Sony Music Norway

Albumnyhet, single og video fra Wolf Alice

Del

Det prisvinnende og kritikerroste britiske bandet Wolf Alice er tilbake med “Bloom Baby Bloom”. Singelen, og den tilhørende videoen, er første smakebit fra det kommende albumet “The Clearing” som slippes fredag 29. august 

Wolf Alice er aktuelle med singelen Bloom Baby Bloom
Wolf Alice er aktuelle med singelen Bloom Baby Bloom

Det britiske bandet Wolf Alice er tilbake med singelen “Bloom Baby Bloom” og gledelige nyheter om at deres fjerde studioalbum “The Clearing” slippes fredag 29. august. 

Albumet er skrevet i Seven Sisters i Sørøst-England, og innspilt i Los Angeles USA med den Grammy-vinnende produsenten Greg Kurstin. “The Clearing” inneholder en samling tidløse låter som bugner av selvsikkerhet, ambisjoner, ideer og følelser, og viser hvor Wolf Alice befinner seg rent sonisk. 

Bloom Baby Bloom” markerer starten på en ny og spennende tid for Wolf Alice. Denne introduksjonen til “The Clearing” hyller vekst, evolusjon og utvikling i livet, musikken og kunsten. Deres første nye låt på tre år er en basstung, men testosteronfri, vri på heavy rock. 

“Jeg ønsket meg en rockelåt hvor jeg kunne synge som Axl Rose, men at den skulle handle om det å være kvinne”, forteller Ellie Rowsell. “Tidligere har jeg brukt gitaren som et slags skjold, kanskje for å unngå kvinnelig-vokalist-i-et-band klisjeer. Men nå ville jeg fokusere på å bruke stemmen min som et instrument, så det har vært befriende å legge fra seg gitaren. Og å ha kommet til et punkt hvor jeg ikke lenger føler at jeg må bevise at jeg er en musiker.”

På videoen til “Bloom Baby Bloom” har de samarbeid med alt-pop regissør Colin Solal Cardo, som blant annet har jobbet med Charli XCX, Robyn, Christine & The Queens og Phoenix. Videoen er inspirert av både klassisk rock og Bob Fosse and All That Jazz, med en briljant opptreden av Ellie og dansere koreografert av den Emmypris-vinnende koreografen Ryan Heffington (Euphoria, Sia, Kenzo + Margaret Qualley). 

Hvis du vil se dette innholdet fra www.youtube.com, gi ditt samtykke øverst på denne siden.
Musikkvideoen for "Bloom Baby Bloom" er regissert av Colin Solal Cardo

Wolf Alice har oppnådd mye siden kvartetten fra Nord-London debuterte med albumet “My Love Is Cool”, som inneholdt Grammy-nominerte “Moaning Lisa Smile”, i 2013. Med oppfølgeren “Visions Of A Life” vant de prestisjetunge Mercury Music Prize i 2018, og for 2022-albumet “Blue Weekend” mottok de en Brit Award for Best Group.

Wolf Alice har solgt ut flere verdensturnéer, vært support for blant annet Harry Styles og spilt på utallige festivaler. I år er de bekreftet til Radio 1’s Big Weekend og Glastonbury. Vokalist Ellie Rowsell har blitt en ikonisk stemme og historieforteller for sin generasjon. Med “The Clearing” tar bandet musikken på blodig alvor uten å miste lekenheten der de utforsker temaer rundt kjærlighet, sorg og mellommenneskelige bånd.

Wolf Alice gir oss klassisk pop-rock i et moderne, autorativt og nesten stramt lydbilde krydret med 70-talls referanser og Roswells poetiske historefortelling. Det gjennomsyres også av gleden Ellie, Joff, Theo og Joel har i musikken og reisen de deler og skaper sammen. Med “The Clearing” er Wolf Alice på vei inn i en ny dekade, både i livet og i kunsten.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Artwork "The Clearing"
Artwork "The Clearing"
Wolf Alice
Last ned bilde
Artwork "Bloom Baby Bloom"
Artwork "Bloom Baby Bloom"
Wolf Alice
Last ned bilde
Wolf Alice pressebilde (c) Rachel Fleminger Hudson
Wolf Alice pressebilde (c) Rachel Fleminger Hudson
Rachel Fleminger Hudson
Last ned bilde

Lenker

Om Sony Music Norway

Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.

Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.

Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.

Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye