Kredinor AS: Resultat første kvartal 2025
Kredinor har levert i tråd med forventningene og viser positiv utvikling i første kvartal, til tross for et krevende marked preget av usikre makroøkonomiske forhold og utfordrende rammebetingelser.

Den positive utviklingen viser at selskapet er på rett vei, men Kredinor arbeider fremdeles med å forbedre lønnsomheten i sin tredjepartsinkasso.
De finansielle resultatene for første kvartal er positivt påvirket av oppskrivning av NPL porteføljene på 18 mill. NOK og positive engangseffekter på 22 mill. NOK
- Vi gleder oss over den positive veksten, men lønnsomheten fra inkassovirksomheten er fremdeles ikke god nok og egenkapitalavkastningen er dessverre ikke der den skal være. Derfor jobber vi videre med omstilling og tydelig fokus på kjernevirksomheten vår, sier CEO Rolf Eek-Johansen.
-Vi skal fortsette det gode arbeidet vi er i gang med. Gradvis skal vi forbedre lønnsomheten og tilpasse kostnadsbasen vår.
Kredinor har nå god investeringskapasitet og er aktive i markedet for kjøp av gjeldsporteføljer.
Eek-Johansen løfter også frem den gode dialogen inkassobransjen har fått med myndigheter og politiske beslutningstakere.
- Det er gledelig at flere forstår inkassobransjens viktige rolle i en økonomi som er i stadig endring og Kredinor vil gjøre vårt for å bidra til videre utvikling av bransjen.
Nøkkeltall for første kvartal:
Total inntekt mill. NOK 391,7
EBITDA mill. NOK 161,8
EBT mill. NOK 85,7
Book value of the portfolio mill. NOK 5.494 mill.
Kontakter
Melita RingvoldDirektør for bærekraft og kommunikasjonKredinor AS
Tel:+4795121983melita.ringvold@kredinor.noOm Kredinor
Kredinor er Norges største inkassoselskap målt i antall saker og en ledende aktør innenfor kjøp og forvaltning av gjeldsporteføljer. Vi tilbyr effektive og tilrettelagte løsninger for våre oppdragsgivere, slik at de får betalt for sine krav. Samtidig sikrer vi at det skjer på en omtenksom og smidig måte for kunder i en utfordrende økonomisk situasjon, eller som bare har glemt å betale i tide.
Selskapet er etablert i Norge, Sverige, Finland og Danmark med en samlet omsetning på 1467 millioner kroner (2024) og 689 ansatte.
Kredinor er et datterselskap av SpareBank 1 Gruppen AS og inngår som en del av SpareBank 1-alliansen
SpareBank 1-alliansen er Norges nest største finansaktør, og består av 12 selvstendige sparebanker over hele landet, som samarbeider om en felles plattform og merkevare. SpareBank 1-alliansen har rundt 1 450 milliarder kroner i forvaltningskapital, og det jobber om lag 9 700 medarbeidere i alliansen, hvorav ca. 1 300 i SpareBank 1 Gruppen med datterselskaper.
Følg pressemeldinger fra Kredinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kredinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kredinor
Snuoperasjonen for norsk økonomi er godt i gang10.2.2025 10:46:04 CET | Pressemelding
Kredinorbarometeret, som kombinerer makroøkonomiske variabler og inkassodata fra Kredinor, viser en tydelig bedring for norske husholdninger. Fremgangen forventes å fortsette i år.
Kredinor AS: Resultat for fjerde kvartal 20243.2.2025 10:10:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 3. februar 2025) Den positive utviklingen i Kredinor AS fra andre og tredje kvartal, fortsatte i fjerde kvartal 2024. Totale inntekter korrigert for revaluering var høyere enn i fjerde kvartal 2023 og trenden med økende CMS-inntekter fortsatte, med en økning på 16% sammenlignet med fjerde kvartal året før.
Norske bedrifter: Flere inkassosaker enn før pandemien10.12.2024 07:00:00 CET | Pressemelding
Antallet inkassosaker mot norske bedrifter er nå flere enn før pandemien. Sammenlignet med samme periode i fjor er økningen i antall saker 6 % og siden slutten av 2019 har antallet inkassosaker samlet gått opp med 5 %, etter en kraftig nedgang under pandemien.
Kredinor AS: Resultat for tredje kvartal 202421.10.2024 08:40:00 CEST | Pressemelding
(Oslo, 21. oktober 2024) Den positive utviklingen i Kredinor AS fortsatte i tredje kvartal. Totale inntekter endte på MNOK 375,5 og EBT korrigert for nedskrivninger ville vært MNOK 9,6.
Nye inkassotall: Norsk økonomi ved et vippepunkt25.9.2024 07:21:23 CEST | Pressemelding
Nye inkassotall fra Kredinor viser fortsatt stor usikkerhet i norsk økonomi. Det er bedring i inkassotallene gjennom sommeren, men det er usikkert om dette skyldes sesongvariasjoner eller om det representerer en varig endring i økonomien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom