Nils Øveraas valgt til styreleder i DNT
Tidligere generalsekretær i DNT er valgt til ny styreleder på DNTs landsmøte i Stavanger.

– DNTs rolle i samfunnet er viktigere enn noen gang både med tanke på folks fysiske og psykiske helse og arbeidet for å sikre naturmangfold. Landsmøtet har gitt en klar retning for organisasjonen som jeg ser frem til å lede gjennomføringen av sammen med flotte folk over hele landet, sier Nils Øveraas etter valget.
Den nye lederen av DNTs landsstyre kjenner organisasjonen godt og er tidligere generalsekretær i DNT og har bred erfaring fra næringsliv, organisasjoner og ulike styreverv. Han har blant annet vært styreleder i Redd Barna og Sparebankstiftelsen DNB. Han er også president i Polyteknisk Forening.
– Jeg takker for tilliten fra landsmøtet i DNT og gleder meg til å ta fatt på arbeidet som styreleder i landets største og viktigste friluftslivsorganisasjon. Tiden som generalsekretær fra 2013-2018 ga meg en solid plattform å bygge videre på i en ny rolle, sier Øveraas.
Nytt landsstyre valgt
DNTs landsmøte har også valgt øvrige medlemmer til landsstyret, som er øverste organ i DNT mellom landsmøtene som holdes hvert annet år.
Disse er valgt inn på landsmøtet:
Nils Øveraas - styreleder
Gunhild Holtet Eie - nestleder (Stavanger Turistforening)
Maj-Kristin Nygård (DNT Sør)
Kjell Fordal (Trondhjems Turistforening)
Reina Jochems (Hamar og Hedemarken Turistforening)
Siv Merete Stadheim (DNT Sogn og Fjordane)
Arnulf Sørum (Troms Turlag)
Hilde Thoresen (DNT Oslo og Omegn)
Paul Christian Rieber (Bergen og Hordaland Turlag, gjenvalgt)
Berit Reppen Lorentzen fra (Bergen og Hordaland Turlag, gjenvalgt)
Andreas Blaauw-Hval (ansattvalgt)
Benedicte Sivertsen (DNT ung)
Kontakter
DNTs pressetelefon
Åpen også kveld og helg (ikke sms)
Siri Storstein HyttenAvdelingsleder kommunikasjon og myndighetskontakt
Tel:481 14 514siri.hytten@dnt.noBilder


Følg pressemeldinger fra Den Norske Turistforening
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Den Norske Turistforening på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Den Norske Turistforening
Tips til sommerferie i siste liten14.7.2025 07:45:00 CEST | Pressemelding
DNT melder om høy interesse for norgesferie. Her kan de som fortsatt ikke har planlagt sommerferien finne plass.
Flere unge vil til fjells i sommer27.6.2025 09:15:00 CEST | Pressemelding
Denne helgen starter sommersesongen i fjellet. DNT-hyttene ser en økning i antall unge mennesker på tur.
Nå åpner sommerfjellet!24.6.2025 06:32:00 CEST | Pressemelding
Nå åpner de betjente turisthyttene for sommersesongen. Aldri før har flere bestilt hyttetur på forhånd, melder DNT.
Lanserer ny Historisk Vandrerute22.6.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Sankthanshelgen åpnet DNT og Riksantikvaren den nye historiske vandreruten Allmenningsskogene på Hedmarken.
DNT-hytta på hjul skal reise Norge rundt20.6.2025 08:10:00 CEST | Pressemelding
DNT vil at enda flere skal oppleve hytteliv med DNT. Nå har DNT-hytta på hjul startet ferden rundt om i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom