Handelshøyskolen BI

A.Wilhelmsen-stiftelse (AWF) støtter internasjonale studenter med 3 millioner kroner gjennom stipendprogram

Del

AWF viderefører samarbeidet med BI for tre nye år og øker samtidig støtten til å dekke levekostnader for internasjonale studenter. Siden 2010 har AWF tildelt stipend til 30 akademiske talenter fra 23 nasjoner for å gjennomføre studier på BI.

– Jeg vil takke A.Wilhelmsen-stiftelse for deres generøse bidrag og videreføring av et fantastisk scholarship-program. Dette legger til rette for at BI kan tiltrekke seg internasjonalt talent som ellers ikke hadde fått en slik mulighet i Norge, sier rektor ved Handelshøyskolen BI, Karen Spens.

Stipendet dekker både studieavgift og støtte til levekostnader i Norge. Styreleder i AWF, Jens Julius Nygaard, er glad for at de kan gi internasjonale studenter denne muligheten.  


- A.Wilhelmsen Foundation har siden 1999 hatt et sterkt fokus på å bidra til høyere utdanning gjennom stipend og professorater ved flere norske utdanningsinstitusjoner. Samarbeidet med BI strekker seg mange år tilbake og er en av de viktigste partnerne til stiftelsen som vi er stolte av å jobbe sammen med. Vi ønsker å legge til rette for at studenter fra det globale sør, og kvinner spesielt, får muligheten til å motta disse stipendene. Gjennom å tilegne seg anerkjent kompetanse og en topp utdanning fra Norges beste handelshøyskole, håper vi også at kandidatene vil kunne ha en positiv samfunnspåvirkning i sitt hjemland, sier Jens Julius Nygaard.

Les mer om A.Wilhelmsens stipendprogram her.  

 

Fakta:       

  • Stipendene gjelder for internasjonale studenter (statsborgere utenfor EU/EØS & Sveits og som ikke bor i Norge).
  • Det er et mål om å tildele 50 prosent av stipendene til kvinnelige kandidater.
  • Stipendene dekker både studieavgift på BI og gir støtte til levekostnader.

Kontakter

Om Handelshøyskolen BI

Handelshøyskolen BI er en selveiende stiftelse hvis formål ene og alene er undervisning og forskning. BI var den første norske handelshøyskolen med trippel internasjonal akkreditering. Med ca 21.000 studenter er BI en av de største handelshøyskolene i Europa.

Følg pressemeldinger fra Handelshøyskolen BI

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Handelshøyskolen BI på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Handelshøyskolen BI

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye