Teater Manu

God sommer fra Teater Manu!

Del

Vi runder av et innholdsrikt teaterhalvår — og takker alle dere som har fulgt oss.

Mye har skjedd de siste månedene på scenen

Vi har hatt to spennende Manu Talk-arrangementer med temaer om kvinners vilkår i dagens samfunn og om det å drive sin egen virksomhet.

På scenen har vi hatt to store forestillinger, Lysistrata og Bunkersen. Vi har vært på turné med barneforestillingen Askeladden og de gode hjelperne, og Manu Ung har imponert med Begravelse av en Bitch under DUS-festivalen.

Til høsten skal Bunkersen på turné i Norge. Du kan lese mere om det på nettsiden vår og kjøpe billett: www.teatermanu.no

Vi gleder oss allerede til mer teater sammen til høsten!

Teater Manu på Heddadagene og Kulturytring Drammen

Teater Manu deltok som vanlig på teaterfestivalen Hedda-dagene. Vår forestilling Bunkersen ble vist som åpningsforestilling på festivalen, og  kommunikasjonsrådgiver Tomas Kold holdt innlegg om vårt arbeid med å markedsføre teater både til kjernepublikummet vårt og til nye publikumsgrupper. Flere av våre ansatte deltok på ulike seminarer, og vi var selvfølgelig til stede på avslutningsfesten og hyllet vinnere av Hedda-prisene.

Vi er også til stede på Kulturytring Drammen, den 23. - 25. juni, hvor vi viser Bunkersen og inviterer til panelsamtalen "Kunstner utenfor normen", ledet av teatersjef Janne Langaas. 

Les mere her: https://www.kulturytring.no/arrangement/x078-kunstner-utenfor-normen-en-samtale-om-hvem-som-kommer-til-orde/

Kulturytring Drammen er kulturens svar på Arendalsuka. Det er tredje gang disse dagene arrangeres, og de er i ferd med å bli et populært samlingssted hvor kunst- og kulturfolk møtes og og setter fokus på ulike sider av kulturfeltet.

Mere om det: https://www.kulturytring.no

Ny ungdomsforestilling til høsten

Etter sommeren starter Manu Ung et nytt teaterprosjekt for ungdom. Denne gangen skal de sette opp Shakespeares "Romeo og Julie". Vi gleder oss til å utforske kjærlighet, konflikt og valg sammen med unge skuespillere og publikum. Mer informasjon kommer til høsten — følg med!

For mere informasjon, ta kontakt til megan@teatermanu.no

Prisøkning på teaterforestillingene

Vi har justert billettprisene våre litt, slik at vi også i fremtiden kan gi dere gode teateropplevelser av høy kvalitet. Kostnadene for å lage forestillinger har økt de siste årene — alt fra lys, lyd og scenografi til leie av lokaler og honorarer til de flinke folkene på og bak scenen.

For oss er det viktig å fortsette å lage forestillinger som berører, underholder og samler publikum — både døve og hørende. Derfor gjør vi denne justeringen, samtidig som vi passer på at prisene fortsatt er overkommelige, og vi har gode rabatter til studenter, grupper og pensjonister.

Takk for at dere støtter oss — vi gleder oss til å se dere i salen!

Nøkkelord

Kontakter

Teater Manu er Norges nasjonale tegnspråkteater og spiller forestillinger over hele landet. I tillegg til samarbeid med norske teaterinstitusjoner og grupper har Teater Manu et høyt internasjonalt aktivitetsnivå og et stort nettverk. www.teatermanu.no - http://www.teatermanu.no/ Teatret har kontorer og en scene på Grünerløkka i Oslo. Vi er en tegnspråklig arbeidsplass med for tiden 12 ansatte, og produserer per idag ca 3 turnéforestillinger i året. I 2022 har teatret i tillegg startet ungdomskompaniet Manu Ung, som skal produsere forestillinger for og med ungdom, og bidra til å bygge teaterinteresse og kompetanse hos unge tegnspråkbrukere.

Følg pressemeldinger fra Teater Manu

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Teater Manu på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Teater Manu

God jul2.12.2024 14:26:21 CET | Pressemelding

Kjære teaterelskere, Når året nærmer seg slutten, ser vi tilbake på et 2024 fylt med magiske øyeblikk på scenen, hjertevarmende historier og et publikum som har inspirert oss. Samtidig ser vi fram mot et spennende 2025 – inkludert vår kommende forestilling Lysistrata i februar, som allerede har vekket stor interesse. Men vi har også andre nyheter, som at Teater Manu har lansert det nye konseptet Manu Talk, at vi nok en gang har fått økonomisk støtte til Manu Ung-prosjektet, og endelig har fått en ny fast ansatt medarbeider. Bli med oss på reisen videre!

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye