Paritee

To nye Geelmuyden Kiese-profiler blir partnere i Paritee: Bjørn Richard Johansen og Mikkel Salgaard Bendtsen trer inn i partnerskapet

Del

Mandag 24.06.2025 – Oslo/København – Kommersiell direktør i Geelmuyden Kiese i Norden og rådgiver for Paritee-styret, Bjørn Richard Johansen, blir ny partner i Paritee. Det samme blir Mikkel Salgaard Bendtsen som er landssjef for Geelmuyden Kiese i Danmark. Begge trer inn i partnerskapet samtidig som de viderefører sine operative roller i Geelmuyden Kiese.

Bjørn Richard Johansen, partner i Paritee, kommersiell direktør og strategisk rådgiver i Geelmuyden Kiese
Bjørn Richard Johansen, partner i Paritee, kommersiell direktør og strategisk rådgiver i Geelmuyden Kiese

Paritee, som eier Geelmuyden Kiese og har virksomhet i 6 land, 10 hovedsteder og samlet omsatte for vel 700 millioner kroner i fjor, utvider partnerprogrammet. Fra før er Karne Lykkebo, nordisk konsernsjef for Geelmuyden Kiese, og Rasmus Nygaard-Winther, konsernansvarlig for myndighetskontakt og politikk, partnere i Paritee. Med de to nye opptakene styrkes eierskapet i morselskapet ytterligere av ledere med sterk tilknytning til Geelmuyden Kiese.

Sterke nasjonale byråer i 6 land og 10 byer
– Vi startet Paritee med en visjon om å skape en ny type byråplattform og samarbeidsmodell. Plattformen skal binde sammen sterke nasjonale byråer som samarbeider til gjensidig fordel, og tilby kundene dyp bransjeekspertise og strategisk rådgivning i internasjonale markeder, sier Jonas Palmqvist, CEO i Paritee med hovedkontor i Oslo og fortsetter.

– Med Bjørn Richard Johansen og Mikkel Salgaard Bendtsen på laget som partnere i Paritee, styrker vi denne modellen.

Paritee ble grunnlagt i 2021 av styreleder Lars Erik Grønntun, tidligere Global President for Hill Knowlton. Paritee ledes av erfarne byråledere med en omfattende bakgrunn fra den globale og europeiske rådgivnings- og kommunikasjonsindustrien. Paritee sin adm. direktør er Jonas Palmqvist, tidligere COO i Weber Shandwick EMEA.

Bjørn Richard Johansen i Norge
Bjørn Richard Johansen har i mer enn tre tiår vært sentralt i utviklingen av det skandinaviske kommunikasjonsmarkedet, både som gründer, leder og strategisk rådgiver. Han tok initiativet til etableringen og oppbyggingen av First House, og var i 2023 med på å videreutvikle Paritee etter overgangen til Geelmuyden Kiese.

Johansen har også vært sentral i etableringen og oppbygningen av et boligselskap med 2.200 leiligheter under utvikling i Norge. Han har lang internasjonal erfaring fra rådgivning innen politikk, posisjonering, krisehåndtering, bank/finans og kapitalmarked, samt rådgivning innen selskapsstrategi. I dag er han kommersiell direktør i Geelmuyden Kiese og rådgiver for styret i Paritee.

– Bjørn Richard Johansen har de siste to årene spilt en nøkkelrolle i å styrke posisjonen til Geelmuyden Kiese og har således bidratt sterkt til utviklingen av Paritee sin kommersielle strategi. Hans brede erfaring fra politikk, internasjonale kriser og konsernstrategi gjør ham til en viktig stemme i utviklingen av Paritee som internasjonalt byråkollektiv, sier Jonas Palmqvist.

Mikkel Salgaard Bendtsen i Danmark
Mikkel Salgaard Bendtsen har vært en sentral leder i Geelmuyden Kiese Danmark siden 2018, og har de siste årene vært ansvarlig for den danske virksomheten. Under hans ledelse har Geelmuyden Kiese i Danmark oppnådd sterk vekst og fornyet strategisk posisjon innen samfunnskommunikasjon og politikk.

– Mikkel Salgaard Bendtsen er en visjonær leder med evne til å kombinere strategisk presisjon og operativ gjennomføring. Han har vært avgjørende for at vårt danske selskap har fått økt relevans og innflytelse. At han nå blir partner i Paritee er både et naturlig skritt videre og en anerkjennelse av det arbeidet han har lagt ned, sier Jonas Palmqvist.

Paritee – Internasjonal vekst i rådgivingsbransjen
Paritee ble etablert i 2021 med Norden som base og som et alternativ til de tradisjonelle globale byråkonsernene. Konsernet har i dag over 400 ansatte rådgivere og prosjektledere fordelt på seks land. Ambisjonen er å være et kollektiv av ledende nasjonale byråer, såkalte plattforminvesteringer som samarbeider nært til glede for kunder og ansatte, med lokal dybde og internasjonal rekkevidde.

– Vi ønsker å tilby partnerskap til personer som både er avgjørende for utviklingen av våre lokale byråer, og som bidrar til å utvikle unike løsninger på tvers av konsernet. Mikkel og Bjørn Richard er nettopp slike personer, og vi gleder oss til å utvikle Paritee videre sammen med dem, sier Jonas Palmqvist.

Kontakter

Bilder

Jonas Palmquist, CEO, Paritee.
Jonas Palmquist, CEO, Paritee.
Last ned bilde
Bjørn Richard Johansen, partner i Paritee, kommersiell direktør og strategisk rådgiver i Geelmuyden Kiese
Bjørn Richard Johansen, partner i Paritee, kommersiell direktør og strategisk rådgiver i Geelmuyden Kiese
Last ned bilde
Mikkel Salgaard Bendtsen, partner i Paritee og adm. direktør, Geelmuyden Kiese, Danmark
Mikkel Salgaard Bendtsen, partner i Paritee og adm. direktør, Geelmuyden Kiese, Danmark
Last ned bilde

Kort om PARITEE

Paritee ble grunnlagt i 2021 av styreleder Lars Erik Grønntun, tidligere Global President i Hill & Knowlton. Paritee ledes av erfarne byråledere med bakgrunn fra den globale rådgivnings- og kommunikasjonsindustrien. CEO i Paritee er Jonas Palmqvist, tidligere COO i Weber Shandwick EMEA. Paritees mål er å skape en ny type byrånettverk og samarbeidsmodell: en plattform som investerer i ledende byråer i markeder av betydning for nordisk, europeisk og global samhandel. Samtidig skal den sterke entreprenørånden i selskapene bevares, gjennom tverrnasjonalt samarbeid med fokus på kundeverdi og kompetanse.

Paritee opererer i skjæringspunktet mellom samfunns- og myndighetskontakt, merkevarebygging, markedsføring, kommunikasjon og selskapsrådgivning. Selskapet fokuserer blant annet på teknologi, energi, forsvar og sikkerhet, helse og farmasi, industri, mobilitet og finansielle tjenester. Paritee har siden 2022 gjennomført oppkjøp av Geelmuyden Kiese (Skandinavia), Brands2Life (Storbritannia og USA), DVA (Sverige) og LHLK Gruppen (Tyskland). Paritee er majoritetseid av stiftere og medarbeidere. Explore Equity kom inn på eiersiden i 2023.

Mer informasjon finner du på: www.paritee.com

Følg pressemeldinger fra Paritee

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Paritee på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Paritee

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye