Kredinor AS: Resultat første kvartal 2025
29.4.2025 09:24:39 CEST | Kredinor | Pressemelding
Kredinor har levert i tråd med forventningene og viser positiv utvikling i første kvartal, til tross for et krevende marked preget av usikre makroøkonomiske forhold og utfordrende rammebetingelser.

Den positive utviklingen viser at selskapet er på rett vei, men Kredinor arbeider fremdeles med å forbedre lønnsomheten i sin tredjepartsinkasso.
De finansielle resultatene for første kvartal er positivt påvirket av oppskrivning av NPL porteføljene på 18 mill. NOK og positive engangseffekter på 22 mill. NOK
- Vi gleder oss over den positive veksten, men lønnsomheten fra inkassovirksomheten er fremdeles ikke god nok og egenkapitalavkastningen er dessverre ikke der den skal være. Derfor jobber vi videre med omstilling og tydelig fokus på kjernevirksomheten vår, sier CEO Rolf Eek-Johansen.
-Vi skal fortsette det gode arbeidet vi er i gang med. Gradvis skal vi forbedre lønnsomheten og tilpasse kostnadsbasen vår.
Kredinor har nå god investeringskapasitet og er aktive i markedet for kjøp av gjeldsporteføljer.
Eek-Johansen løfter også frem den gode dialogen inkassobransjen har fått med myndigheter og politiske beslutningstakere.
- Det er gledelig at flere forstår inkassobransjens viktige rolle i en økonomi som er i stadig endring og Kredinor vil gjøre vårt for å bidra til videre utvikling av bransjen.
Nøkkeltall for første kvartal:
Total inntekt mill. NOK 391,7
EBITDA mill. NOK 161,8
EBT mill. NOK 85,7
Book value of the portfolio mill. NOK 5.494 mill.
Kontakter
Melita RingvoldDirektør for bærekraft og kommunikasjonKredinor AS
Tel:+4795121983melita.ringvold@kredinor.noOm Kredinor
Kredinor er Norges største inkassoselskap målt i antall saker og en ledende aktør innenfor kjøp og forvaltning av gjeldsporteføljer. Vi tilbyr effektive og tilrettelagte løsninger for våre oppdragsgivere, slik at de får betalt for sine krav. Samtidig sikrer vi at det skjer på en omtenksom og smidig måte for kunder i en utfordrende økonomisk situasjon, eller som bare har glemt å betale i tide.
Selskapet er etablert i Norge, Sverige, Finland og Danmark med en samlet omsetning på 1467 millioner kroner (2024) og 689 ansatte.
Kredinor er et datterselskap av SpareBank 1 Gruppen AS og inngår som en del av SpareBank 1-alliansen
SpareBank 1-alliansen er Norges nest største finansaktør, og består av 12 selvstendige sparebanker over hele landet, som samarbeider om en felles plattform og merkevare. SpareBank 1-alliansen har rundt 1 450 milliarder kroner i forvaltningskapital, og det jobber om lag 9 700 medarbeidere i alliansen, hvorav ca. 1 300 i SpareBank 1 Gruppen med datterselskaper.
Følg pressemeldinger fra Kredinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kredinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kredinor
Kredinor samler IT-kompetanse og satser på KI27.3.2026 15:01:08 CET | Pressemelding
Kredinor har gjennomført en organisasjonsendring for å styrke selskapets innovasjonsevne og utvikling innen kunstig intelligens. Endringen er en sentral del av Kredinors nordiske strategi, som skal sikre god implementering av KI, øke konkurranseevnen og sikre kostnadseffektiv drift på tvers av Norden.
Kredinor styrker sin nordiske IT-satsing og endrer ledelse og organisasjon27.3.2026 13:55:11 CET | Pressemelding
Kredinor har gjennomført en organisasjonsendring for å styrke selskapets innovasjonsevne og utvikling innen kunstig intelligens. Endringen er en sentral del av Kredinors nordiske strategi, som skal sikre god implementering av KI, øke konkurranseevnen og sikre kostnadseffektiv drift på tvers av Norden.
Kredinor Innsikt: Hva venter oss i 2026?9.2.2026 12:34:15 CET | Presseinvitasjon
Dato: Tirsdag 10. februar 2026 Tid: Kl. 09:00–09:45 Sted: Digitalt webinar Link til livestream: https://www.kredinor.no/events/kredinor-innsikt-1-2026/
Kredinor har refinansiert sin obligasjon på 1 milliard kroner4.2.2026 18:41:06 CET | Pressemelding
-Stor investorinteresse gir bedre betingelser og styrker kapitalstrukturen.
Kredinor rapporterer et sterkt resultat for fjerde kvartal 20252.2.2026 10:51:17 CET | Pressemelding
Kredinor har levert et solid resultat for fjerde kvartal 2025 og forsterker ytterligere den positive utviklingen fra foregående kvartaler i 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom