2024.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


