Sleep Token slipper "Even In Arcadia"
9.5.2025 11:39:57 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding
Etter en monumental reise som har fengslet publikum verden over, slipper Sleep Token sitt etterlengtede nye album, Even In Arcadia, via RCA Records US.

På Even In Arcadia leverer Sleep Token et mektig og følelsesladet verk som fusjonerer det mytiske, det moderne, det hellige og det ville. Gjennom sitt enorme musikalske landskap, sammen med tekster som utforsker indre formørkelser, falne guder og splittede identiteter, fanger albumet følelsen av å gå i oppløsning og bygge seg opp igjen i en verden som krever forvandling. Fra den siste singelen "Damocles" til den smertefulle katarsisen av "Gethsemane" og "Infinite Baths," er Even In Arcadia et hjemsøkende testament til transformasjon, kjærlighet og kostnaden ved å bli.
Sleep Token tilbyr en raffinert og ekspansiv sonisk reise, og fortsetter sin utforskning av følelsesmessig dybde og gåtefull fortelling. Låtene "Emergence" og "Caramel" har skapet et moment for bandet, som har nådd Billboard Hot 100-listene, og blitt nummer 1 på Hot Hard Rock-listen.

Når det neste kapittelet utfolder seg, vil bandet legge ut på sin første utsolgte arenaturné i USA — Even In Arcadia Tour — med 17 stopp denne høsten. Promotert av AEG Presents, vil Even In Arcadia Tour være Sleep Tokens hovedturné i 2025. Bandet vil også opptre på Louder Than Life-festivalen fredag 19. september.

Even In Arcadia låtoversikt:
- Look To Windward
- Emergence
- Past Self
- Dangerous
- Caramel
- Even In Arcadia
- Provider
- Damocles
- Gethsemane
- Infinite Baths
Nøkkelord
Kontakter
Øystein ApelandPR Manager - International Repertoire
Tel:45252102oystein.apeland@sonymusic.comBilder




Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Kamelen, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Labrinth, Madcon, Mari Bella, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Kløverr gir oss "Elsker, elsker ikke"11.6.2026 08:21:00 CEST | Pressemelding
Kløverr følger opp Hkeem-samarbeidet «Går videre» med «Elsker, elsker ikke», en ny singel som treffer i spennet mellom det å holde fast og det å gi slipp. Etter listinger på NRK P1 og P3 bygger han videre på et tydelig uttrykk, der relasjoner skildres i ulike faser.
emma slipper «Diva»11.6.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
emma (Emma Gunnarsen) gjorde tidligere i år sin Melodi Grand Prix-debut med låten «Northern Lights», der hun endte på en fin tredjeplass. Nå er hun endelig tilbake med ny låt, denne gangen på morsmålet. «Diva» er en sassy og energisk poplåt som tydelig markerer at hun er på vei til å bli voksen og snart fyller 18år.
Sandra Kolstad «Fiat»10.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Med sin nye singel FIAT utforsker Sandra Kolstad ødeleggelse, overgivelse og transformasjon.
Nora Jabri er tilbake med ny musikk, «Ya bouye».9.6.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Låten er en varm, elektronisk og dansende hyllest til en av de viktigste personene i livet hennes, pappaen hennes. – «Ya bouye» er den engelsk/arabiske, elektroniske, dansende låta du har savnet hele ditt liv, sier Nora.
Puls følger opp suksessen med «Sånne som oss»8.6.2026 11:38:20 CEST | Pressemelding
Puls følger opp hitlåten «Ordner seg» med singelen «Sånne som oss» 12. juni. Låten setter ord på følelsen av å stå med hele livet foran seg – full av drømmer, ambisjoner og forventninger, men uten nødvendigvis å vite hvilken vei man skal gå. Låten er et soundtrack til en generasjon som prøver å finne sin plass, og slippes dagen før duoen står på scenen under VG-lista i Oslo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom