Sony Music Norway

Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir

Del

Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.

Låten ble til en varm sommerkveld i fjor, og bærer preg av akkurat det – en lett og fengende vibe som fanger følelsen av å være til stede i øyeblikket, uten å tenke på morgendagen. Låten er produsert av Brage Andre Abrahamsen og har med herlig saksofon fra Erik Falskow.

“Den handler om en bra kveld med en du føler, men at du helst ikke vil ha noe commitment utenfor dette”, sier Bargee.

«Best at du går nå» treffer en nerve mange kan kjenne seg igjen i. Med Makosirs karakteristiske stemme og Bargees melodiske teft, er dette en låt som setter stemningen for sene sommerkvelder – ærlig, leken og uforpliktende.

Med en fengende beat, saksofon og lekne melodilinjer er dette soundtracket til en bekymringsløs sommernatt.

“Best at du går nå” er ute i dag fredag 20. juni. 

_______________

Filip Bargee har på kort tid blitt et bemerket navn i norsk kulturbransje med en tydelig artistprofil med treffende tekster og melodier og et helt unikt skuespillertalent. Han ble nylig omtalt av D2 som en av landets fremste skuespillertalenter. Våren 2023 var han å se, som en av de yngste noensinne, som hovedrollen i Nationaltheatrets «Døden på Oslo S», og i Netflix-filmen «Royalteen 2». Tidligere har han også spilt i NRK-seriene «Den Magiske Kroppen», «Snøfall» og «Flus», og vært med i flere oppsetninger på Oslo Nye Teater, deriblant «De urørlige» i 2019, og «Til ungdommen» i 2020, der han i sistnevnte ble omtalt som et «åpenbart skuespillertalent» av både VG og Aftenposten. Han slapp debut-EP’n «Halvvisne roser» august 2023, og har hatt flere Topp 50-hits, blant annet «Brunette & Blondine» med Tyr, som feature på Chris Abolade sin «København» med Arif og seneste «Opp og nikke» med Broiler.

Kontakter

Bilder

Om Sony Music Norway

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye