Over 8 av 10 sommerreiser solgt
17.6.2025 13:51:01 CEST | Apollo | Pressemelding
Ustabilt vær øker nordmenns reisefeber. Har du ikke sikret deg ferien enda? Da er det særlig én måned du bør sikte på!

Fellesferien er like rundt hjørnet, og Apollo melder om høyt trykk på salget av sommerreiser med over 8 av 10 solgt. Flere avganger og hoteller nærmer seg utsolgt, og nok en gang er det Hellas som troner sommerens toppliste – med Kreta på en soleklar førsteplass.
De populære greske øyene møter derimot sterk konkurranse i år. Det greske fastlandet har de siste årene økt markant i popularitet, og for første gang kaprer det i år sommerens solide andreplass.
- Nordmenn har for lengst lagt sin elsk på Hellas, men i år velger rekordmange å oppleve nye sider av favorittlandet. Det er veldig gøy! Ikke bare har fastlandet virkelig befestet seg som en storfavoritt med regioner som Epirus og Peloponnes, men vi ser også at små og mer genuine øyer som Karpathos øker markant, sier Beatriz Rivera, kommunikasjonssjef i Apollo.
Foruten om Hellas er også Kroatia, Kypros og Spania er blant sommerens mest populære ferieland. Fellesnevneren for alle er at skreddersydde kvalitetshoteller trender. Hos Apollo er det eksempelvis reisearrangørens egne konsepthoteller som er de mest populære – med Apollo Sports som storfamilienes nye favoritt. Også hotellkonseptet Apollo Mondo Local utmerker seg ekstra i år. Konseptet består av mindre, lokaleide og ofte familiedrevne hoteller der man virkelig føler, ser, smaker og hører at man er i Hellas.
- Gjestfriheten på våre Local-hotell er ulikt noe annet. Her blir du tatt imot som en familievenn, som trolig er den største årsaken til at dette er konseptet med flest gjentakende gjester. Det er hytta – bare i Hellas, smiler Rivera.
Sent ute? Her er tipsene!
Om du er blant dem som ikke har sikret deg utenlandsferien enda, er det ingen grunn til panikk. Det finnes fortsatt gode reisemuligheter, men det lønner seg ikke å sitte for lenge på gjerdet og vente. Prisnivået på sommerens restplasser er allerede såpass lavt, at sannsynligheten for at man vil kunne spare mye mer på å vente ekstra lenge er liten.
I motsetning til hva mange tror er det heller ikke slik at reisearrangørene «fyller på» med ekstra reiser hvis etterspørselen er stor. Blir det tomt, forblir det tomt. Og når det regner, som det gjør nå, rives mye vekk.
- Det er nesten komisk hvor fort vi ser salgseffekten av ustabilt regnvær. Dråpene fungerer åpenbart som en iskald påminnelse om hvor grå og kald norsk sommer fort kan bli, og da kaster vi oss over tastaturet og sikrer oss en utenlandsreise. Det er ingenting som hjelper mer enn å ha en reise å glede seg til, sier Rivera.
Hun har også ett konkret reisetips til etternølerne der ute: Reis i august, eller september! Da er nemlig tilbudet størst og prisene lavere.
- Husk at du også kan kjøpe kun fly hos charterarrangørene. Der garanterer jeg deg at det kan være mye penger å spare, tipser hun.
Nøkkelord
Kontakter
Apollos Pressetelefon
Tel:22 33 45 00Beatriz RiveraNordisk kommunikasjonssjef
beatriz.rivera@apollo.noOm Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der du selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir, Lime Travel og Xtravel samt treningshotellet Playitas er Apollo en del av gruppen DER Touristik Nordic AB. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Kraftig vekst for eksotiske reiser10.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenns reiselyst strekker seg stadig lenger. De siste ukene har salget av reiser til eksotiske reisemål hos Apollo mer enn doblet seg sammenlignet med samme tid i fjor.
Apollo satser større på ski8.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Salget av skireiser hos Apollo har økt med 15 prosent sammenlignet med samme tid i fjor. For å møte den økte etterspørselen utvider reisearrangøren skitilbudet med flere destinasjoner og nye skiopplevelser foran vintersesongen 2026/27.
Apollo Sports lanserer Shaolin Kung Fu-retreat i Kina20.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo Sports fortsetter å utvide tilbudet av unike treningsreiser og lanserer nå en 12-dagers Shaolin Kung Fu-retreat i Dengfeng i Kina. Her får deltakerne trene autentisk Shaolin Kung Fu med erfarne mestere – bare minutter fra det legendariske Shaolintempelet.
DERTOUR Group European Travel Trend Report del III: Slow travel og soloreiser endrer ferievanene19.8.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Europeiske reisende ønsker i økende grad ferier som gir dem mulighet til å senke tempoet, bli lenger på ett sted og prioritere færre, men mer minneverdige opplevelser. Samtidig blir soloreiser en stadig mer etablert del av europeernes reisevaner.
Én av tre har funnet kjærligheten på ferie13.7.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerferien byr ikke bare på sol, bading og lange middager. For mange nordmenn fører den også til sommerfugler i magen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom