TV 2 forlenger og utvider med Entra og OPF i Media City Bergen
(Bergen, 19. juni 2025) TV 2 har forlenget sin eksisterende leieavtale med Entra og Oslo Pensjonsforsikring (OPF) i eiendommen Media City Bergen med tre år. I tillegg har mediehuset valgt å utvide den nåværende avtalen med ytterligere 800 kvadratmeter. Totalt vil TV 2 leie rundt 9400 kvadratmeter.

Den nye avtalen sikrer at TV 2 blir i Lars Hilles gate 30 og Media City Bergen frem til minst 2030. TV 2 har dessuten sikret seg opsjoner helt frem til 2042.
– Det er svært gledelig at TV 2 også fremover vil ha tilhold i eiendommen Media City Bergen. I fellesskap har TV 2 og Entra sikret muligheten for et langt og fortsatt godt og produktivt samarbeid, sier Sturla Hjelmervik, leder for Entras virksomhet i Bergen.
Media City Bergen er et fullservice kontorbygg og et topp moderne mediehus som er tilpasset noen av landets fremste mediebedrifter og deres behov for medieproduksjon. Sammen med blant annet NRK, Universitetet i Bergen, Vizrt, Bergens Tidende og Bergensavisen, var TV 2 blant initiativtakerne for å få etablert Skandinavias første næringsklynge for mediebedrifter. TV 2 har siden åpning i 2017 hatt sitt hovedsete i Media City Bergen.
TV 2 har frem til nå disponert ca. 8600 kvadratmeter areal i eiendommen sentralt i Bergen. Den nye avtalen medfører at TV 2 i løpet av høsten 2025 vil disponere ytterligere 800 kvadratmeter. Dette gir allmennkringkasteren totalt ca. 9400 kvadratmeter areal i Media City Bergen.
– TV 2 har fra begynnelsen av vært en helt sentral aktør for å etablere det som er Skandinavias første medieklynge. At TV 2 utvider og forlenger sitt leieforhold i Media City Bergen, samtidig som de sikrer seg en langsiktig opsjon, ser vi på som en tillitserklæring og en anerkjennelse av eiendommen Media City Bergen som en attraktiv klynge for medie- og teknologibedrifter, sier Hjelmervik.
Lars Hilles gate 30 er Bergen sentrums største næringsbygg med totalt 46.000 kvadratmeter. Andre leietakere inkluderer mediebedrifter som Bergens Tidende og NRK, i tillegg til en rekke underleverandører og teknologiselskaper.
Eiendommen Media City Bergen i Lars Hilles gate 30 eies av Entra og Oslo Pensjonsforsikring, mens det er Entra som drifter bygget.
Nøkkelord
Kontakter
– Sturla Hjelmervik, leder for Entra i Bergen, telefon: 915 30 011, epost: shj@entra.no
– Kristian Røise Dahl, senior kommunikasjonsrådgiver i Entra, telefon: 958 41 992, epost: krda@entra.no
Bilder


Om Entra
Entra er et av Norges ledende selskaper innen forvaltning og utvikling av næringseiendommer. Entra eier og drifter over 80 bygg, med et samlet areal på omlag 1,3 millioner kvadratmeter, i Oslo, Sandvika, Drammen og Bergen. Entra har en solid kundeportefølje med en høy andel offentlige leietagere. Selskapets forretningsstrategi er å være kundens førstevalg, levere lønnsom vekst og å være miljøledende i bransjen.
Følg pressemeldinger fra Entra ASA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entra ASA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entra ASA
Gjensidige Pensjonsforsikring signerer med Entra19.6.2025 11:01:02 CEST | Pressemelding
(Oslo, 19. juni 2025) Gjensidige Pensjonsforsikring har signert en langsiktig avtale med Entra for leie av ca. 2400 kvadratmeter med kontorlokaler i Schweigaards gate 15B.
Entra signerer ny leieavtale i Nonnesetergaten i Bergen13.5.2025 09:00:31 CEST | Pressemelding
(Bergen, 13. mai 2025) Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse har signert leieavtale med Entra for kontorlokaler i Nonnesetergaten 4 i Bergen. Avtalen omfatter 2750 kvadratmeter og har en varighet på ti år.
Aon Norway flytter til trekantbygget på Tullin25.3.2025 09:02:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 25. mars 2025) Aon Norway har signert en leieavtale med Entra i St. Olavs plass 5 på Tullin i Oslo. Avtalen omfatter ca. 1460 kvadratmeter med kontorlokaler i et av Oslos mest ikoniske bygg.
Entra ny partner til Oslo Business Forum17.3.2025 07:58:47 CET | Pressemelding
(Oslo, 17. mars 2025) Entra, en av Norges fremste aktører innen kontoreiendom, har inngått et partnerskap med Oslo Business Forum. Entra og Oslo Business Forum deler et felles mål om å skape gode arenaer som styrker norske virksomheters evne til å møte fremtidige utfordringer.
Entra og Kickstart skal fremme trening og helse på arbeidsplassen27.2.2025 09:15:57 CET | Pressemelding
(Oslo, 27. februar 2025) Entra har inngått et eksklusivt partnerskap med Kickstart Bedrift, som har noen av Norges fremste eksperter innen trening og helse. Sammen skal partene skape landets råeste trenings- og helsetilbud på arbeidsplassen. Lavere sykefravær, en styrket bedriftskultur og mer motiverte medarbeidere ligger i potten som mulige gevinster for deltagende virksomheter.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom