Her skal «Vokteren» spilles inn
5.6.2025 08:00:00 CEST | TV 2 | Pressemelding
Den majestetiske fjelltoppen Kolåstinden (1432 moh.), også kalt «kongen av Sunnmørsalpene», er målet for deltakerne i sesong 2 av «Vokteren».

Den konkurransedrevne realityserien «Vokteren» ble en suksess for TV 2 i fjor, med over 700 000 seere som fulgte deltakerne på vei mot Stetind i Nord-Norge.
Nå er opptakene av sesong 2 i gang, og denne gangen foregår innspillingen i fylkene Vestland og Møre og Romsdal.
Deltakerne starter ferden i Kinn kommune, og fortsetter videre gjennom Bremanger og Gloppen, alle i Vestland fylke. Til slutt ender de opp i Ørsta i Møre og Romsdal, hvor altså «kongen av Sunnmørsalpene», Kolåstinden, skal bestiges.
Fantastisk natur
Programredaktør i TV 2, Trygve Rønningen, forteller at innspillingen er lagt hit på grunn av den storslåtte og mektige naturen i området:
– Her får vi alt fra høye fjell og vakre fjorder til variert terreng med skogkledde daler og isbreer. I tillegg har vi et veldig godt samarbeid med kommunene, det lokale næringslivet og innbyggerne. Uten velvilligheten fra lokalbefolkningen hadde det vært vanskelig å gjennomføre en så kompleks og krevende produksjon, sier Rønningen.
Han legger til:
– Vi gleder oss til å vise frem området til TV-seerne, og er sikre på at dette blir en visuelt vakker sesong med engasjerende innhold i de nydelige omgivelsene på Vestlandet.
Overraskelser og utfordringer
Også denne sesongen må 14 kjendiser ta seg gjennom villmarken på vei mot fjelltoppen, samtidig som den mystiske skikkelsen «Vokteren» holder dem under oppsikt og utfordrer dem med krevende hindringer, tvister og oppdrag. Underveis må deltakerne ta avgjørelser som får konsekvenser både for seg selv og for resten av gruppen.
Til slutt er det de mest tilpasningsdyktige, både fysisk og mentalt, som står seirende igjen på toppen av Kolåstinden.
Nøkkelord
Kontakter
Nina EnghPR- og kommunikasjonsansvarlig
Hotellet, Hver gang vi møtes, Forræder, Kokkeskolen, Flukten fra Bolivia, Sommerhytta, Vokteren, Bloggerne, Kids in crime og Funkyfam.
Siril Vatne MelingPR- og kommunikasjonsansvarlig
Kompani Lauritzen, Skal vi danse, Nepobaby, Vokteren, Boksen, Åsted Norge, Toll, Love Island, Oslo fengsel, TV 2 Nyheter, Psykodrama, Huskestue
Bilder



Om oss
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Nytt TV 2-program med Jens Christian Nørve15.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Tidligere «Åsted Norge»-programleder Jens Christian Nørve er i gang med et nytt programkonsept. I serien «Forsvunnet» skal han ta seerne med i jakten på spor etter savnede personer.
Bryllup, fødsel og sexterapi i ny sesong av «Evig singel»12.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Noen mennesker er rett og slett vanskelig å leve med – og akkurat det gjelder alle de seks vi møter i «Evig singel». Men nå øyner flere av de populære karakterene håp. Vil de endelig lykkes i jakten på en livspartner? Gir samlivsterapi eller sexterapi best resultat? Uansett blir det nye komiske utfordringer på reisen når tredje sesong av «Evig singel» får premiere 12. juni!
TV 2 kåret til Årets mediehus: – En lagseier!6.5.2026 20:36:04 CEST | Pressemelding
BERGEN: Under medieprisene i Bergen i kveld ble TV 2 for første gang kåret til Årets mediehus. TV 2-sjef Olav T. Sandnes kaller utmerkelsen en anerkjennelse av hele laget, og trekker frem evnen til å kombinere samfunnsoppdraget med innovasjon som nøkkelen til suksessen.
Her er deltakerne i «Ekstrem gjemsel»5.5.2026 11:02:07 CEST | Pressemelding
I sommer er det klart for tredje sesong med «Ekstrem gjemsel – gi et lite pip». Programlederne Victor Sotberg og Christopher Omdahl, skal sammen med Robin Hofset jakte på kjendiser i nye spektakulære omgivelser. Premiere er 3. juli!
TV 2 avslører premieredato for Nepobaby 2 – se de første bildene4.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2 går ut med premieredatoen på neste sesong av fjorårets seriefavoritt Nepobaby. Kanalen slipper også første trailer for sesong to.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom